Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadott kutyánk 5 hónaposan...

Befogadott kutyánk 5 hónaposan kapta meg az első veszettség elleni oltását (Biocan R), mert akkor került hozzánk. Úgy rémlett, hogy a doki azt mondta 1 éven belül kell kapnia a következőt, de aztán belefutottam a neten,?

Figyelt kérdés

hogy 6 hónappal később. 13 hónaposan kapta meg a másodikat, az orvos azt mondta, ne aggódjak, nem baj, hogy 2 hónapot csúszott. Az oltás leírásában is ez áll: Veszettség elleni aktív immunizálása, a veszettségfertőzés és az általa okozott elhullás megelőzésére. Az immunitás a vakcinázást követő 14+21.napra alakul ki. Az immunitás tartama az első vakcinázást követően legalább 1 év, majd az első emlékeztető oltást követően legalább 2 év.

Lehet rá esély, hogy elmúlt az immunitás a csúszás miatt?



2022. jan. 6. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem múlt el. Egyébként miért is nem hiszel az orvosnak?
2022. jan. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm! Csak falun élünk és rókák is gyakran megfordulnak erre, emiatt kérdeztem. Meg nagyon bánt ez a 2 hónapos csúszás, mindig mindent túlaggódok, valószínűleg ezt is.
2022. jan. 6. 13:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem múlt el, tovább tart a hatása, mint 1 év, 2 hónap csúszás nem okoz gondot.
2022. jan. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm a megnyugtatást!
2022. jan. 6. 13:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a dokim azt mondta, hgoy egy veszettségi elleni igazából 3 évig is jó, de azért veszik ilyen szigorúan, mert sokan nem tartják be, és csak akkor oltatnak, ha nagyon muszáj. Így egy kis csúszás abszolút semmi gondot nem okozhat, ne félj ettől.

2022. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"falun élünk és rókák is gyakran megfordulnak erre"


Hacsak nem a román határszélen élsz, akkor gyakorlatilag 0 az esélye, hogy vadon élő állattól veszettséget kapjon el.

2022. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"Az immunitás tartama az első vakcinázást követően legalább 1 év" Ha ezt úgy olvasod el, hogy értelmezed is, akkor 5+12 = MINIMUM 17 hónapig tart az immunizáció hatása. Ha 13 hónaposan kapta az emlékeztetőt, ez azt jelenti, hogy 8 hónapra kapta, ami bőven egy éven belül van (egyébként szerintem a doki fél évet mondhatott, csak elírtad a kérdésben).
2022. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, fél évet mondott, bocsánat, csak én egy évre emlékeztem, ezért kapta késve. Zala megyében lakunk.
2022. jan. 6. 14:05
 9/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Zalában évek óta nem volt veszett vad, köszönhetően az immunizációnak nálunk és a környező országokban is. Sem Horvátországban, sem Szlovéniában és Ausztriában nem volt hosszú évek óta pozitív eset.
2022. jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyílván az internet (amin sokszor laikusok hoznak létre "szakértői" és tanácsadói oldalakat saját tapasztalatok alapján vagy mások által hallott/olvasottak alapján..) jobban fogja tudni mint a doki. :D
2022. jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!