Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának nagyon sok lenne 10...

Kutyának nagyon sok lenne 10 órát egyedül? Költözni szeretnék és 1 órára van a lakás a munkahelyemtől.

Figyelt kérdés

Lehet ,hogy tudok venni lakást és q környéken nincs ennyiért és amúgy sem szeretek itt élni. Viszont itt van a munkahelyem. Egyelőre sajnálnám itthagyni, de mielőbb ki akarok törni ebből az albérlet fizetéses dologból, mert inkább a sajátot törleszteném. Egyelőre jó munkahelyem van ,de ha bármi történik, a környéken nincs más ,ami éves és nem szezonális és most van esélyem lakást venni, mert ki tudja mi lesz fél év múlva és ha elküldenek, vagy valami, nem tudok hitelt igényelni legalább fél évig, attól számolva, hogy munkát találtam.

Kutyámat sajnálom, mert most pár percre lakom a munkahelytől és rosszul érezném magam miatta ,hogy annyit távol vagyok heti 5x. De ez egy ingerszegény környezet és neki se jó itt,mert ő is szereti a társaságot és délutánonként általában magunkban vagyunk. Ott a másik helyen nagyobb az élet és van lehetőség több kutyát megismerni.

Van macskám is , nem teljesen egyedül lenne ,de az nem ugyanaz.


2022. jan. 20. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Esetleg kutyapanzió,vagy napközi (nem tudom hogy hívják) nem opció?
2022. jan. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Hat ez egy nehez helyzet, oszinten nem tudom, hogy en mit tennek. Egyreszt sok a 10 ora egyedul, de talan ez meg ellensulyozhato, ha munka elott es munka utan tenyleg foglalkozol vele normalisan, viszont egeszsegugyi szempontbol karos. Ha visszatartja az uritest, az gondokhoz vezethet, ha esetleg nem, akkor vegulis csak a lakas banja.

Lehet, hogy heti parszor en beadnam napkozibe, ne legyen annyit egyedul.

2022. jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Napközit nem tudom van-e itt. Utána járok.
2022. jan. 20. 17:31
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Az nem opció, hogy megveszed a lakást (most van lehetőség ne hagyd ki) és kiadod? Ti meg maradtok a jelenlegi helyen, a kiadott lakás árából fizeted az albérletet így úgymond amit eddig kiadtál albérletre, az megmarad. Szóval a fizud teljesen megmaradna.


Mindeközben mivel amúgy nem szeretsz ott lakni, a saját lakásod környékén elkezdenél munkahelyet keresni és akkor költöznétek át amikor az megvan. Így az állataidnak sem kéne, 10 órát magukra maradnia.


Nem szeretnék beleszólni ennyire a dolgaidba, mint ötlet írtam le.

2022. jan. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Én is napi 2*2 órát sétálok a kutyákkal.

Ők is 10 órát bent vannak.

Ha nem egy hiperaktív fajta, nem lesz baja.

2022. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hiperaktív palotakutya. Órákat bír sétálni.
2022. jan. 20. 17:55
 7/11 A kérdező kommentje:
4-es. Ha van ott munka, dobtam ki a bérlőket? Őket is sajnálnám.
2022. jan. 20. 17:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Dehogy is, ne dobd ki őket, sokan adnak ki határozott időre lakást, hónapokra, ezt előre kell megbeszélni és így senki sem járna rosszul.
2022. jan. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is 9-10 orat vannak egyedul. Vagyis nem annyira egyedul mert van hogy anyu haza jon ebedelni.


Reggel setalok veluk egy orat, parkban szabadon. Aztan munka utan is.

Hetvegen meg megtobbet vagyunk lent, kirandulunk, futtatoba jarunk.


Napkozi is opcio lehet legalabb heti 1-2 alkalommal.


Vagy a oda koltozol es sikerul ossze ismerkedni emberekkel. A kesobbiekben akar valakit meg is kerhetsz hogy legalabb a haz ele vigye le dolgát vegezni..


En mondjuk siman bevallalnam a szomszedom kutyait igy ha megkernek. Nekem is segitettek mar a kutyakban,hogy legalabb egy pisi kakira vigyek le oket. A tobbit megoldom.

2022. jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Az sem rossz ötlet, ha veszel lakást és kiadod, tesóm pl. ezt tette, de ő azért, mert a munkája olyan, hogy küldözgetik ide-oda, viszont nem akart várni az áremelkedések miatt, de amúgy az én kutyám is hasonló időt van egyedül, ezzel jár a teljes munkaidő, és sajnos én nem a munkahelyem közelében lakom. Munka előtt-után lefárasztom, hétvégén meg még több, intenzív program van. Vehetsz kamerát, amivel tudod is nézni, mit csinál, amikor nem vagy otthon. Ha jól kijön más kutyákkal, egy jobbfajta panzió, ahol foglalkoznak is a kutyákkal, jó lehet, de például az én mentettemnek nem lenne opció, mert nem minden kutyával jön ki, annak meg nincs értelme, hogy elvigyem egy panzióba, ahol kisebb helyen lenne bezárva, csak hogy felügyelet alatt legyen, mint amekkora területe itthon van.

Ha van lehetőséged lakást venni, bele kell vágni, az árak nem nagyon várható, hogy lejjebb mennek a közeljövőben, az idő meg halad, fiatalabb nem leszel.

A kutyádat pedig te ismered a legjobban, bízom benne, hogy a legjobb döntést fogod hozni. :-)

2022. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!