Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitas utan agressziveb...

Ivartalanitas utan agresszivebb viselkedes mennyire jellemzo?

Figyelt kérdés

Ivartalanitva lett a kan kutyam. Mutet elotti napon voltunk a kutyafutiban hogy azert rohangalja ki magat. Varratszedesig nem voltunk a futiban.Tegnap voltunk es neki ment egy kutyanak, akivel elotte nem volt baja. Ők is mindig ott vannak mikor mi is. Illetve tul intenziven jatszott a tobbi kutyaval is. Sokszor kellett raszolnom. Ha uj kutyat hoztak be leakarta nyomni stb.


Igazabol azt gondoltam az ivartalanitassal jobbat teszek foleg, mert az ivaros kanok bele kotottek mindig. Igy gondoltam hogy kevesbe lesz célpont, kevesebb lesz a konfliktus.


De hogy o lesz a kocsogebb arra nem szamitottam.


Bar meg gondoltam arra mivel 12 napja nem voltunk kint a futiban tulzott energia gyult fel hiába reggelente a parkba farasztom,kutyakkal nem volt. Utcan mikor ossze szagolt kutyakkal azzal nem votl problema.



Beszeltem a trenerunkkel. O majd megakarja nezni a viselkedest a futtatoban, de sajnos csak a jovoheten tudjuk ossze egyeztetni.


Csak tapasztalatokra lennek kivancsi.


2022. jan. 17. 07:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak túl van fűtve energiával.
2022. jan. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Remélhetőleg csak túl sok benne most az energia, de egy ismerősöm szuka kutyája az ivartalanítás óta agresszív. Emberekkel nem, de minden más kutyával. Még az én kölyökkutyámra is vicsorgott, pedig az csak egy kölyök.
2022. jan. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudom, én nem lettem agresszívebb.
2022. jan. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

En is az energiara gondoltam hogy reg nem rohangalt mas kutyakkal szabadon. Mondjuk ha ugy vesszuk a hormonok meg nem urultek ki, mert 1-3 honapot mondanak.

Bizom benne nem lesz agressziv. Majd trenerunk is kivancsi vagyok mit mond ha latja

2022. jan. 17. 08:35
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Én lány kutyánál vettem ezt észre, mi is most voltunk ivartalanításon. Napról napra jobb a helyzet, de az első napokban nem engedte közel magához a másik kutyánkat, látszott a testbeszédén is, nem kellett odakapnia. Én arra gondoltam, hogy tudja, hogy "sérült" és nem tudja magát megvédeni, így próbálja magától távol tartani a másik kutyát, ezt a látszatot keltve, hogy ő mennyire kemény. Persze nálatok lehet a felgyülemlett energia, stressz is. Remélhetőleg ahogy telik az idő és ürülnek ki a hormonok, szépen lassan megnyugszik.
2022. jan. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám nem lett agresszívebb ivartalanítás után. Eleve traumatizált, utcáról mentett kutya, amire agresszióval reagál, az az előéletéből jön, de dolgozom rajta, és szépen javul.

Egy kutyát ismerek, akinek a gazdája állítja, hogy az ivartalanítás óta lett méregzsák a kutyája, és szerinte így áll bosszút, amiért kasztrálták, kan kutya, férfi gazda, de sose láttam, hogy nevelné a kutyát, ő ráhagyja a kutyára, ha abból előtör az agresszor.

2022. jan. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én rögtön közbe avatkoztam és fegyelmeztem a kutyámat. Játéknál is ha túl heves lett akkor is rá lett szólva,hogy vegyen vissza.


Vége felé lett jobb a helyzet,de még akkor is kicsit hevesen reagált.


Bízom benne szépen lassan vissza áll az agya. Meg ugye míg benne voltak a varratok figyeltem, nem sétáltunk sokat. Itthon próbáltam óvatosan játszani vele. Sajnos kétszer kellett műteni,így nagyobb seb is volt rajta.


Nyilván ez a 10 nap kevés mozgás jött ki tegnap rajta. De most már nem lesz kímélve vissza állunk a régi rendszerhez szépen.

2022. jan. 17. 17:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Vissza fog állni, ha odafigyelsz és nem hagyod rá.

Egyébként fájdalmat is jelezhet a hangulatváltozás.

2022. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem hagyom rá semmiképpen, meg ezért beszéltem a trénerünkkel,mert mondta későbbiekben bármikor bajunk van kereshetem őt,tavaly volt vele néhány magánóra. Jövőheten össze hozzuk a magánórát és akkor majd kiderül ő is mit lát. Mindent csírájában szeretnék elfojtani. Mivel jól ismeri a kutyámat,mert járt hozzá napközibe is.
2022. jan. 17. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!