Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány év az, amikor már azt...

Hány év az, amikor már azt mondják hogy a kutyus szép kort megért (és végelgyengülésben megy el)?

Figyelt kérdés

2022. jan. 10. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az adott fajta várható életkora határozza meg, ami általában 12-15 év.
2022. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Fajtája válogatja. A kistestű kutyák általában tovább élnek, mint a nagyok, ők 15 évnél tovább is élnek. A nagytestűeknél 12 év már magas kornak számít, amennyire én tudom.
2022. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy 15 éves kutyára már biztos ezt mondanám, nagytestűnél már 12 évesre is.
2022. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2. Így van, minél kisebb egy kutya, annál tovább él. A rekorder talán valami huszonéves kistestű kutya.
2022. jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Fajta függő, de alapjáraton a kistestűeknel az átlag 15-17

Nagytestűeknél 10-15

2022. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a roti nagyon szép kort élt meg, 15 évesen hunyt el békességben.
2022. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Közepes testű kutyám van, 15 éves. Azt szeretném ha elmondhatnám hogy szép kort megért velem. Az kicsit megnyugtatná a lelkem, mert sajnos nem voltam mindig olyan gazdája amilyet érdemelt és emiatt örökre bűntudatom lesz. De most már szerencsére több évet töltöttünk együtt boldogan mint amennyit nem. Sokat jelentene ha tudnám hogy nem csesztem el teljesen és miután megjött az eszem gondoztam őt olyan szeretettel és felelősséggel hogy a sanyarúbb fiatalkora ellenére megérte a "szép kort".

Azonban most már sajnos látszik hogy megöregedett és nem tudom boldoggá tesz-e még egy évig... meg még egy évig... 😞

2022. jan. 10. 14:02
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Lehet számodra ez új információ, de senki nem él örökké. Meg kell tanulni elengedni a kutyát, ha már csak szenved, vagy ha már eljött az ideje. Nehéz, de ez van. Inkább éljen egy kutya kevesebbet, de aktívan és szeretetben, mint 18 évet kib_szva a kert végébe.
2022. jan. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan betegségei vannak amik a legtöbb napját fájdalmassá teszik akkor szerintem gondolkodj el az altatáson. Az már csak szenvedés neki ha gyógyszerek tartják életben. Viszont ha még korához képest jó formában van, akkor szeresd amennyire csak tudod és ne gondolj még a búcsúra 🖤 Nem soká eljön az ő ideje, de addig ne szomorkodva éljetek.
2022. jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Két pulink is volt, aki 18-20 évesen halt meg. Ritka egészséges fajtának tartom/tapasztalom. De egy dán dognál már a 8 év szép kor.


A 15 év igenis szép kor, legyen bármilyen kutya. Inkább haljon meg 15 körül, mintsem szenvedve és fájdalmak között túléli mondjuk 17-ig (mert pl halálos betegen életben tartattják).


De ahogy olvasom, a te kutyád nem beteg, csak öreg, tehát ne is gondolkozz ilyeneken. Légy jó gazdája, és ne szomorúsággal és gyászosan nézz rá (a kutyák érzik az érzelmeket), hanem szimpla szeretettel és boldogsággal.

2022. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!