Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyusom baja?

Mi lehet a kutyusom baja?

Figyelt kérdés
Kiskorában találtuk, de itthon észrevettük, hogy nem mindig teszi le az egyik hátsó lábát. Később derült ki, hogy el volt neki törve előtte, méghozzá a combcsontja vált el a csípőtől, ami akkorra már gyógyult volt, így nem csinált vele az orvos semmit. Most más féle műtét során vette észre az orvos, hogy a csípője egy része azon az oldalon fel van szívódva, így már nem lehet vele mit kezdeni. 8 éve él igy. Gyorsabban szalad, mint a másik kutyánk és semmi jelét nem mutatja, hogy fájna neki.most viszont pár napja fájlalja, húzza, nem áll rá, alig áll fel. Csak terhelésre fáj neki. Mivel kinti kutya, behoztuk, 2 nap után kezdett neki javulni, rá is álldogált, szaladt is kicsit. Most viszont kint volt egy ugyanaz a helyzet, mint előtte. Gondoltam arra, hogy az ízülete fázott meg az előzetes sérülés miatt. De bárkinek bármi ötlete van így látatlanban, az olvasottak alapján, kérem ne tartsa magában. Hétfő viszem orvoshoz, de kíváncsi vagyok ki mit gondol.

2022. jan. 5. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom mi baja lehet, viszont az én kutyusom térdét kellett műteni kisebb korában és akkor az orvos glukozamint javasolt neki, amit azóta is adunk neki. Erősíti az ízületeit és azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon mozgékony, senki meg nem mondja, hogy évekkel ezelőtt műtve volt.
2022. jan. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne általános orvoshoz vidd, hanem ortopédushoz.

Valószínűleg megfelelő fájdalom és gyulladás csökkentő gyógyszert ad, ha másként nem lehet javítani az állapotán.

Ilyen esetekben nagyon sokat segíthet a fizioterápia.

2022. jan. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kint lehet, hogy többet terhelte, mint mikor bent volt. A hideg sem jó az ízületeknek, lehet ezért lett rosszabb megint.

Hétfőig lehet érdemes, bent tartani (persze nem úgy értem, hogy egyáltalán ne vidd ki), aztán majd a doki megmondja mi a gond. Kérdezz rá arra is milyen kiegészítőket javasol. (MSM, kollagén, lazacolaj, sok minden van ami támogatja az ízületeket kiegészítésként).

2022. jan. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!