Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, akinek Cane...

Van itt olyan, akinek Cane Corso-Rottweiler keverék kutyája van?

Figyelt kérdés
Tudnál kicsit mesélni róla?

2022. jan. 22. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Nekem ugyan más keverékem van, de azt illik tudni, hogy a (keverék) kutyák jellemben, habitusban eltérnek. Tehát attól, hogy x fajták keveréke, még nem lesz olyan, mint az adott fajták. Az alomban is, hiába ugyanattól a szülőtől valók, teljesen különböző személyiségük lehet.
2022. jan. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1-es nyilván, és aki látott már kutyát élőben, nem csak képről, az tisztában is van ezzel. Adott fajtán belül is más és más minden egyed jellem, nem kell ehhez két külön fajtából állni egy kuytának.


Ettől függetlenül én kíváncsi természet vagyok, és szívesen hallanék a fentebb említett keverék gazdijaitól egy-egy rövid beszámolót. Remélem akad itt ilyen gazdi.:)

2022. jan. 22. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Alapbol gondolom mar a szulok is valami szapis keverekek voltak, kulonben nem hagytak volna szaporodni oket.

Isten tudja, hogy a kolykok milyen jellemuek es kinezetuek lesznek.

2022. jan. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as, Ha azt mondom, hogy a szülők törzskönyves kutyák, elhiszed? Azt még nem tudom, hogy szándékosan tervezett alom volt-e, vagy besikerült, de ha megyek megnézni őket, megkérdezem. Besikerültre tippelek, mert a kölykökért a család nem kér pénzt, csak az eddigi oltások, chip árát.
2022. jan. 23. 06:29
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Szaporítótól akarsz venni. A tenyésztő odafigyel a kutyáira, nincs véletlen alom. Ha mégis van, akkor meg elhajtatja állatorvossal, mert rá nézve szégyen és nem térül meg. Egy tenyészkutya többszázezer forint, nem fogja az oltások, meg a chip áráért odaadni senkinek a kölyköket.
2022. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem szaporító, ezer éve kutyázok. Elmondta a történetet. Nekik csak két törzskönyves rotijuk volt, egy ivartalan lány, és egy ivaros fiú. Egy ismerősüknek volt egy szintén törzskönyves corso-ja, aki valszeg szaporítani akarta, de a kutyát hiába pároztatta, nem fogant meg, ezért mesélte nekik, hogy vagy elviteti, vagy elaltatja, mert nincs hasznára.

Ők megvették tőle, hogy ne legyen elaltatva. Már náluk volt egy ideje, amikor tüzelni kezdett, és bár azt gondolták nem szaporodóképes, de biztos ami biztos elkerítettek egy részt a corsonak. Ilyen acél kerítéselemekből épített kennel szerűséget képzelj el. Na, amíg ők délelőtt dolgoztak, azt a kan lebontotta, és átszökött a szukához. Abból az egy kalandból lett ez az alom. Az anyakutya azóta már ivartalan. A kölykök az anyatej mellett starter tápszert, majd olyan tápot kaptak, amiből 20 kg 40ezer forint. Tehát hidd el, tényleg nem az a csöves, pénzért szaporító család. Sőt, mesélte a gazdi, hogy megjelentek a kutyákra "c" típusú egyének is, akik többet is el akartak vinni, de elhajtották őket a francba, mert szaporítónak, vagy viadaloztatónak nem adják.

2022. jan. 23. 22:00
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Csavargathatod a történetet, de attól még nem változik. A corso hiába tk-s, szaporítós kutya. Kb 8 ezer ft a tk, nem ezen múlik a fajtatisztaság. Egy tenyész kutya olyan fél millió körül van árban. Tenyésszemle, orvosi vizsgálat stb-stb kötelező. Ha mégsem képes vemhesülni a szuka (Bizonyára nem is tüzelt, esetleg túl fiatal volt még) akkor qrvára nem altat el még egy orvos sem egészséges kutyát, nemhogy egy tenyésztő, aki egy kisebb vagyont kiadott csak a szuka kutya megvételére. Gondolom nem fél milláért vették meg a kedves emberkék. Pedig kötelező jelleggel szerződést is kellett volna aláírniuk. Ha már van 2 törzskönyves, tenyésztőtől származó rotiuk, akkor tudniuk kéne, mennyi az annyi és hogy működik ez, mert baromira nem altat el kutyát tenyésztő. Innentől kezdve 2 szapis kutya, keverék kölykének gazdija leszel. Attól még kutya lesz, szerethető, de nem fajtatiszta szülei vannak, csak fajta jellegű keverékek.
2022. jan. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Istenem, hogy te mennyire hülyének nézel!

Szart se tudsz róluk, de úgy írod, mintha tényeket közölnél. Nem döbbent meg, a hülyék mindig ennyire magabiztosak. Egy besikerült alomtól nem lesz valaki egy alja szaporító, valamint egy szaporító pénzt kér, de a kölyköknek szart sem ad. Ezek a kölykök a legjobbat kapták mindenből! Van fogalmad róla mennyibe került nekik, mire 11 hetes korukig felneveltek egy almot? És mindössze az oltás, és a chip árát kérték el, az eddig fogyasztott tápból pedig adtak mellé pár kilóval. Szóval ne gyere nekem a szar dumáddal a szaporítókról. Nekem eddig mentett kutyáim voltak, sosem támogattam a szaporítást. A mentett kölykök mit gondolsz hogy születnek? 90% szaporításból, illetve besikerült almokból. Akkor mi is a különbség? Azon kívül persze, hogy a mentettek férgesek, oltatlanok, alultápláltak, mikor bekerülnek 8-10 hetes korukban a rendszerbe...

2022. jan. 24. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!