Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesten élek, örökbe...

Budapesten élek, örökbe szeretnék fogadni egy kutyát de olyan menhelyről aminek nincsenek őrült elvárásai és nem egy valóságos tortúra az egész. Olvastam par ijesztő sztorit. Szóval melyik menhelynek van normális hozzáállása a leendő gazdákhoz?

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 13:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Melyik szigorú szabályt érzed úgy, hogy nem tudod megugrani?

Az ivartalanítást? A chip és az oltások költségének kifizetését? Azt, hogy ne legyen egyedül hagyva napi 10 órát?

Hogy Y helyett O hámot vegyél?

Hogy ha veszélyes az erkélyed akkor tedd biztonságossá? Hogy fél évente küldj egy fotót, hogy még él a kutya? Vagy, hogy ne akard mindenáron elhozni a gyerekgyűlölő ebet a gyerek mellé csak mert az tetszik?

Vagy nem értem… Minden kutyánk menhelyi, soha nem akadtunk fent a rostán, nem is értem mi az amivel fent lehet…?

2022. jan. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
ui: egyébként a menhelyek igyekeznek kiszórni a kutyákat, a fajtamentéseknél van nagyobb szűrés nem véletlenül. Többnyire az agyonszaporított beteg/es kutyák végzik ott, mert nem volt benne a gazdi számításaiban, hogy az olcsó kutya tartása már költséges lesz. Tehát onnan tényleg nem olyan egyszerű kutyához jutni ami nem is baj, hiszen nem teljesen problémamentes kutyákat adnak ki.
2022. jan. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem egy menhelynek sincsenek őrült elvárásai, csak meg akarnak bizonyosodni arról hogy egy felelős gazdához kerül az állat, és nem az lesz hogy 2 hét múlva vissza akarják adni vagy ne adj isten kidobják az út mellé mert rámorgott a gyerekre aki megráncigálta/ugatni mert éjszaka/bepisilt az új hely miatti stressztől. Én még érdekes módon nem hallottam "ijesztő" sztorit az örökbefogadásról, az örökbefogadókról annál inkább. A gazdikeresős csoportok is teli vannak x hónapos cicát/kutyát keresek posztokkal, persze menhely nem opció "rossz tapasztalatok miatt" aztán persze kiderül hogy a rossz tapasztalat alatt azt értik hogy csippeltetni, ivartalanítani, évente oltani kéne az állatot. Szóval mit értesz tortúra alatt, és milyen ijesztő sztorikat hallottál pontosan, mert nekem ez eddig ehhez hasonlít.
2022. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Aska Alapítvány Székesfehérváron. Vonattól gyalog is könnyen megközelíthető, ha nincs autód. 15 ezret kértek a kutyáért (3 oltása volt + chip), korrekt menhely.


Ivartalanítási kötelezettség kb mindegyik menhelynél van, vagy már alapból ivartalanítva adják ki a kutyákat. Szerződést írtok majd ott helyben, de semmi extrém elvárás nem volt benne.

2022. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem amúgy a kérdező a fajtamentőkre gondolt, róluk én is hallottam sztorikat. Gyerek mellé nem mehet, macska mellé nem mehet, nagykutya mellé nem mehet és még a lakást/házat is megnézik környezet tanulmány néven.
2022. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

Soha nem hallottam ilyesztő történetet, egy kollégám is nemrég fogadott örökbe kiskutyát.

Semmi egetrengető elvárása nincs ezeknek a helyeknek. Oltás, ivartalnítás, biztonságos telek, minőségi foglalkozás.


Ha neked ezek megoldhatatlanok, akkor ne is gondolkozz örökbefogadáson!!!!!

2022. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Megvan az oka ha gyerek vagy másik állat mellé nem engedik, meg a környezettanulmánynak is. Akit meg elrettent az hogy bármikor megnézhetik hogy van az állat annak ne is adják oda, egy felelős állattartónak nincs mit rejtegetnie.
2022. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

Peldaul mire gondolsz, mint irrealis elvaras?

2 orokbefogadott kutyam van, ket kulonbozo helyrol, egyik sem volt tortúra. Az elso egy bull, ott volt 1 alkalom latogatas, es csak masodikra hoztam el, a masik egy kolyok keverek, bemutatkozo level es idopont egyeztetes utan mar hozhattuk is. Termeszetesen ivartalanitasi kotelezettseggel, azaz 1 even belul kell ivartalanitani, majd most lesz esedekes az elso tuzelese utan.

Nem butordarabok, amit ha megunsz kidobod es hozol masikat, alap elvaras a sajat lakas, vagy haz, normalis kerites, vagy kutyabiztos erkely, poraz, ham, nyakorv, alap felszereltseg. Lancra, csak kinti tartasra nem adnak kutyat es altalaban alberletbe sem, ami azert ertheto, mert koltozes eseten hova rakod a kutyat, a sz9mszed nem birja az ugatast, idokozben kiderul h rombol unalmaban, azt meg a foberlo nem dijazza, es tul sok olyan eset volt, hogy azt a rizikot vallaljak, hogy visszakerul a kutya a menhelyre kis idon belul.

2022. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a négyesnek, hogy a kérdésre válaszolt
2022. jan. 16. 16:12
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szentendrei Árvácska [link]
2022. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!