Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuutyám hergeli magát, mit...

A kuutyám hergeli magát, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Egy olyan házba lakunk, amihez csak egy közös téren keresztül tudunk eljutni, egy kertszerű átjáró plusz egy közös lépcsőház. A probléma az, hogy akárhányszor erre a részre érünk a kutyámmal már fújtat, morog, mert megérez egy másik kutyát vagy hall egy embert vagy hangot. Naponta 3x-4x sétálunk, ami azt jelenti hogy ennyiszer kell áthaladnunk ezen a részen oda-vissza, így elég sűrűn történik. Ha szembe jön vele egy kutya akkor nem lehet leállítani, annyira felhergeli magát. Miután elhaladtunk egymás mellet egy adott kutyával vagy emberrel hazáig nem lehet semmit kezdeni vele, annyira felidegesíti magát. Teljesen tanácstalan vagyok mit lehetne tenni, eddigi kutyáimmal nem volt ilyen probléma, így nem tudom mit tudnék csinálni ilyen helyzetben. Otthon normálisan viselkedik, az utcán emberek és kutyák között is szépen sétál, barátkozik mindenkivel, de ahogy közeledünk a házhoz teljesen kizár mindent maga körül és azt figyeli mikor ki jön. Mit javasoltok, hogy szoktassam le erről a viselkedésről?


(Kutyasuliba nem tudunk menni, mert sajnos jelenleg nem engedhetem meg magamnak, viszont ha tudtok olyan magán trénert, aki tud vállalni Miskolcon vagy Budapesten és nem olyan drágán de jól dolgozik,kérlek írjatok.)


Előre is köszönöm a tanácsokat!



2022. jan. 12. 00:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt előzménye? Pl a másik kutya ugatja, morog rá, összeverekedtek...
2022. jan. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
47%

Szia! Valószínűleg azon a szakaszon, ahol a kutya kifordul önmagából, ott át is vette a falkavezér szerepét, Te pedig a falka aljára kerültél. Ez így nagyon nem jó, mert a rossz szokás berögzül és nagyon nehéz kizökkenteni ebből az állapotból.

Helyileg trénert nem tudok ajánlani, azonban a YouTube-on megtalálhatók Karay Zoltán videói, alapnak, a kutyák viselkedésének megértéséhez szerintem nagyon jó út. Kitartást és sok sikert a sétáltatáshoz!

2022. jan. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem volt kifejezettn olyan eset, amitől berögzült ez nála, akkor még megvolt a másik két kutyám is, ők nem ugattak meg senkit, viszont a mostani kutyám akkor is ugatott, szóval tőlük se igazán láthatta ezt a viselkedést. Nem minden embert ugat meg, ezért sem tudok nagyon mit kezdeni vele, teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor fog ugatni, kb mikor ,,milyen napja van" sajnos.


Köszönöm, mindenképp megnézem youtubeon! :)

2022. jan. 12. 12:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Figyeld a kutyád testbeszédét, és próbáld elcsípni azt a mozzanatot, amikor elkezdi felspanolni magát. Ha ez megvan, próbáld elterelni a figyelmét valamivel, ami értékesebb számára, mint a balhé. Az én kutyámnak erre megfelel egy falat virsli például, és akkor rám figyel.

Nálunk olyan volt már, hogy másik kutya, amelyikkel összeszaglásztak, váratlanul beleharapott az enyém fülébe, azóta ha észreveszik egymást, már távolról megy az acsarkodás, szóval igyekszem én előbb észrevenni a másik kutyát, és gyorsan elterelni az enyém figyelmét, hogy higgadt maradjon, míg a másikkal továbbmennek.

2022. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom átrohantok azon a szakaszon, hogy minél hamarabb túl legyetek rajta. Én inkább megállnék és leállítanám a kutyát ebből. Addig pedig semmiképp sem indulnék tovább, amíg le nem állt. Viszont amíg el nem múlik, napi 10-15 alkalommal is elmennék oda, letiltanám erről és feladatba raknám.
2022. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Hagyjátok már a falkaelméletet. Esetleg ha játékos, tereld el a figyelmét. Kajával is lehet. Az is beválhat hogy leülsz oda és ráun a kutya, akárhogy is, ez egy türelemjáték.
2022. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%
A falkaelmelet az osszes kutyankon mukodik….
2022. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom érdekel-e valakit, de szépen lassan javul a helyzet. Már nem ugat egyből, ahogy észreveszi, hogy hol vagyunk, szépen már-már tökéletesen sétál végig, amikor jön valaki már csak felkapja a fejét, de kitudom már zökkenteni a helyzetből. Kutyákkal még nem tökéletes a helyzet, de rajta vagyunk :)
2022. jan. 27. 22:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy szépen alakul, csak így tovább. :-) Kutyákkal is lesz jobb. Lehet, hogy nem lesz mindegyikkel nagy haver, de ez nem is elvárható.
2022. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!