Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánál ételallergia miatti...

Kutyánál ételallergia miatti panaszok mennyi idő után múlnak el?

Figyelt kérdés
Vakarózás, kiütés, fülgyulladás
2022. jan. 22. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Az attól függ... Mit tettél annak érdekében, hogy elmúljon?
2022. jan. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyàmnak éjjel kezdődött, hajnalban megkapta az oltàst, dèlelőtt már jobban volt.
2022. jan. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Enyhe tünetekre gondolok.

Eddig is tudtam, hogy allergiás a csirkére, valószínűleg másra is, mert új (hypoallergèn) tápot próbáltam nála, de kiütéses lett és vakarja, nyalja magát.

Visszavàltottam az eredeti tápjára, kb 4 napja, ezért lennék kiváncsi, hogy mikorra kellene elmúlnia, ha valóban a táp miatt jött ki.

2022. jan. 22. 21:34
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

Miután lecserélted az ételt és már nem kap az allergénből 1-3 nap múlva a vakarózás minimum el kell,hogy múljon,HA addig nem áll fenn szövődmény ugyanis a kiütések a kutyán el tudnak fertőződni,be tudnak gyulladni,és egyéb más kellemetlenséget hozhatnak magukkal.Ha nem áll fenn régóta (max 1-2 hét) az allergia akkor simán egy étel csere elegendő a vakarózás megszüntetésére,ha tovább akkor a szövődmények kezelése elhúzódik sokáig.


A fül probléma egy gyulladás,tehát az kezelendő az szimplán étel cserével nem múlik el.(cseppek,tisztítás,gyulladás csökkentő)

A kiütések mint mondtam mindig helyzet függőek.A frissek viszonylag hamar,a kivakartak nehezen,a gyulladtak csak további kezeléssel.

2022. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
1-3 nap múlva nem lesz semmilyen javulás, hiába javasolják ezt fentebb tudatlanul. 8-10 hét minimum, mire teljesen ürül a szervezetből az allergén anyag.
2022. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem a kutya csirke mellett pl az öblítőre allergiás,pedig az illatát szereti főleg a virágosnak.:D


Így ha neki mosok a Lenor sensitive jöhet csak szóba.(benti ruha,kinti pulcsi,esőkabát,széldzseki,overál,fekhely,plüssök..)

Ha magunknak mosok nincs gond,nem érintkezik vele hosszan közvetlenül,de ha rá adok olyat amit nem sensitive öblítővel mostam azonnal könnyezés,vakarózás,fül rázás,minden elő jön..


(4 éves Staffi)

2022. jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom milyen kutya az amelyik 8-10 hét alatt sz*rja ki az előző tápot,de ott akkor több baj van mint allergia..:D


Nekünk is elmúlt pár napon belül a vakarózás,nem kellettek ehhez hetek.A fülgyulladás volt kb egy hét kezelés mellett.

2022. jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

3-as, értem. Hát ez nem nagy változás. A Hypoallergén táp mit takar? Melyik fajtát kapja? Azért kérdem, mert a legtobb hypoallergénnek hazudott táp tartalmaz csirkezsírt, és az, hogy a csirkezsír nem allergizál, egy általános tévhit. (ha a csomagoláson állati zsiradék szerepel, az 1000%, hogy csirke). Ha tegyük fel holnap teljesen leállsz a csikés kajával, akkor nagyjából 3-4 hét, mire az allergének kiürülnek a szervezetből. Tehát jelentős változást nagyjából 1 hónap múlva fogsz tapasztalni, de a tünetek addig is szépen lassan csökkeni fognak.


Ragaszkodsz a tápos etetéshez továbbra is? Csak mert csirkeallergia esetén tapasztalatom szerint célravezetőbb lehet inkább a húsos etetést választani.


Aki pedig lehúzta az első válaszomat, az nagyon ügyes, jár neki a jutifalat. :)

2022. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6-os, ez nagyon sok staffinál így van. Sokuknak extrán érzékeny a bőre.
2022. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

A kutyák kb negyedénél 8-10 hét kell mire megszűnnek a tünetek. A többinél hamarabb, akár 1-2 hét. Ergó legrosszabb esetben 8-10 hét.

Nem attól függ, hogy milyen gyorsan szarja ki, hanem, hogy milyen erős immunválasz alakult ki.

2022. jan. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!