Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvasgattam, hogy hogyan...

Olvasgattam, hogy hogyan lehetne a kutyámat magammal vinni vonaton, és egy kissé összezavarodtam?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 30kiló körüli staffi kutyám, nagyon szelíd, és vele szeretnék vonaton utazni. Amit kinéztem vonalon (EuroCity) viszont ha jól értelmezem, akkor csak szállítóboxban vihetném. Van, aki tud valamit erről, hogy ez tényleg így van-e, mert azért ez elég abszurdnak gondolom, hogy 30 kilós, meg akár afeletti kutyát is boxban cipelni. Ráadásul 3 óra volna az út, annyi ideig olyan kis helyen nem jó a kutyának.

2022. jan. 19. 14:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Boxot felteszed, kutyát beleteszed. 3 órát ki kell bírnia boxban, ha hozzá van szoktatva.
2022. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Miért talán egy kisebb kutyának jobb még kisebb helyen lenni? A szabály az szabály!
2022. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem kérdezd meg a vasúttársaságot, mert van némi eltérés a nemzetközi vonatok és a hazai vonatok között.
2022. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Azt a mondatot felejtsd el, hogy “nagyon szelíd/barátságos/ártalmatlan” a kutyám. Ez nem menetesít a szabályok alól és az idegenek nem tudják, hogy a te kutyád nem harapós. Mindenkinek joga van biztonságban éreznie magát utazás közben. Ha boxban kell szállítani, vagy szájkosárral, pórázon, akkor úgy kell szállítanod és kész.
2022. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk van a szabályzatban olyan is, hogy megadják, mekkora lehet az a box, na most akkorában az én 8-9kg-os kutyám sem fér el, pedig ő azért nem számít nagynak. Szóval vannak problémák abban a szabályzatban, én pont ezért kérdeztem rá, hogy amekkorában a kutyám elfér, azt elfogadják-e, vagy felejtsem el a helyjegyes vonatokat kutyámmal. A nemzetközire is rá fogok kérdezni, ha tervben lesz, pont azért, mert nagyon nem egyértelmű az erre vonatkozó szabályrész. Nem helyjegyes vonatokra nem kell box, oda elég a póráz, szájkosár.
2022. jan. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Belföldön (MÁV-Start) ezen szabályok alapján szállíthatod:

[link]

Ha külföldre mész, akkor az adott vasúttársaság szabályai szerint szállíthatod.

Ha nem tetszik a rendszer, akkor vegyél kocsit és vidd azzal a kutyát.

2022. jan. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Én nem akarom egyébként megkerülni a szabályt, meg szerintem a kérdező sem, de hadd idézzem ezt a részt a linkelt szabályból:


"A pót- és helyjegyköteles, és a helyjegyköteles vonatra az utas a kutyáját szájkosárral és pórázon vezetve felviheti a jármű utasterén kívüli (peron, többcélú tér) részbe. Az utasnak a kutyát a felvitelt követően haladéktalanul az arra alkalmas – a kézipoggyász mérethatárt (30x50x80 cm) meg nem haladó méretű – szállítóeszközben kell elhelyeznie, mely alkalmas arra, hogy az utasok testi épségét, biztonságát, a vonatok, vagyontárgyak tisztaságát és sértetlenségét megóvja."


Na most egy ekkora hordozóba szerinted befér egy 30kg-os kutya? Még az én kistestűnek számító kutyámnak is a LEGKISEBB, de nem ideális méretű hordozója is 40x45x60, és az ideális ennél amúgy nagyobb lenne. Pont ezt írtam fentebb, hogy ez így elég sok kutyát kizár az utazási lehetőségből helyjegyes járatokon, ha komolyan gondolják.

2022. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Én yorkimat nem raknám boxba, nem hogy ekkora kutyát. Nem érné meg jobban Oszkárral utaznod (nem tudom így járványhelyzetben megy-e), de be lehet pipálni hogy állatbarát sofőrt kérj, vagy hogy kutyával utaznál.
2022. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A "szelíd" kifejezést nem azért mondtam, hogy másképp bánjanak vele.


Ha valaki esetleg szokott vonatozni, nagyobb kutyával, elmondhatná, hogy neki hogyan működik a dolog

2022. jan. 19. 15:25
 10/15 anonim ***** válasza:
42%

6-os vagyok. Hiába pontoztok le csesszétek meg. Ezek a szabályok. Be kell tartani különben nem utazhat, megbüntetik, leszállítják. Akkor meg azért verné itt a hisztit a kérdező.

Én a kerékpárjaimmal szívok ha utazni kell. Repülőre felvinni nem kicsi nyűg. Sok IC-re fel sem vihetem a kerékpáromat, a kutyát meg fel lehet mindegyikre. Több lehetőség van blökit utaztatni.

Mindenkinek van valami becsípődése, de ettől ne várja el, hogy minden szabályt majd úgy alakítanak hogy neki jó és kényelmes és olcsó legyen neki.

Ha nem tetszik a rendszer akkor csinálj magadnak saját vasutat - nem te lennél az első ebben az országban! :DD

2022. jan. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!