Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlotok...

Milyen kutyust ajánlotok lakásba? Honnan érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés

Légy szíves segítsetek abban,hogy milyen kutyát lenne jó megvennem lakásba ami a szomszédokat sem zavarná.

Kitől lenne érdemes vásárolni és mire kell odafigyelni?

Menhelyről rizikós kutyát kihozni?

Köszönöm ha írtok véleményt.



2022. jan. 16. 17:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kutyát válassz, amelyiknek meg tudod adni azokat, amiket a fajta igényel. Ha nem élsz aktív életet, akkor lustább fajtát válassz, ha aktív életet élsz, eljátszotta futni, sportolsz és a kutyával együtt is ezt tennéd, akkor még nagyobb mozgásigényű kutyát válassz. Önmagában a lakás az kevés. A te életviteledhez kell megtalálnod a jó fajtát.
2022. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha vasarolni szeretnel fajtatiszta kutyat, akkor csak is tenyesztotol. Ha orokbe szeretnel fogadni, akkor nezz korul a menhelyeken, fajtamentesnel.

Nekem fajtamentestol van tacsko jellegu kutyusom, allitolag elegge traumatikus volt az eloelete, szaporitoteleprol mentettek ki. Semmi nem latszik hala az egnek a viselkedeseben ebbol, imadja az embereket. Nagyobb kutyakkal van meg egy kis problemaja, ugatja oket, fel toluk, de ezen dolgozunk jelenleg. Lakasban tartjuk, nem ugat, csak ritkan, de foglalkozunk vele rendesen, az egyedulletre is fokozatosan szoktattuk, igy nem volt baj.

Nagyon sok dolog nevelestol fugg, van vele munka, de megeri :)

2022. jan. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Olyan kutyát válasz ami nem igényel nagy testmozgást szerintem. Persze minden kutyának van mozgás igénye, de pl egy tacskónak (bár ismerek olyan tacsit, aki megy mind a golyó) nem annyi mint pl egy német juhásznak vagy husky-nak, akit le se lehet lőni. Egy menhelyről kihozott kutya is tanítható/idomítható, de a kutya szemelyiségétől is függ nagyban. Én ezt támogatom, mindig menhelyes kutyánk volt és cicánk és ők a leghálásabbak a világon. Ezzel is egy jó cselekedett az életben, megmentesz egy életet, akit lehet jövőhónapban altatnának el, vagy a helyére kerülhet egy másik kutyus akinek nincs hová mennie. De mindenki eldönti saját magam hogy tenyésztőtől vesz e kutyust, vagy menhelyről hozz el. Sokat segít a nevelés abban hogy ne ugasson minden kis zaj miatt, tanítható. Minél fiatalabb egy kutya annál taníthatóbb, de ehhez is hozzá tesz a kutya személyisége is, és az is hogy a gazdi hogy áll a dologhoz, mennyire foglalkozik az állattal és mennyire türelmes. Apukámnak nincs hozzá türelme, nem tudta megtanítani a kutyájukat semmire. Én mindenképp kistestű kutyát keresnék, azért h ne zárjak be egy nagytestű kutyát egy kis lakásba. Az angol bulldog vagy a Francia bulldog egy nagyon jó választás ha kutyát veszel. Ők nagyon nyugodtak, nekünk is van Francia bulldogunk, a barátnőmnek meg angol és mind2 lusta kis dög. De e mellet nagyon cukik és a gyerekek mellet nagyon jól el van. Mopsz is ilyen, az is kis lusta. De tessék itt is olvasgathatsz utána ha gondolod milyen fajták vannak, amit lakásba ajánlanak. De nézz körbe menhelyen. A legtöbb helyen azonnal el lehet hozni a kutyust és nem kell fizetned egyiknél sem szerintem de adhastz adományt. Remélem tudtam valamit segíteni neked ebben. [link]
2022. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as válaszoló voltam. Azt elfelejtettem oda írni, de láttam hogy előttem már írták hogy sokat számít a te életviteled is. Nem írom le még egyszer, de nagyon fontos az is.
2022. jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk hagyjuk azt a bullshitet, hogy a menhelyi allatok a leghalasabbak, mert nem. Igen, biztosan van, amelyiken latszik ilyesmi (vagy bele lehet magyarazni), de attol meg ez nem feltetlenul igaz es nem is emiatt fogadtam orokbe, hogy halat lassak. Es termeszetesen fizetni kell az orokbefogadasert, de tok jogos, az 15-30 ezer sokszor nem is fedezi azt az osszeget, amit elkoltottek a menhelyen az adott allatra. Es a legtobb helyen nem lehet azonnal elhozni.
2022. jan. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Semmilyet. Lakásba kutya nem való.

