Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler második kutyának?

Rottweiler második kutyának?

Figyelt kérdés

Szóóval. 7 éve vagyok együtt a párommal és jól tudom, hogy mindene a Rottweiler volt. (2 is volt nekik otthon régen)

És semmiképpen sem szerettem volna lakásba, így lett egy Bichon Havanesünk, aki már 3 éves. Viszont sikeresen elköltözünk kertes házba, így én gondolkodtam egy nagyobb testű kutyán.

Nem értek a Rottweilerekhez, sőt kicsit ilyesztőnek is találom... De a párom tényleg nagyon szeretne.

Nem tudom, hogy mennyire gyerek barát (hisz közeljövőben szeretnénk gyereket), vagy mennyire barátkozna meg a saját kutyánkal.

Milyen családi kutya a Roti?


Hozzátenném, hogy ugyan úgy vinnénk kutyaiskolába, ahogy a Bichonunkat (Heti 1-2x).


Természetesen tudom,hogy nevelés kérdése is,hogy hogyan fog viselkedni, de mivel nekem sohasem volt,így szeretném mások tapasztalatát is hallani.

(+ csak Törzskönyvezett Rotit szeretnénk, NEM szaporítótól!!)


2022. jan. 19. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én azt javaslom neked, hogy menj el néhány roti tenyésztőhöz, és ne ígérd be a párodnak, hogy roti lesz, csak hogy tudod, mennyire szereti ezt a fajtát, és szeretnéd kicsit jobban megismerni. Mert úgy nem szabad rotit hoznotok, hogy te alapvetően tartasz tőle, és amúgy csak bichonnal, tehát kistestűvel van tapasztalatod.

Az a legjobb, ha élőben tapasztalod meg, milyenek a rotik, lehetőleg olyan tenyésztőt érdemes keresni, ahol nem kennelben tartják csak a kutyákat, hanem családi körülmények közt. Bevallom, fogalmam sincs, van-e ilyen, én juhászkutya fajták tenyésztőinél jártam főleg, ott van.

Egyébként következetes nevelés kell a rotinak, de személyiségre nem lehet előre megmondani, hogy milyen lesz gyerekkel vagy kutyávalk, nyilván sokat számít a nevelés, de az sem mindegy, hogy a kutya mit hoz magával eleve, és mennyit kell dolgozni a kívánt vioselkedés eléréséig. A tenyésztő ebben is fog tudni segíteni, hogy megfelelő vézenű kutyust válasszatok, ha a fajtánál döntötök.

2022. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ijesztő? Ha nem a sajátod, biztos ilyen hatással van rád :D A roti 1 gazdás, határozott nevelést igénylő négy lábon járó szeretetbomba, aki imádja a gyereket. Persze most a helyes nevelést kapó, szeretetben felnövő kutyáról beszélek. Domináns fajta, a saját nemével szereti tudatni ki a főnök. Roppant erős személyiség, akiben ott van mindig a játékos mackó, és a családjáért a végletekig kiálló házőrző.

A nővérem srácaival együtt aludt, amikor lejöttek hozzánk nyaralni. Ez a kutya mindig partner volt a játékban, és olyan finoman vette el a kaját a srácok kezéből hogy csak néztem.

2022. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Egy kutyás ismerősöm nagyon elcseszte a sajátja nevelését. Míg nem lett ivarérett a rotija, egy tündér volt. Még a kis yorkimat is beengedtem vele egy futiba, nem bántotta, sőt védelmezte. Mikor ivarérett lett, 180 fokos fordulatot vett a kutya. Agresszív lett, ugatott minket is, alig tudta a gazdája visszatartani. Akkor már féltünk tőle. Az sem segít szerintem, hogy egy garzonban tartják azt a kutyát, és csak hajnalban, és este hozzák le, mert nem tudják megtartani. Kiviszik a telekre lemozgatni. Annyira szomorú ez :(


Nálatok nyilván a rossz körülmények nem állnak fent, de szerintem gondold meg a tartását.

2022. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Közeli ismerősömnek van két roti szukája. Macskákkal, lovakkal is kijönnek, gyerekeket is szeretik (néha túlzottan, úgyhogy vigyázni kell vele, mert felboríthatja játékból, ahogy bármelyik nagyobb kutya). Velük rendszeresen van foglalkozva, sétál velük minden nap, ha úgy van kutyás programokra is megy, és nincs rájuk panasz, nagyon jó kutyák. Persze ehhez kell a hozzáértő nevelés. Ezért kutyasulit mindenképpen javaslok, akár ovit is. Határozott kezeket igényel, mivel kicsit keményebb, dominánsabb fajta. Egy gazdás, szóval egy valakit tekint főnökének, rá fog igazán hallgatni. Őrző védő fajta, emiatt erősen benne van a házőrzés. Én nagyon jófej kutyáknak tartom őket, és ha megismersz egyet, nem fogsz tudni ellenállni a vigyorgó fejének. Ha jut rá elég idő, akkor szerintem nyugodtan tarthattok rotit.
2022. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Világ legjobb kutyája a rottweiler. Nekem terápiás kutyaként van a rotim és nem tudok betelni vele, imádom.

