Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás utáni szőrhullás...

Ivartalanítás utáni szőrhullás? Mikor áll helyre?

Figyelt kérdés
Egy hónapja lett ivartalanítva, kb azóta borzasztóan hullik a szőre. Simogatom és ott marad egy köteg szőr a kezemben. Előtte egyáltalán nem hullott. Jó minőségű tápot eszik és lazacolajat is kap. Szuka kutya.

2022. jan. 15. 11:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem mintha lett volna választásunk... ivartalanítási kötelezettséggel fogadtuk örökbe
2022. jan. 15. 12:07
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Valószínű szőrváltásban van.
2022. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

Sajnos az ivartalanítás nem egy földi csoda, aminek nincs hátránya. Mert mindennek van, azzal nem teljesen (de részben igen) értek egyet, hogy lassan mindenkit köteleznek erre, az meg, hogy a te kutyádon mennyire jön ki a hátrány, az lutri, van aki nem tapasztal semmit, van aki igen. Nekem is egy hete lett ivartalanítva a kutyám, és csak remélni tudom, hogy nem lesz kára belőle.

De mindenképp vidd vissza a dokihoz, hátha tud segíteni, illetve bár esélyes, hogy az ivartalanítástól van, főleg hogy előtte nem volt, azért nem lehet kizárni, hogy van-e más dolog a háttérben, mert egy hónap még kevés ahhoz, hogy ennek a következménye legyen. Egy hónap alatt még csak ki se ürül rendesen az eddig termelt hormon a szervezetből, így már csak 50% hogy az ivartalanítástól van.

De mindenképp beszélj a dokival, nem egészséges szőr váltás idején sem, hogy így hullik. Max vedlési időszakban, ami nem januárban van, ha meg mégis most vedlik akkor valami megintcsak nem jó.

2022. jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Beszélj az állatorvossal. Az enyémnek nem hullott a szőre, szintén szuka.
2022. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos nem mondják el az orvosok az ivartalanítás rossz hatásait.

Ez az egyik. Nem biztos, hogy helyrejön.


Utolsó! A tél közepén nincs szőrváltás!

2022. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha egy kutyát mostanában fogadtak be kintről, akkor már megvolt a téli szőrzete, ha fűtött lakásba kerül, elhullajtja, mindegy, mit mutat a naptár. Volt hozzá szerencsém.

Lehet, hogy semmi köze a műtéthez, a hormonproblémák nem néhány hét után szoktak jelentkezni. Érdemes lenne visszavinni az orvoshoz, labort csináltatni.

Én még nem találkoztam amúgy ilyesmivel ivartalanítás kapcsán.

2022. jan. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%

Régebben még rajta volt a neten, volt hozzá kép is, milyen az ivartalanítás utáni szőrhullás.

Azt hiszed, megtaláltam? Dehogy! Pedig be akartam linkelni ide.

Az a lényege, hogy egy-egy sor szőr hullik ki egymás alatt. Mint ahogy eszed a főtt kukoricát, ahhoz tudnám hasonlítani.

Szóval sorban, nem össze-vissza.

2022. jan. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!