Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak hogy jöjjön vissza hozzám?

Figyelt kérdés

Egy 7-8 hónapos drótszőrű Fox terrier kutyánk van és nagyon okos, mindenféle trükköt megtanítottam már neki, (pl.:ül, fekszik, forog, pacsi, marad.)

Csak ez az egy nem megy.

Tudtok segíteni?

Minden tanács vagy tapasztalat segít.



2022. jan. 17. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a marad parancsot tudja, akkor ultesd le valahova, menj tavolabb, legyen jutalomfalat a kezedben es szolitsd a neven. Oda fog menni, kezdetben a kajara, kesobb menni fog anelkul is, mert megtanulja a nevet.

Ha van kerted, akkor konnyu dolgod van, tudsz ott gyakorolni. Ha nincs, akkor szerezz be hosszu porazt (15-20 meter), mert termeszetesen nem engedheted el addig, amig tutira vissza nem jon.

En legalabbis igy tanitottam neki, most nem tudom, hogy ez a megfelelo modszer-e, mert kutyasuliban/ trenerner nem voltunk, de nekunk bevalt, behivhato 100%-ban. Persze sokat kell gyakorolni, nagyon sokat.

2022. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is a hosszú pórázt ajánlom, beválik ha egy ideig csak behívásért kap ennivalót.
2022. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Kipróbálom a pórázzal is.

Milyen jutalom falatokat ajánlotok? Vagy elég sima kutyakaja?

2022. jan. 17. 18:26
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Legjobb a sima kutya kaja lenne, mert akkor tudsz bármikor jobbat ajánlani neki ha kéne. Ha nem veszi el, semmi gond, nem kap enni aznap. Következő alkalommal hidd el, kelleni fog neki. :) Utána lehet váltani, hogy behívásért mindig naggggyon szuper jutit kap.
2022. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

7-8 hónaposan már nem tanítani kell a behívást, hanem egy komoly szabályrendszert felállítani, hogy bármi történik, a hívásra jönnie KELL!

A hosszú póráz gyakorlásra jó, de nem oldja meg a problémát. A kutya nem ostoba, tökéletesen tudja, hogy mikor van rajta a póráz és mikor nem. Na meg a hosszú póráz sem úgy működik, hogy magadhoz rángatod vele a kutyát, ha be kellene hívnod, de ő nem akar menni...


Ha nem tudod nevelni, nem tudsz szabályt felállítani és érvényesíteni, akkor vidd el kutyaiskolába!

2022. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, a kutyaiskola lett volna a következő opció ami felmerült, (ha nagyon béna lennék) de köszi hogy ezeket leírtad :)

Már gyerekkorom óta vannak állataim, de kutyám még nem volt csak rokonoknak, ennek ellenére tudom hogy magas intelligenciával rendelkeznek és nem "ostoba".

Még egyszer köszi és igazad van.

2022. jan. 17. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!