Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier kutyus?

Yorkshire terrier kutyus?

Figyelt kérdés

Lessz egy yorki kiskutyánk. Akinek van vele tapasztalata vagy esetleg tenyésztő,nagyon megköszönöm ha ír róla. Nyilván olvastam már a google-ben erről a fajtáról, de hátha van valakinek több tapasztalata.

Mennyire szeretni a gyerekeket, cicákat?

Mennyire nagy a mozgásigénye?

Baj ha néha pár órát egyedül lenne itthon?

Illetve fiu nev ötleteket is szívesen meghallgatok, mert egyenlőre semmi ötletünk sincs


2022. jan. 4. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Az enyém a gyerekeket nem szereti, a yorkie híresen nem szereti a gyerekeket, nem is ajánlják kisgyerekes gazdihoz. A macska szerintem szokatás kérdése, az enyém szereti őket, mert kölyökkora óta barátkozott velük.


A terrier jellege miatt, de lehet csak az enyém ilyen, de igényli a sok és kicsit hosszabb sétákat.


12 órát is kibírt egyedül, nem volt baleset sem. Az enyémet Eddynek hívják :)

2022. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az enyém 4 hónapos fiú, Dante a neve.

A felnőtteket, kutyákat nagyon szereti, barátságos mindenkivel és bújós, puszilkodós, a gyerekeket viszont az enyém sem bírja, mert nyaggatnák őt és hangosak, rohangálnak, ez őt bevadítja és harapdálja a ruhájukat vagy elbújik előlük.


A mozgásigénye nagy, én napi 1 órát sétálok vele + 3-4 óra játék, rohangálás a házban. Nagyon okos, könnyen tanul és játékos, szereti visszahozni a labdát és húzgálni a kötelet, szereti a plüssöket, a pet palackokat, sípolós, zenélő játékokat.


A neveléséhez határozottság és következetesség kell, mert akaratos és makacs tud lenni. Nem szabad hagyni, hogy ő legyen a főnök, érdemes vele kutyaoviba és suliba is járni, élvezi más kutyák társaságát és szeret tanulni is :)

2022. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és igen az enyém egyedül is csendben elvan a szobakenneljében órákon keresztül is, nem is piszkít oda.
2022. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom. Nincs még gyerekünk úgyhogy ez a probléma még nem áll fenn. Az Eddy néven mi is gondolkodtunk. Igazábol nekünk max 6 órát lemne egyedül
2022. jan. 4. 19:26
 5/10 A kérdező kommentje:
A nyaralást hogy oldjágok meg? Viszitek magatokkal vagy valakire rávízzátok?
2022. jan. 4. 19:28
 6/10 anonim ***** válasza:
2-essel egyetértek abban, hogy makacs és akaratos is tud lenni. Ha nem arra mennék amerre ő, lefekszik a földre. Ha éhes, jelez hogy enni kér, és ha szerinte nem adtam többet mint amennyi jár, ugat és morog. De imádjuk, ő a mindenünk. 1. voltam :)
2022. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igyekszek kutyabarát helyre menni, mert egyszer bíztam valakire 1 napra, és nagyon hiányzott és aggódtam miatta, holott kutyásra bíztam. Hosszabb időre meg nem megyek, ha nem jöhet velem. Sajnos a kutya lemondásokkal jár. 1 és 6. voltam.
2022. jan. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sem mennék nélküle 2-3 napnál tovább sehova. Addig vagy tesómékra bízom, vagy beadnám kutyapanzióba, bár ott végig aggódnék, hogy biztos jól bánnak-e vele :( Nagyon lehet szeretni őket, szinte mintha a gyerekemet kéne egyedül hagynom💔
2022. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hosszabb nyaralásra pedig mindenképp vinném magammal.
2022. jan. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az enyém 4 éves, lány. Imádja a gyerekeket, viszont ez attól is függ hogy milyen házban nevelkedik, én sem vagyok felnőtt, plusz van egy húgom és egy öcsém, szóval első perctől kezdve gyerekekkel volt körülvéve. Utcán is ha meglát egy gyereket alig bírja ki hogy ne rángasson oda. A macskákat kifejezetten nem szereti, nem is volt sose a háznál. Borzasztó gyorsan tanul, kajával nagyon könnyen motiválható. Viszont tényleg elég makacs is, ha nincs nálam kaja valamikor nem hajlandó semmi trükköt vagy bármit csinálni és csak leül és néz. Az enyém elég lusti általában, viszont ha sétáról/játszásról van szó akkor hirtelen tele van energiával és menni akar mint az állat. Kb. 8-10 órát van egyedül otthon, amíg iskolában vagyunk, ilyenkor alszik vagy játszik a játékaival. Ezután általában a húgom kimegy játszani vele mivel ő előbb hazaér, és még egyszer késő délután/estefele egy séta, tanulgatás és/vagy játszás a hátsókertben, attól függ hogy jövünk ki időben. Tökéletesen elvan így. Nyaralni ha minden jól megy idén megyünk először vele, ezelőtt viszont mindig itthon maradt egy rokonnal.
2022. máj. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!