Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a folyamata?

Mi lenne a folyamata?

Figyelt kérdés

Tegnap este talált a párom, az egyik romos háznál egy pici kölyök kutyàt, és haza hozta mert nagyon nyöszörgött.

Ilyenkor melyik illetékesnek kell szólni ? Állatvédelem vagy menhely?


2022. jan. 18. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Én menhelynek szólnék. Melyik település?
2022. jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Közben már felhívtam a helyi állatvédő egyesület elnökét , és az volt a válasza, hogy tartsuk meg mert nem tud vele mit csinálni.

Hát kérdem én :milyen állatvédők ezek?

2022. jan. 18. 09:50
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

"Hát kérdem én :milyen állatvédők ezek?"


Sajnos ők is teltházzal üzemelnek.

2022. jan. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
En is talaltam egyszer egy kiskutyat ... eloszor megprobaltam megkeresni a gazdajat a kornyeken, majd megprobaltam leadni egy kozeli allatmenhelyen (ok sem fogadtak be) - vegul talaltam neki uj gazdit az irodista csajok kozott :)
2022. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Ha figyelemmel követnéd a munkájukat, vagy ellátogatnál egy menhelyre, látnád, hogy már a "fiókban is" kutyák, macskák vannak. Ez a sok szarházi, aki felelőtlenül szaporítja, biztosítja az utánpótlást.


Ha nem akarod a kutyát megtartani, akkor legyél csak ideiglenesen a gazdija. Keress meg több állatvédő szervezetet, hogy segítsenek a gazdikeresésben, hirdessék az oldalukon, és tedd ezt te is.

2022. jan. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Olyan állatvédők, akik 120%-on vannak és akik egy kiskutyát nem tudnak bevállalni biztonságosan. Mindenhol parvo járvány van, a karantén hely pedig mindenhol véges! Ilyen állatvédők. Amúgy sem állami szervezet, akiknek kötelességük minden állatot befogadni, hanem rendszerint civil egyesület. Véges kapacitásokkal.
2022. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Valóban legtöbbször teltház van a menhelyeken és pici, oltatlan kölyköket nem a legszerencsésebb a nagyok közé berakni a kennelsorba.

Viszont, ha csak közvetített gazdikeresőként megosztanák az oldalukon, hamar lenne rá jelentkező. Esetleg keresd meg ezzel újra őket vagy hívj fel más szervezeteket is, lehet, hogy valahol hely is lesz.

Végső esetben a gyepmesternek kötelessége bevennie, de szerintem facebookon a nagyobb csoportokban megosztva pik-pak lesz gazdája.

2022. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen kutya? Tudnál mutatni róla egy képet?
2022. jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!