Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire megbízhatóak a...

Mennyire megbízhatóak a menhelyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát és gondolkodom az örökbefogadáson. A helyzet az, hogy én a későbbieknek szeretnék macskát is. Interneten véleményeket olvasgattam és elég gyakori esetnek tűnik, amikor elhallgatnak valamit az állatról szándékosan. Egy kicsit rizikósnak érzem, de nagyon csábít, hogy rendes otthont tudnék adni egy kutyának.

Mennyire megbízhatóak a menhelyek ilyen szempontból? Mik a tapasztalatok?



2022. jan. 24. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Melyik menhely? Van kb 400 menhely az országban, nem lehet olyat kijelenteni, hogy megbízhatóak vagy sem. Van, amelyik teljesen segítőkész, egyenes, és van olyan, amelyik nem.

És biztos van olyan, hogy elhallgatnak dolgokat, meg van olyan is, hogy a sok száz kutya közt, a szűk lehetőségek közt nagyon sok minden ki sem derül.

2022. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tappancs menhelyről szeretnék örökbefogadni.
2022. jan. 24. 12:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csak egy menhellyel van tapasztalatom

1. Mamámék kutyusa:

Ott úgy ment a dolog hogy mondták mamámék hogy milyen kutyus kell. Kérdezték menhelyesek hogy milyen helyre menne a kutyus és ehhez igazodva ajánlottak.

Egyszer kimentek ellenőrizni és miután hazament a kutya utána mégegyszer kijöttek.

2. Unokatesómék kutyusa:

Képen beleszerettek egy kutyusba aki nagyon félős és agresszív volt. Unokatesómnak be kellett járnia menhelyre hogy hozzászokjon a kutyus. Ugyanúgy megnézték a helyet. Mivel volt 2 kutyájuk ezért elhozták a menhelyesek az új kutyust szoktatásra körülbelül kétszer. Minden jól ment, elhozhatták, aztán megint jött egy ellenőrzés. Persze ha nekik nem illeszkedett be volna a kutya akkor nem adják oda.


Tehát figyelnek hogy tényleg a kutyának megfeleljen az új otthon. Amikor mész akkor mondd hogy te kifejezetten olyan kutyát szeretnél aki elviseli a cicákat is.

2022. jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha veszel egy kutyát, lehet, hogy az sem jönne majd ki egy macskával. Ebből a szempontból még lehet jobb is örökbefogadni, ha már tudod, hogy reagál egy macskára akár egy 1 éves kutya. A legtöbb menhely szerintem segít ebben, amelyik meg nem vagy elhallgat egy ilyet, az elég érdekes...
2022. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az országban elég sok Tappancs menhely van. Ha a szegedire gondolsz, az 100%-ig megbízható. És vannak macskák is, így azt is megtudják mondani, az adott kutyának milyen a viszonya a macskákhoz.
2022. jan. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Aska Alapítvánnyal (Székesfehérvár) és az Eszkuláp Egyesülettel (Mány és Budapest) van tapasztalatom. Mindkettő korrekt.
2022. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Noé állatotthonnal van tapasztalatom. Pár éve fogadtunk örökbe kutyust. Valami nyílt nap volt, az "irodában" csak egy ember volt, de sietett ahogy csak tudott. Mindent elmondtak a kutyusról, nem hallgattak el semmit. Megengedték, hogy elvigyük sétálni is mielőtt örökbefogadtuk, hogy ismerkedjünk. Az oltása is el volt kezdve csak folytatni kellett. Összességében semmi gond nem volt.

Kedvesek, segítőkészek voltak.

2022. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy a lelkiismeret menhelynek nem célja elhallgatni infókat, hiszen akkor csak azt éri el, hogy a kutyus újra náluk kössön ki. Én mindenre rákérdeztem előtte üzenetben, telefonon, majd a személyes találkozó alkalmával is.
2022. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A legtöbb menhely ideiglenes befogadókkal dolgozik, hozzájuk helyezik ki a kutyákat. Az ideigleneseknél családi környezetben vannak a kutyák, és nagyon jól megismerik, kitapasztalják őket. Érdemes sokat beszélgetni az ideiglenes befogadókkal. Egyébként, ahogyan az előttem válaszoló írta, a menhelyeknek nem érdekük elhallgatni a valóságot a kutyákról.
2022. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindig van kikotott probaido, ha elozoleg megbeszeled hogy macskat is szeretnel a kesobbiekben, akkor olyan kutyat ajanlanak, ami le van tesztelve. Mi ideiglenes gazdatol hoztuk mindkettot de kulonbozi helyrol, az egyik macskakkal elt egyutt, semmi problemaja mas alattal, ezt mondtak is hogy kutya, macska, gyerek melle is mehet. A masik nem birja elviselni a macskakat (valoszinu hogy uszitottak macskara korabban, mert semmilyen mas allatra nem reagal habzo szajjal, remegve), de kutyakkal elvan, ezt is elmondtak rola, korrektek voltak.

Na a lenyeg hogy probaidon (altalaban 2 het) megismerkedsz a kutyaval, viszed emberek, allatok koze, akkor erdemes macskakkal is ismerkedni, olyan macskaval termeszetesen ami kutyakhoz van szokva, es nem fúj ra rogton. A legtobb kutya meg tudja szokni a macskakat, ha addig nem is latott macskat eleteben.

2022. jan. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!