Sok-sok bírság lehet abból, hogy a túl szenzitív szomszédok éjjel-nappal jelentgetnek a vonyítás és ugatás miatt. (...én se szerettem, ha napközben a pihenőidőmben a szomszéd emancipunci kutyikája vonyított, mint a szúrt malac, és ezt keresetlen szavakkal tudtára is adtam. Nem rég elköltöztek.)

2022. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Lakasba nem valo kutya? Tenyleg? Es akkor hol tartanad a rovidszoru es/ vagy kistestu kutyakat? Kint?

Abban viszont egyetertek, hogy sok idiota tart kutyat lakasban 0 foglalkozassal, emiatt ugatnak 0-24-ben. Na ez problema, de itt sem a lakassal van a baj, hanem az emberrel.

2022. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem való, lakótelepen, társasházban nem is engedném meg az ebtartást, valahogy belevinném az SZMSZ-be.

Az tény, hogy van két lakás, amit kiadok, mindkettő paneles -ott a bérbevevőnek deklaráltan csak maximum macskát engedek tartani.

2022. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 5-ös válaszoló, veszekedhetnénk ezen de nem fogunk. A kérdező kérdezett, én pedig válaszoltam. Elmondtam a saját véleményem, és tapasztalatom. Sajnálom hogy nem értesz velem egyet, de ez a te bajod. Nem neked kell itt dönteni, hanem a kedves kérdezőnek. A kommented értelmetlen és gyerekes, na meg nem jutott előrébb ettől a döntésben sem. Ha értelmezted a válaszom, olvashattad hogy oda is írtam hogy mindenki eldönti vesz e kutyát vagy sem. Én az örökbefogadást támogatom, és sokat önkényeskedem is, tehát nem tapasztalat nélkül írok. A legtöbb menhelyi állat megjárta a poklot is, ezért de! Nagyon is hálásak mikor egy szerető meleg otthonba kerülnek, de természetesen vannak menthetetlen esetek is. Akik akkora sokkot kaptak hogy sosem lesz belőlük rendes normális kutya! De ezzel az ottani dolgozók és önkéntesek tisztában vannak és megfelelő tájékoztatást adnak a leendő gazdinak erről. Ha egy kutya nem alkalmas örökbefogadásra, nem fogják oda adni neked. És a legtöbb helyen VAN azonnal vihető a kutyus, ivartalanítottak és oltottak és chip is van bennük. (tehát ezt már megspórolta az új gazdi) Persze ezt nem úgy értem hogy bemész és ő kell és viszed, de aznap már viheted is haza ha minden rendben. Ha egy kutyát nem engednek elvinni azonnal, annak is vannak különböző okai. Vannak menhelyek akik utána járnak hová viszik, milyen körülmények között akarják tartani, házban vagy lakásban e. Van e gyerek, és ha igen mekkorák és stb, stb... Az én kutyámhoz ki is jöttek megnézni többször, mert érdekelték hol van a kutyus. Mindenkinek más a véleménye, én elmondtam a sajátomat és ennyi. Nem kell ezzel együtt érteni. A tenyészettől vett kutyák sem százszázalékosak csak úgy mondom ha ettől vagy kiakadva. Sajnos a látszat csal ott is, nézz utána milyen bánásmódban kapnak az anya kutyák, akiket egy szülés után újból és újból termékenyítenek a haszonért, és szerencsétlen állat szenved. Nem mind ilyen, de rengetek ilyen van. A legtöbb kiskutya betegen születik ami lehet csak később jön ki. Ha vakon születik, szemétbe dobják. A kedvenc énekesemnek is így lett kutyáját. Megmentették mert vakon született és kidobták hogy éhen haljon. Én az örökbefogadás mellet állok, de nem ítélem el azokat sem akik inkább vesznek egy kutyust vagy macskát. Ahogy írtam ezt mindeki saját maga dönti el.
2022. jan. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá kell tennem azt is, hogy vannak helyek ahol a chipet ki kell fizetni, vagy ha nincs akkor azt meg kell tenned és ivartalanítani is kell. Nem minden menhely engedheti meg magának hogy ők tegyék ezt meg.
2022. jan. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!