Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell adatni a veszettség...

Mikor kell adatni a veszettség ellenit?

Figyelt kérdés
Február 12 jár le az oltás. Előtte már kell, vagy utána is ráér? Nézi ezt valaki?
2022. jan. 19. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem az állatorvosodtól kérdezed ezt meg?
2022. jan. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Elotte nem adjak be, tehat mindenkeppen 12 utan. Amugy nem nezi senki, csak akkor van a baj, ha esetleg baleset tortenik, a kutyad megharap valakit es nincs ervenyes oltasa.

Celszeru azert idoben beadatni.

2022. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj napra pontosan ugyanakkor. Lehet kicsivel utána is. Ha mondjuk nem kapsz február 12-re időpontot csak február 20-ra az is jó.


Évente egyszer kötelező de azért nem úgy van, hogy február 13-tól már nem védett a kutyád.

2022. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megyek vele, de 12.e szombat, az a nap nem jó, utána héten meg csak a péntek 18. a jó, mikor van rendelés is, ezért kérdeztem.
2022. jan. 19. 12:17
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Igazabol nem is az a legfobb kerdes, hogy vedett-e a kutya, mert allitolag 2-3 evente is eleg lenne beadatni a veszettseg ellenit, dehat nalunk mas a torveny.

Igy nem lesz baj, ha csak penteken viszed :)

2022. jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámnak decemberben szokott esedékes lenni, amikor a munkanap áthelyezéses hétvége van általában. Ilyen szombati munkanapok után a hétfőt ki szoktam venni szabadságnak, és akkor elviszem a kutyát oltásra. Ezek a napok egymást követő években van úgy, hogy mindig 1 nappal korábban vannak, mint előző évben, pár nap oda-vissza nem számít.
2022. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt ne aggódj. Néhány nap vagy hét ide-oda nem számít. És valóban, vannak olyan országok, ahol 3 évente kötelező csak a veszettség elleni oltás.
2022. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém hamarabb kapta, simán beadja a doki pl 1 héttel hamarabb.(szept.19. kellett volna vinnem de akkor pont zárva volt a doki, így szept.15. kapta meg)
2022. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kutya-útleveletek, akkor érdemes lenne a határidő előtt beoltani, mivel az addig érvényes, amíg a veszettségi oltás is az. Az pedig papír szerint febr. 12-én lejár. Ha nincs ilyesmi papír, akkor teljesen jó 18-án is elvinni, lényeg, hogy hónapos csúszások ne legyenek.
2022. jan. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!