Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig lehet egy kutyát...

Meddig lehet egy kutyát szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
Eddig kinti kutya ezért nem nagyon volt tanítva neki a szobatisztaság. Most 3 éves, szerintetek még meg lehet tanítani neki?
2022. jan. 22. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Lehet. Én anno egy pont 3 éves kutyát vettem magamhoz aki azelőtt sose volt lehordva sétálni és gyakorlatilag első pillanattól kezdve megtanulta.
2022. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, sőt szerintem ők hamarabb megtanulják, mint a kölykök, mivel ők fizikailag már sokkal tovább képesek visszatartani, nagyobb a hólyagjuk meg minden.
2022. jan. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Minden további nélkül! Öregen is meg lehet tanítani. Sőt!!!


Egy kinti kutya ahhoz van hozzászokva, hogy kint végzi a dolgát.

Ha kicsit is hozzáértően van beszoktatva (tisztázva vele a birtokviszonyokat) akkor alapból tisztelni fogja a benti teret annyira, hogy esze ágában se lesz bent piszkítani!


Volt már sok olyan kutyám, aki télen 90%-ban bent lakott, a másik 3 hónapban meg kint. Tanítani se kellett.

Mindig engedéllyel jöhetett be, bent is volt némi korlátozás, egyes ágyakra felugrálás tiltva volt, és soha a legcsekélyebb domináns (követelőző, tolakodó, stb) viselkedést se engedtem.

Soha egyetlen baleset se történt, egyikkel se!

Szépen automatikusan mentek az ajtóhoz, ha kellett. Minden külön tanítás nélkül.

2022. jan. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

3-mas vagyok, a lényeg, hogy felfogja, és tiszteletben tartsa, hogy az a te felségterületed.

Ha állandóan bent lesz egész évben, akkor amúgy is kötelező jelleggel kell sétáltatni napi szinten (enélkül minden elvárás irreális felé!!!)

szóval séták végén pl. remekül lehet gyakorolni, hogy csak "követő" megadó lelkiállapotban, engedélyre léphessen a területedre.

Így hamar megtanulja, hogy azt a helyet tisztelni kell.

Még ha a szobatisztaságot ezen felül gyakorolni is kell, ez akkor is olyan óriási segítség lesz benne, hogy könnyedén rá fog állni a dologra.


Egyébként később is, ha pl. történnek "balesetek" akkor is érdemes ezt az oldalát is megvizsgálni, ha pl. ezek elkezdenek rendszeressé válni.

Mert ilyen előfordul!

És sok esetben pont ez van a háttérben, tehát nem a szobatisztaságot felejti el a kutya, hanem elkezdi a magáénak érezni a területet, mert nem tisztázottak a birtok viszonyok!

2022. jan. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

A kutyáknak rendkívüli az alkalmazkodóképességük, bármilyen korban tanulékonyak.

A kintinél meg egyszerűbb dolga van az embernek, mert ő alapból ahhoz szokott hogy kint végzi a dolgát. Kintiről bentre szoktatott kutyáknak általában meg sem fordul a helyülben hogy bentre piszkítsanak, az abnormális és szokatlan nekik.

2022. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*fejükben
2022. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)))
2022. jan. 22. 18:07
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Ameddig van hozzá türelmed.Nyílván minél idősebb egy kutya annál nehezebb neki újat tanítani,de a szobatisztaság valahol a kutya komfort érzetén is javít,így ha rendszeresen leviszed és megszokja magától lent fogja majd csak végezni a dolgát.Nem piszkit a kutya alapvetően oda ahol él,maximum kényszerből.
2022. jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!