Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holland juhászkutyával személy...

Holland juhászkutyával személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy öreg malinoisom és egy szintén öreg munkavonalas németjuhászom.


Arra gondoltam, hogy nyáron hoznék egy holland juhászkutyát is melléjük, hogy tudják ők is tanítani, így könnyebb dolgom lenne vele, plusz nagyon megtetszett a fajta. Elolvastam róla az irodalmat, viszont személyes tapasztalatok is érdekelnének és ha valaki tud megbízható kennelt, annak is örülnék.


A mozgással nincs baj, elég aktív életmódot élünk, a napi 4 km-es séta megvan, reggel futok az öregekkel, hétvégente meg túrázunk 10 kilométereket, nyaranta meg vízparton vagyunk. Általában mindenhova visszük magunkkal a kutyákat (külföld, nyaralás, étterem, kirándulások), szóval mindenképpen jó idegrendszerű, egészséges kutyát szeretnénk.


Köszönöm a segítséget.


2022. jan. 11. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Napi 4 km sétálgatás meg az ilyen kis túra az egy hollandnak pacikaki.

Neki komoly munka kell, szellemileg is ki kell fárasztani, meg nagyon erős személyisége van, folyamatosan le kell kötni munkával, valami feladatot mindig ki kell találni neki, különben nem bírsz vele.

Egyébként nem értem, hogy nem bolondult még meg a mali meg a munka-nj, sima hobbi célra nem valók, ahogyan Te tartod őket.

Erre egy labrador alkalmas vagy egy menhelyes mix.

Nem azt mondom, hogy rossz az életmódod, csak ez nem ilyen fajta kutyáknak való.

2022. jan. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Gondoltam nem kell kiselőadást tartanom részletesen az életmódunkról, de szellemileg is le vannak fárasztva és köszönik szépen, jól vannak és nem bolondultak meg. :D az erős személyiség meg nem probléma, pont azt szeretem, ezért nem kellene soha labrador pl.
2022. jan. 12. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!