Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatásgátló nyakörv vélemények?

Ugatásgátló nyakörv vélemények?

Figyelt kérdés

Először is leszögezve, nem akarom sokkolni a kutyám, úgy tudom ennek van sima apró-rezgős változata.


Bővebben: 5 éve folyamatosan küzdök az ugató 10kg-os keverék szobakutyámmal, ha éppen nem is kezd végeláthatatlan ugatásba, MINDENRE felvakkan.

Próbáltam sokáig szépen, jutafalattal stb, próbáltam csúnyán orra-seggre csapással, vízzel fecskendezéssel, javasolták, hogy tegyek egy palackba aprót és dobjam mellé ha ugat. Komolyan idővel már éppcsak a tv-t nem vágtam hozzá a kutyához… jártunk kutya iskolába, jött házhoz is tréner akiről igencsak jók a vélemények, közölték, hogy sorry a kutyám ostoba.

Öröm az ürömben, hogy ha nem vagyunk itthon egyszerűen nem ugat, ergo csak minket tisztel meg vele.

Most már így a gyerek születése előtt utolsó elkeseredésemben jutott eszembe a nyakörv, mert nekünk 5 év alatt eddig a világon semmi nem használt. És olyan éles hangja van ha csak felvakkant is, hogy arra a gyerek mindig fel fog kelni.


Működhet? Vagy ez sem fogja érdekelni? A kutyasuliban a nyakörv húzogatását erőltették, de amikor látták, hogy az enyém a levegőben lógva is ugat, elengedtük a témát… komolyan semmi több/jobb ötletem nincs.


2022. jan. 10. 13:32
1 2
 1/19 Thunderfairy ***** válasza:
14%
Minnek tartasz kutyát ha zavar téged?
2022. jan. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Alap. Hasznos holmi.
2022. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Meg lehet próbálnni, de ha már a fent felsoroltak egyike sem használt, akkor nagy valószínűséggel ez sem fog. :(
2022. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

#1 az ember nem azért tart kutyát, hogy egész nap az ugatását hallgassa, egy egészséges idegzetű kutya nem ugat ok nélkül.


Szerintem próbáljátok ki, hátha beválik. A gyerek miatt nem kell aggódni, a babák semmire nem kelnek fel, csak arra, ha anya kimegy pisilni 2 percre🤣

2022. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Ezek a túltenyésztett (főleg) zsebkutyák sajnos ilyenek. Örökölt dolgokat nem fogsz tudni kineveni belőle. Fogd úgy fel, hogy szellemileg korlátolt. A népszerűségük miatt a kinézet és nem a viselkedés alapján pároztatják őket. Sajnos az cseppet sem feltétel, hogy a kutya épelméjű legyen. Csak szépen mutasson a fotón, legyen díjnyertes kinézete, hogy eladható legyen.


Nem büntetned kellene, hanem az ingereket csökkenteni a környezetében. Először azt vizsgáld meg, hogy mire ugat. Nekem pl. két dologra jelez: csengő és a furcsa zajok. Előbbire ugat, utóbbira morog. A morgással csak azt jelzi, hogy ő is ott van, ami zajt ad ki, ne menjen a közelébe. Előbbivel bennünket akar riasztani. De van kutya ami a figyelmet hívja fel így magára. Ha nálatok is csak akkor ugat, ha otthon vagytok, valószníűleg azért teszi, mert megtanulta, hogy csak így figyeltek oda rá, így hívhajta fel magára a figyelmet. A jutalomfalat nagyon rossz ötlet volt. Azzal csak megerősítettétek benne, hogy ugatással jutalom jár. Ha ugat, ne vegyetek róla tudomást. Ha abbahagyja, akkor figyeljetek oda rá. Pár hét mire megszokja, hogy most már az ugatással nem éri el a célját. Bár teljesen nem fog megszűnni, hisz valószínűleg ez örökölt dolog nála. Egyszerűen nem teljesen százas.

2022. jan. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Elég hasonló elven működik az eddigiekhez képest, szóval nem hinném, hogy működne. De végső elkeseredésemben kipróbálnám.


Ignorálni próbáltátok? Mármint meg se moccantok, hogyha ugat. Csak mert lehet hogy ezzel próbál titeket bosszantani - igen van ilyen :D


Plusz a babák sok háttérzajt meg tudnak szokni, + ha a baba alszik, ne engedjétek be a szobába.

2022. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Mint írtam keverék, nem tenyésztett zsebkutya, ránézésre is az isten tudja miből van, nincsenek olyan általános jegyei, hogy ebből meg abból. Az utcáról szedtük össze. Ingerek amire ugat: földszinten lakunk, 1-es lakás ergo MINDENKI rajtunk megy keresztül, minden egyes ajtó nyitódásra ugat-vakkant. Ezt lássuk be nem tudom megszűntetni :’D

De a reményem megvan, hogy talán a gyerek tényleg nem fog minden vakkantásra felriadni, bár egyem a szívét nagyon ért hozzá, hogy pont a félálom fázisból riasszon fel.

2022. jan. 10. 13:59
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

#5

Ez egyáltalán nem igaz. Nekem yorkim van és nagyon keveset ugat, ha egyedül van, akkor is ritkán szokott, ellenben a szomszédom nagytestű, keverék kutyája éveken keresztül reggeltől estig ugatott, már azon voltam, hogy vagy őt lövöm le, vagy magamat…nem a kutya mérete határozza meg, hogy milyen az idegrendszere, bár az enyém egy jó tenyészetből van, a szaporítós vagy keverék kutyák sokkal hajlamosabbak az idegbajra.

2022. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%
Akkor marad az átszoktatás. Ha ugat, oda se kell nézni. Nem is kell említeni, beszélni róla. Nehéz lesz de idővel beállhat némi javulás. Én a nyakörv helyett a nyugtató készítményekkel próbálkoznék. A nyakörv büntet. Van nyugtató tabletta, spray, nyakörv, párologtató amit csak ők éreznek stb. A petnet-en több tucatnyit találsz ezekből.
2022. jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam nyugtató hatású nyakörvet, aztán olyat ami ultrahangot ad ki ki ugatásra, egyik sem jött be. Szerencsére a leszidás egy idő után hatott, és már csak arra ugat, amitől fél, pl. ha idegen buzerálja a kerítést, vagy pl. füvet nyír a kerítés mellett.
2022. jan. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!