Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezdjem a baba és a...

Hogy kezdjem a baba és a kutya "összeszoktatását"?

Figyelt kérdés
Már látták egymást többször. A kutyák csak a konyhában vannak, a ház többi részébe nem mehetnek. A baba a konyhában még csak kézben van. De lassan letenném a földre is. Azon aggódom hogy mennyire lehet tiszta az ahol a kutyák járnak. Azért kimennek az udvarra a kutyák. Persze sokat van takarítva, a kutyák mancsa is mosva de azért mégis. Nem ennék a konyhában a földről. De ha a gyerek mászni fog és a szájába veszi a kezét akkor nem lesz baja? Mit csináljak? Más hogy csinálja ezt? Kettő 30 kg körüli rövidszőrű kutya és egy 3,5 hónapos baba
2022. jan. 1. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Kettesbe ne hagyd a kicsit a kutyakkal ez az elso gondolat

Masodik pedig az hogy ahol maszkalnak a kutyak oda nem rakod le a gyereket ahol a kutyak is maszkalnak

Gondolom a nappaliba,haloba nem mennek be

2022. jan. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Ha esetleg meg lehet oldani, hogy a kutyák kinn maradjanak, ne mehessenek be a házba egyáltalán, akkor nem is koszolnának össze semmit. Van kinti szállásuk? Kazánház vagy szigetelt kennel pl.
2022. jan. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Ezt jol megaszontam😀

Masodik mondat:ahol maszkal surun a kutya oda nem rakod le a gyereket maszni

2022. jan. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha jobb lesz az idő, gondolom az udvaron is fogod hagyni hogy mászkáljon...


Nekem csak kutyáim vannak, gyerekem még nincs, de az ismerőseim nem szokták ezt nagyon túlreagálni, "kell a babának a bacilus".

2022. jan. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Mászós babát alapból nem tennék le a konyhában. Akkor sem, ha nincs kutya. Majd ha totyog is már.
2022. jan. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
fúj, szegény gyerek...
2022. jan. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kutyák 10 évesek, nincs kinti helyük. Nem is bírnák kint szerintem. Kanapén alszanak a konyhában. Ők is a gyerekeink. 🙂 Padlófűtés van, azért maszhat bárhol a baba. Persze majd ha mászik 😅 lehet nyár lesz addig.
2022. jan. 1. 10:35
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Mint irtam nem hagyod kettesben oket es ahol a kutya maszkal oda nem rakod le,kb ennyi

De nem hiszem hogy baja volna mert mikor mi gyerekek voltunk ha meg emlekszel homokot ettunk meg sarat es nem tudni hogy elotte nem e pisilte le kutya vagy macska:D

2022. jan. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%

"Kanapén alszanak a konyhában. Ők is a gyerekeink."

Nincs több kérdésem...

2022. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De miért van a konyhában kanapé? :D egyébként semmi baja nem lesz, bár én raknék alá egy játsuószőnyeget, mert hiába van padlófűtés, azért kemény a kő meg "hideg".


Az összeszoktatást nyilván fokozatosan kell, de te ismered a kutyáidat. Mi az első nap megmutattuk neki, aztán utána minden nap találkozott vele (nagytestű kinti). Nálunk nem kellett figyelni a fokozatosságra, mert ismertem annyira a kutyám, hogy pontosan tudjam, hogy nem tesz kárt semmilyen téren a gyerekben. Nyáron is kiterítettem egy pokrócot a fűre amin a gyerek volt, a kutya még a szélére se lépett rá, nehogy rálépjen a gyerekre. A szélénél nyújotta a nyakát, hogy oda tudja dugni az orrát a fejéhez.


Viszont ne hagyd őket egyedül, mert sok kutya nem bírja azt a frekvenciát amin néha a gyerekek visítanak.

2022. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!