Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha séta közben...

Mit csináljak, ha séta közben a házaktól ugatnak a kutyák és az enyém is ezt csinálja?

Figyelt kérdés

Tehát a kutyám kb 5 hónapos, 1 hónapja került ide hozzánk. Szeretnék vele rendszeresen sétálni, voltunk is egy viszonylag csendes úton párszor, ma viszont olyan helyen mentem, ahonnan a házaktól ordítoztak a kutyák. Eleinte nem annyira foglalkozott vele, de ahol már hangosabbak voltak, ott elkezdett ő is ugrálni és ugatni, annyira feszítette a pórázt, hogy már krákogott folyamatosan. Nem nagyon tudtam vele arrébb menni, mert féltem, amiért szinte fuldoklik és amúgy meg nem jött, meg se hallott. Kétségbe estem és felkaptam és eljöttem vele gyorsan. Szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy rosszul tettem ezt. Most félek vele újra elindulni.

Mit csináljak ilyenkor vele? Hogy szoktassam le erről?

Majd szeretnénk kutyaiskolába menni, de addig is van még bőven idő (a környéken csak egy ilyen hely van, azt mondták 3-4 hónap múlva lesz)


2022. jan. 23. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kerítés mögötti kutyákkal nem tudsz tenni semmit. A sajátodat viszont nevelni és szocializálni kellene! Mennyire néztél utána a kutyanevelésnek mielőtt belevágtál? Milyen cikkeket, könyveket olvastál el?


Ki kellene építeni a kutyában egy gátolhatóságot, egy magasabb önkontrollt és meg kellene tanítani arra, hogy tudjon minden helyzetben rád figyelni kizárva a külső dolgokat. Meg persze be kellene vezetni egy pórázfegyelmet. De itt senki sem fog neked 70-80 oldalakat írni videós melléklettel. Menj el kutyaiskolába vagy hívj ki házhoz kiképzőt!

2022. jan. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1-es tökéletesen összefoglalta: Kutyaiskola.

Az erre vonatkozó, utolsó mondatot amúgy nem teljesen értem, 3-4 hónap múlva lesz kutyaiskolás foglalkozás vagy szerintük csak 3-4 hónap múlva kell mennetek kutyasuliba? Ha az utóbbi, akkor keress inkább egy másik helyet, mert nem fogják tudni megtanítani, hogy hogyan kell egy kölyökkutyát jól megalapozni és az már rég rosszat jelent, ha szerintük ebben a korban még nem kell tanítani a kutyát.

2022. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem vinném kutyaiskolába. De csak azért, mert én is le tudtam erről nevelni a kutyámat (domináns ivaros kan pedig).

Nem nagy cucc. Csak meg kell értetni a kutyával, hogy ezt NE.

Először is egyáltalán ne hagyd megszólalni. Ha már készülődik ugatni, mondjuk feszül vagy morog, szólj rá, ránts a pórázon, állj meg, vagy tégy bármit, ami a kutyádat kizökkenti.

Én lenyomtam a nyakánál fogva ilyenkor az aszfaltra a kutyámat, hogy tudja, hol a határ. Én a teljes csendes sétát várom el, és a nyugodt sétálást őrjöngő kutyák előtt is.

De természetesen egy kölyöknél ne ezzel kezdj..!


Az a lényeg, hogy ne menjetek tovább, amíg morog vagy ugat. Igenis meg kell tanulnia, hogy te vagy a főnök, és az van, amit te mondasz.

Ha ügyes, kapjon jutalomfalarot. Pl virslikarika. Az puha, lenyeli gyorsan.

És dicsérd, dicsérd, ha ügyes!! Egyszerre kis távon gyakoroljatok, mert könnyen elfáradhat egy kölyökkutya.


Fog az menni!

2022. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De, vidd kutyaiskolába!


Egyéni oktatásban, vagy ha csak magad tanítod, nem fog jól szocializálódni más kutyákkal, ami az egyik alapja az egész kutyatartásnak. Egy normális kutyaiskolában ez minden óra egyik fontos pillére.

2022. jan. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért ne szocializálódna jól? Gondolom, sétáltatja, találkozik más kutyákkal.


Nem tudom, mi ez a kutyaiskola fétis itt a gyk-n. Bár, az oktatóknak is meg kell élniük valamiből, persze, hogy reklámozzák!

2022. jan. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az attól is függ, hogy kezeli séta során a kutyáját és az is akivel találkozik és az sem mindegy, milyen ingerek érték előzőleg a kutyát, milyen az idegrendszere.

Kutyaiskolában erre épül a képzés és jó iskolában nagyon hasznos.

2022. jan. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!