Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor ivartalnítottátok a...

Mikor ivartalnítottátok a szuka kutyátokat?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos pitbull szukánk.

Én várni akartam tavaszig amíg jobb idő lesz. De olvastam hogy már ilyen idősen várható a tüzelés.

Szerintetek várhatok 1 éves koráig van egy kan Franciabulldogunk de ő már ivartalanítva lett ősszel.



2022. jan. 18. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Miért várnál tavaszig? Inkább ebben a csúnya időben feküdjön otthon. 6 hónaposan is lehet már ivartalanítani őket.
2022. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elso tuzelese utan vittem mutetre, 8 honapos volt ekkor. En a tuzelest se szerettem volna feltetlenul megvarni, de igy alakult vegul.

Amugy persze, varhatsz 1 eves koraig, ha szerinted az ugy jobb, de nem oszt, nem szoroz. Csak figyelj arra, hogy veletlenul se lehessen vemhes.

2022. jan. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak kan kutyám volt eddig, de ha szukám lenne, az első tüzelés után ivartalaníttatnám.
2022. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám már ivartalanítva került, örökbefogadott kutya, kb. 1,5 évesnek tippelték akkor, fiatalabb kutyát én az első tüzelés környékén ivartalaníttatnék, lehetőség szerint inkább előtte, mert a környéken sok a kutya, és nem akarok fölösleges kiskutyákat.
2022. jan. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
4 évesen, mikor szükség lett rá.
2022. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
9 hónaposan, első tüzelés előtt.
2022. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6 hósan
2022. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben még az állatorvosok véleménye is különböző. Én 9 hónaposan, az első tüzelés előtt ivartalaníttattam a kutyámat, mert az akkori állatorvos így javasolta. A másik állatorvos azt mondta, hogy legalább egy tüzelést engedni kellett volna a kutyának, mert hormonálisan azzal válik teljesen kifejlett állattá. Erre varrjunk gombot.
2022. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagytestueknel javasolt megvarni az elso tuzelest, mert sokaig novesben van, es a termelt hormonok a csontozatra is hatassal vannak. En a kozepes testu kevereknel is megvartam az eslo tuzelest, mert nem tudtuk a felnott meretet. Igazab az eslo tuzeles korul erdemes, vagy elotte, vagy utana. A te esetedben megvarnam a tuzelest amennyiben biztositani tudod hogy mas kan kutyak ne ferjenek hozza, es utana vinnem. Mert ha most esedekes, mire idopontot kapsz, lemegy az elozetes vizsgalat h biztonsaggal altathato, addigra lehet pont betuzelne. Tuzelo kutyat meg nem szoktak ivartalanitani a verboseg, verzekenyseg miatt.
2022. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2 évesen, megvártam míg teljesen felnő
2022. jan. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!