Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha menhelyi kutya bizalmatlan,...

Ha menhelyi kutya bizalmatlan, könnyen odakap ismeretlen embereknek, akkor bántották?

Figyelt kérdés
Menhelyen félénk, de barátságos volt. Velem nagyon kedves, családtagjaimat is elfogadta, de sokáig velük is tartózkodó volt. Másokra viszont hörög, ok nélkül is.

2022. jan. 10. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges.
2022. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy bántották, lehet, hogy rosszul szocializálták, ha volt gazdája, lehet idegrendszeri probléma is, de azt általában nem lehet korrigálni, ha korrigálható, akkor ezt ki lehet zárni. Ha fájdalma van, akkor is odakaphat, de akkor annak is, akiben amúgy bízik, így jelzi, hogy oda ne nyúlj.
2022. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy előfordult a bántalmazás olykor-olykor és emiatt csak nagyon kevés emberben bízik és aki idegen azt nem fogadja el,mikor felé nyúl pedig félelmében odakaphat mert azt hiszi bántani akarják.
2022. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az is, meg az is lehet, hogy egyáltalán nem szokott kölyök korában emberekhez.
2022. jan. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%

Viselkedj fonokkemt(=tarsd be a sorrendisegi szaalyokat): ebbol erzi,h baj eseten megveded es biztositod az allando biztonagot vizet es elelmet szamara.


Jarj vele kocogni. Sok feszultseget legyoz es epiti a bled vetwtt bizalmat es tisztelett!!

2022. jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13%

Erre monstam az a csaladtagomnak,aki felnott sinteres pitbullt vitt haza,hogy a teyesztett kutya arat megfizeti az idegeivel. (Berogzul rossz szokasokra gondoltam)


Vagy fizetsz tenyesztonek vagy viseld el a 50-200-300 ezer forint kifizetese helyett a kutya kirohansait.


Elore kiosztott parnccsal leszoktathatod . Plusz a teljesitett parancsra kajon jutalomfalatot!!


Mindig legyel resen. Tudod aktya gyenge pontjait,elozd meg egy kikerulessel vagy figyeleeltwrelessel.

2022. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Ez sajnos elő szokott fordulni, bevéd a kutyád, a korábbi előélettel kevésbé függ össze, főleg, ha menhelyen nem mutatta ezt a viselkedést.

Menhelyi kutyáknál elég gyakori, ha lesz egy fix pont, gazdi az életükben, a többi embert már ellenségnek tekintik és a saját feladatuknak gondolják, hogy megvédjék a gazdájukat. Sokat sajnos vissza is visznek emiatt...


Én is így jártam, de szerencsére már megoldódni látszik a problémánk. Szigorú szabályokat hoztam, amiket be is tartatok vele, illetve ezt a viselkedést pedig tiltom, ha pedig kedves vagy közömbös másokkal, örülök neki. Lassan kezd rájönni, hogy nem szeretem, ha kéretlenül cselekszik, meg bírom magam védeni.

2022. jan. 11. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!