Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok kis...

Milyen kutyát ajánlotok kis lakaásba? (34 negyzetmeter) otthon dolgozom, napi harom rocid setat+ egy esti hosszabbat be tudok vallalni es hetvegen a penteket kiveve, altalaban parkokban, turakon szoktam tolteni...

Figyelt kérdés
volt mar kutyam csak akkor kerteshazban laktunk es a normafahoz kozel, nem tudom hogy lenne e olyan kutya aki ilyen korulmenyek kozott jol ellenne, napi jatek is meg lenne:)

2022. jan. 18. 02:54
 1/5 A kérdező kommentje:
rovid seta*
2022. jan. 18. 02:57
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Lenne valamilyen elvárásod a kutyával (méret, nem hulló szőr, viselkedés)?

Ha a kinézet nem számít, én menhelyről hoznék egy nyugodtabb kutyust.


Sok fajta jól érezné magát nálad: bulldogok, mopsz, csivava, orosz toy, kínai meztelen, bolognese, havanese, agarak, spánielek stb.

2022. jan. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Szánhúzót, terelőt ne vegyél.
2022. jan. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármit, ami passzol az életmódodhoz, a lakás mérete annyiban számít, hogy a kutya is kényelmesen elférjen, egyébként azon múlik, hogy te hogyan fárasztanád, mennyire vagy aktív, sportolnál-e a kutyával... stb.

Nekem ugyanekkora lakásban a Border Collie Fajtamentő Egyesülettől van egy fajtajellegű keverék kutyám, aki feleakkora, mint egy fajtatiszta border (mellesleg mostanában több kompakt méretű border mix került az egyesülethez...), ő otthon nyugodt, csendes, nem rombol, kocogok és túrázok vele, meg tanítom, a munkahelyem nem kutyabarát, de ha kutyabarát helyre mentünk csapatépítőre, vagy munka után iszogatni, pizzázni beültünk (van egy ilyen kutyabarát hely a cég közelében, ami már törzshelyünk a kollégákkal), akkor volt olyan, hogy velem jött, ő így jól érzi magát, ha nem lenne jó neki, akkor az jelentkezne a viselkedésében is. Nyilván egy ösztönerős munkára tenyésztett terelőt nem vállaltam volna be, de mivel szeretem aktívan tölteni a szabadidőmet, nekem ő pont megfelelő aktivitású, egy lusta kutyával nem tudnék mit kezdeni, nem azért élek lakásban, mert nem mozgok, hanem azért, mert drágák az ingatlanok, és örülök, hogy ez már tehermentes legalább.

2022. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%
#2-nek igaza van, annyitól eltekintve hogy a bulldogok és mopszok sosem érzik jól magukat, szenvedés az életük, ráadásul általában allergiásak egy csomó mindenre is, nem csak fuldoklanak egész életükben. Annyira természetellenesek hogy megszületni sem tudnak műtét nélkül. Ilyeneket kérlek ne ajánlj senkinek.
2022. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!