Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Elaltassam a kutyám?

Mit tegyek? Elaltassam a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 14 éves daganatos nagytestű kutyusom. A daganat nagyon gyakran kifakad neki, szinte állandóan szivárog belőle valami.. a legijesztőbb amikor vér is jön belőle. Arról nem is beszélve hogy egyre büdösebb, szinte már elviselhetetlen a szaga. Amiért döntésképtelen vagyok az az, hogy a kutyának amúgy tök jó étvágya van, a másik kutyámmal szaladgál az udvaron, békésen szundikál napközben.. Tehát nem látom rajta hogy olyan nagy fájdalma lenne, kivéve amikor nagyon kifakad neki, olyankor látom rajta hogy rosszkedvű. Viszont valahol olvastam valami olyasmit, hogy a kutyák híresek arról hogy csendben tűrnek, nem mutatják ki annyira ha fáj valamilyük vagy szenvednek. Kb. 3 hete konzultáltam utoljára az állatorvossal, akkor még nem került szóba az altatás lehetősége, azonban azt már akkor is éreztette velem a doki hogy nem igazán jók a kilátások. Ti mit tennétek a helyemben? Elaltatnátok, megelőzve hogy szenvedjen? Vagy várnátok még?

2022. jan. 17. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Műtétet nem javasolt az orvos? Lehet hogy megmutatnám másnak is, kérnék másodvéleményt akár harmadikat is mielőtt végzetes lépésre szánom el magam.
2022. jan. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Én megmondom őszintén, ilyenkor már inkább elengedném. Miért várnád meg, hogy kínok közt haljon meg? Ez itt sajnos már csak idő kérdése, de biztos, hogy most is vannak fájdalmai. Nekem kellett már agydaganatos kutyát elaltattatnom, azt senkinek nem kívánom, mikor már öntudatlanul csak járt körbe-körbe, szenvedett…azóta megtanultam, hogy inkább engedjem el még méltósággal a kutyámat, nem várom meg, hogy ilyen helyzetbe kerüljön. Lelkileg persze egy kutya elengedése mindenképp nehéz, de legalább tudod, hogy te a legjobbat akartad neki.
2022. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

14 éves és nagytestű..

Szép kort megélt, és nem egyszerűen, mint írod megöregedett, megfáradt, hanem beteg.

Te is tudod, mi a helyes, el kéne engedni.

Másik kutyád megvígasztalhat, bár az ember sose felejti el egyik "társát" sem.

2022. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

#1

Ilyen idős kutyákat már nem szoktak altatni.

2022. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem javasolt műtétet. Pont holnap szeretném egy másik orvosnak is megmutatni, de előre félek hogy mit fog mondani. Próbálok rá lelkileg felkészülni hogy bele tudjak egyezni ha az altatást javasolja.
2022. jan. 17. 21:39
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Még az én 15 évesemnek is felajánlottak egy altatással járó vizsgálatot, persze felhívták a figyelmem a kockázatra, de ha belegondolsz, mit veszít a kérdező? Vagy tehetetlenül nézi még ahogy szenved, vagy kéri az altatását vagy megpróbálják hátha szerencséjük lesz és sikerül a műtét! Legrosszabb esetben bekövetkezik a 2. verzió - de legalább megpróbálták.
2022. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Vortrex ***** válasza:
38%
Persze, szegény kutyának már meszeltek. Ennél nagyobb pénztemető különben nincs is, mert az ember sajnálja, meg szereti mert családtag, egy rakás pénzt elkölt gyógyszerekre meg orvosra, és a végén ugyanúgy elpusztul. Fáj, de időben kell elengedni őket.
2022. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
#6 de egy 14 évesnél mi értelme a műtétnek? Százezrekért megműtteted, aztán másnap már lehet természetes halált hal. Azért nem árt ésszerűnek maradni ilyen ügyekben sem, akármennyire is szereti az ember a kutyáját.
2022. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sztem, ha boldognak látod, meg játszik a másikkal, akkor nem szenved, ne altasd el.
2022. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Vortrex ***** válasza:
44%
#6 Ja nagyeszű, szerinted ingyen van a műtét? Kb. 100ft-ért megműtik és másnapra elpusztul, nagyon jó tanács.. A legjobb esetben lesz egy 15 éves kutyád, ami ezekután nem daganatban hanem végelgyengülésben hal meg fél év után.
2022. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!