Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetnék jobb gazdi...

Hogyan lehetnék jobb gazdi amikor nem vagyok jól?

Figyelt kérdés

Amikor nem vagytok jól, ti hogy maradtok türelmesek a kutyával?


Ma délig jót sétáltunk a kutyával, nagyon élveztem és a kutyus is. Viszont estére minden megváltozott.


Egész nap köhögtem. Nincs lázam, 37,7 volt tegnap óta a legmagasabb testhő, az esti séta előtt 37,5 - egy enyhe hőemelkedés, tehát beteg nem vagyok, viszont már a séta előtt szét akart menni a fejem.


Eleve úgy indultam el hogy nincs kedvem lemenni és ez megijesztett kicsit, mert szegény kutyusomnak nem jó, ha azt érzi, hogy muszájból viszem le. Aztán odalent türelmetlen és nyűgös voltam és aztán egy apróság miatt rákiabáltam a kutyusra és utána mérges voltam. Aztán elment a dühöm és egy szörnynek éreztem magamat.


Néztem a kutyust, eléggé meg volt lepődve amikor kiabáltam, de utána meg rendben volt, séta után simit kért tőlem és csóválta a farkát. Remélem tényleg jól van és nem szenved belül szegény!


Sosem láttam mástól, hogy kiabált volna a kutyusával. Mindenki békésen sétál és gügyög a kutyushoz, sosem kiabál rá és én is ezt szeretném. Többet nem akarok rákiabálni a kutyámra.


Hogyan éritek el, hogy végig higgadtak maradtok?


Bocsánat, ha butyuta a kérdés megfogalmazás, de még mindig szörnyen fáj a fejem!


2022. jan. 6. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nincs valaki, aki segít? Betegen ne sétáltass kutyát!
2022. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Aki tudna segíteni most dolgozik éppen én meg nem akartam hagyni, hogy szenvedjen a kutyus és vissza kelljen tartania. :(
2022. jan. 6. 20:07
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
Hát ha beteg vagy,vagy rossz kedved van,akkor ne sétáltass kutyát,mert nem csak benned van,Lessz"rossz érzés,hanem benne is,érző allatok.Sokkal könnyebb lenne a helyzet,ha lenne egy játszó társa,így ha nem szívesen vinnéd sétálni,el lennének ketten
2022. jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha beteg az ember és nincs segítség, bizony megesik, hogy rövid a séta.

Volt, hogy hangosan kérleltem a kutyát, hogy keressen már egy szimpatikus szarodát és menjünk haza, persze nem érti, és persze olyankor van a legtöbb izgis szaglászni való. :D Olyan is volt, hogy miután megvolt az elintéznivaló, az út közepén megfordultam - kutya nyilván nem érti, hogy miért hagyjuk félbe a sétát.

Sajnálja ilyenkor az ember, de sajnos ha nincs segítség, ez ilyen. Hétvégén ha jobban leszel kiránduljatok egy nagyot, pikk-pakk elfelejti majd. :)

2022. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Akkor 5 percre mész le a dolgát végezni, utána hazamész. Ne helyezd magadat a kutya mögé.
2022. jan. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

Bocs, de szerintem tiszta nevetség, amit leírtál. Olyan érzelmeket tulajdonítasz a kutyának, ami még az emberek 99%-ánál sincs meg. Hidd el, pont leszarja a kutya, hogy van-e kedved sétálni vagy nincs. Ne képzeld már, hogy Hegel dialektikáján meg a Higgs-bozonok lelki életén mereng. Neki annyi a lényeg, hogy mozogjon, huggyozzon, megugasson más kutyákat, szimatoljon. Ennyi. Addig terjed a gondokodásmódja, mint egy átlag férfinak.


Amúgy is a legtöbb ember úgy sétáltatja a kutyáját, hogy közben végig a nyomorult telefonját nyomkodja, mellette 1 méteres pórázon a kutya. Ha véletlenül szimatolni kezd az eb, azonnal odébb rángatja. Majd 20 méter megtétele után már rángatja is vissza a panelba. Ehhez képest a te kutyádnak aranyélete van. Az azért érdekelne, hogy a gyerekeddel akár századannyitt is törődsz-e, mint a kutyáddal. Vagy fogsz-e annyit törődni, ha majd lesz.

2022. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függetlenül hogy a többi gazdit olyannak látod mintha 1 tampon reklámból léptek volna ki, vszeg ők is mordultak már rá a kutyájukra emiatt ne parázz.


Ami inkább nagyobb hangsúlyt érdemel hogy betegen ne sétáltass kutyát, lassabban fogsz gyógyulni. Ha nincs aki segít tehetsz ki pelenkát vagy körbebattyoghatjátok a házat és usgyi haza.


Vszeg veled is kiabáltak néha a szüleid olyanért hogy csak néztél hogy miért veled kiabálnak mégis megértetted hogy "jó most a szüleim idegesek majd elmúlik" (én a 90es években voltam gyerek, velem is megesett meg amikor vendégségben voltam is kiabáltak a barátnőmmel előttem aztán tudtuk hogy hagyni kell a szülőket mert ilyen napjuk van). Kutyánál is így van nem hagy benne örök traumát egy kiabálás ha amúgy meg folyamatosan kedves vagy vele vagyis az írásodból ezt veszem le. Gondolj bele más le se viszi a kutyáját vagy minden nap veri a kutyáját meg éhezteti a kutyáját, ezt hívják állatkínzásnak és nem azt hogy rákiabálsz a kutyádra egyszer.


***


Vki írta a gyerektémát. Emiatt aggódom. Remélem nem a túlféltő szülő leszel mert azt tudni kell hogy a gyerek más mint egy kutya a gyereknek ez a fajta szeretet nagyon terhes lesz. Pár éve láttam egy sorozatban egy ilyen epizódot, apuka szerette túlzottan a lányát. A lány meg úgy érezte hogy megfullad és a végén bevett egy doboz gyógyszert (túlélte).

2022. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök minden választ!
2022. jan. 6. 20:31
 9/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinél megnyomtam a zöld pipát ábrázoló ikont a válasza alatt.


Gyerekem nincs, de biztosan szeretni fogom. Remélem nem leszek rossz szülő!


Még köhögök, remélem szegény kutyus fog tudni aludni tőlem, nem fog ébren lenni miattam este. :( Eszek egy kis mézet. Remélem az segít nem köhögni.

2022. jan. 6. 20:39
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Figyu, nekem bika a csillagjegyem, pont olyan is vagyok, nagyon szeretem a kutyám, egész nap tudnám szeretgetni, de egy pillanat alatt be tudok pipulni, ha rosszalkodik és akkor van, hogy ráförmedek vagy rácsapok a popsijára. Sajnos ő másból nem is ért, nem vesz komolyan, ha nem vagyok vele kicsit keményebb. Ez van, 2 perc múlva ugyanúgy bújunk egymáshoz. Ne reagáld túl, nem lesz öngyilkos a kutyád, ha egyszer rossz napod van.
2022. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!