Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vágatlan fülű dobermann nem...

Vágatlan fülű dobermann nem néz ki olyan bután? Dobermannt szeretnék, de nem vágatnám a fülét mert nem értek vele egyet, de anélkül meg olyan fura, kicsit jellegtelen, olyan vizslás. Mintha kiveszne belőle az igazi dobermannos küllem

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 20. 22:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Már emlékezni sem tudok, milyen régóta tilos Magyarhonban a kozmetikai célú fül-farok csonkitás... Igy nem is értem, mi a kérdés.
2022. jan. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Jellegtelen? Mi? A kutya, aki erdeteileg nem vagott fullel szuletik? Az szep :D

Szerintem nagyon szepek, soha a budos eletben nem venne ra a lelek, hogy csonkittassam a kutyat.

Tilos, elvileg, de sajnos meg mindig valahogyan megoldjak sokan. :(

2022. jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem néz ki bután, szerencsére betiltották már a csonkítást.
2022. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem így is, úgy is szép, elegáns. Egyébként is az a lényeg ami a fejében van :)
2022. jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Metionin ***** válasza:
67%
Szerintem szép, a természetes füleivel valahogy még kedvesebb arca is van. Az meg különösen tetszik, hogy van rendes farka, a fül vágását sem tartottam úgy fontosnak de a farok vágása engem jobban zavart vagy hogy is mondjam, pl. gyerekként még nem tudtam, hogy a fülük a vágástól ilyen de a farkukon látszott.
2022. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is bután néz ki és egyáltalán nem az az ijesztő és elegáns külsejű kutya, mint vágott füllel. Vágatlan füllel jellegtelen. DE soha nem vágatnám a kutyák fülét (még akkor sem, ha nem lenne tilos). Szóval ez van. Pontozzatooooooooook le.
2022. jan. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
Nekem jobban tetszik, ha nincs csonkítva.
2022. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jól áll neki a vágott fül, de a természetes fül is szép, plusz emberségesebb. Én soha n csonkítanám azért, mert szerintem jobban néz ki úgy, vagy vennék egy kölyköt és lógó fülű lenne, vagy ha fajtamentéstől fogadok be, akkor olyat választanék, amelyik már kupírozott.
2022. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

"valahogy még kedvesebb arca is van" - Ez így van, csak az az igazság, hogy a dobermann nem egy kedves kutyának lett kitalálva. És egy ösztönerős kutya ma sem az. Családon belül maximálisan lojális és szertő, de ismeretlenekkel kimondottan tartózkodó.


Tudom hogy le fognak pontozni, de véleményem szerint a fajtákat úgy kellene megtartani ahogy kitenyésztették őket. Ez igaz a német juhász egyre szörnyebb testfelépítésére, és egy eredetileg kupírozott fajtákra szintúgy.

2022. jan. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
"a fajtákat úgy kellene megtartani ahogy kitenyésztették őket" - ez alapján nem kellene vágni a fülüket, mert lógó füllel születnek eredetileg, és a jellemét nem befolyásolja, hogy milyen a füle
2022. jan. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!