Nekem lány van, kicsit harciasabb az idegenekkel, a kan inkább a többi kutyával szemben domináns.

De a családdal szemben egy hatalmas szív, csupa szeretet, érzékeny lelkű, játékos mackó.

Nem szabad durvának lenni vele. Szeretettel, de határozottan kell nevelni. Pl megköveteled, hogy mikor viszed neki a reggelijét, ne ugráljon fel rád, hanem adjon teret, üljön le 2 lépéssel távolabb tőled és várja meg, míg leteszed a tányérját és azt mondod neki, hogy oké tied/ehetsz/egyél/jó étvágyat/stb.

Vagy ugyanez a sétánál, várja meg türelmesen, míg rácsatolod a nyakörvet és pórázt, mert ha ugrabugrál, nem fog menni. Aztán üljön le az ajtóban, TE nyisd az ajtót és TE lépj ki először, azután invitáld a kutyát magad után. A séta során ne ő menjen elől, hanem Te, Te irányítsd, Te mutasd az utat, álljon meg a járda végén, mert ha kiránt az úttestre ..

Meg ilyen alap dolgok, amik nem nagy tanítások, csak ahhoz kell ezeket tudnia, hogy harmonikusan éljetek és jó barátok legyetek, mint egy átlag kutya-gazdi kapcsolatban, annyi kivétellel, hogy Ő rottweiler, szóval még jobb 🙂❤️🐾

2022. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én yorkim jól kijött egy rotival, együtt kezdték az ovit.


Normális, ösztönerős rottweiler biztos, hogy erős kezet igényel.

2022. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%

A roti birja a fajdalmat. A bichon viszont nem fogja birni a gyerek egreszciroztatasat es majd megharapdossa.


A roti nem tarthato kinnt. Fazik!!!


Egy roti kedvesebb a gazdival,mint egy bichon .


Gazdajakent nincs felnivalod tole. Betorokent viszont ne ismerd meg.

2022. jan. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az ilyesztő szó engem jobban megiJeszt mint egy Roti.:'D


Ez a kutya egy őrző-védő,megfelelő tapasztalat és erős kéz mellett kiváló családi kutya.Ezek hiányában ott a kutya iskola,vagy más fajta kutya.

Gyerekekkel eddig én nem tapasztaltam rosszat rotiktól,más kutyával már inkább igen,szocializálni az erős dominancia hajlamuk miatt sokkal nehezebb őket mint a legtöbb fajtát.

2022. jan. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is rotti van, kan, de ivartalan. Törzskönyves, szóval stabil az idegrendszere, így nekem nem volt alap problémám vele. Igaz nem is az első kutyám. Ahogy megkapta az oltásait, jártunk kutyaoviba, aztán iskolába. Kistestű kutyákkal is jól eljátszik. Ha nyaralni megyek, anyukám vigyáz rá, akinek yorki van otthon. Soha nem bántották egymást. Gyerekünk nincs, de kutyafutiban látott gyereket, simit kunyerál, aztán tovább ment. Néhány gyerek megijed tőle, gondolom a mérete és a stereotípiák miatt. A mi sulinkban nem is az egyetlen csaj vagyok rottival.

Nem lesz veszélyes, ha helyesen neveled. Ahogy a gyerek sem. :D

2022. jan. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Nekem 2 rotim van, nagyon jó házőrző a kan, a családdal nagyon nagy szeretetbomba mind a kettő, nagyon ragaszkodnak a gazdához.


Nálam a nőstény az nagyon rámenősen követeli a szeretetet, esetleg ez lehet hátrány idős ember vagy nagyon kicsi gyerek esetében. Kicsi gyereket vagy idős embert fel tud borítani szimplán a szeretetével egy fiatal tapasztalatlan, de már méretes 1 éves kutya.


Nálam a nőstény a legrámenősebb a figyelemre, akár fel ugrál, az ajtóra ráül, nem engedi kinyitni, elállja az utat, esetleg a nadrág szárát meghúzgálja, hogy megkapja a szeretetet :D

2022. jan. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!