Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatásgátló nyakörv vagy...

Ugatásgátló nyakörv vagy hangszigetelő szivacs?

Figyelt kérdés

Tervben van kölyök kutya, legalábbis évek óta próbálom megteremteni a körülményeket. Az utca nagyon ellenséges a kutyákkal, az itt lakó pár kutyás közt és a többi lakó közt állandó konfliktus van, a vidd innen a kutyádat és hasonlók mindennaposak, volt hogy ki is graffitizték hogy a kutyákat takarítsátok el, de idén körbekerítteték a háztömböt és a bejáratra kitetettek kutyát behozni tilos táblát, de azt végül sikerült levetetni az önkormányzattal. Amikor ideköltöztem megállítottak hogy helló új lakó, de ugye kutyád nincs? Meg volt egy kutya akire vigyáztam, hetente becsöngettek hogy itt van-e még, meddig lesz még itt stb. Aztán már rég itt se volt, de hónapokig azt hallgattam, hogy az "én" kutyám ugat.



Na mindegy, tudom hogy máshol se normálisak, de itt különösen nem, ezért nem is akarok több ügyet ebből. Úgyhogy próbálok mindent átgondolni, egyedülléthez szoktatni majd, de persze valamennyi hang nyílván lesz az elején, úgyhogy ezt akarnám megelőzni.

1 éves koráig max 5 órát lenne egyedül hagyva, fokozatosan persze. De az ugatásgátló nyakörvet nem gondolom fairnek kicsi korától, ezért gondoltam azt a szobát, vagy csak a kennelt körberakni ezzel a hangszigetelős szivaccsal.



Vagy mi legyen szerintetek, ez nagyon hülye ötlet? Inkább a nyakörv? Vagy egyik se kell ha rendesen meg van tanítva, akár trénerrel? (csak ugye itt fennáll hogy néha mégis rájön az ugatás)



2022. jan. 24. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Költöznék egy ilyen elmebeteg közegből. Szerintem kutysiskola eleg.
2022. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Lehet, hogy le leszek pontozva,de szerintem a nyakörv nem hülyeség. Nem üti meg a kutyát,csak egy kicsit megcsípi, amitől semmi baja nem lesz. Amúgy hiába szigetelnéd le,ha a kutya egy kicsit erősebben ugat, ugyanúgy hallatszani fog.
2022. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

1.Költözz el,azok nem normálisak..Ha gyereket vállalnál netán akkor is kopognának napi szinten,hogy helló megvan-e még a gyerek? Alá írom rossz az,ha ugat a szomszéd kutya,de egy bizonyos szintig simán tűrhető,általános zajnak minősül.(mondjuk ameddig nem éjszaka teszi,és nem folyamatos az ugatás..)


2.Vagy küld el őket a francba.A saját lakásodba azt viszel amit akarsz,főleg ha ténylegesen nem zavarsz vele senkit,csak pusztán őket a jelenléte zavarná.Kiküld valakit? Jó,és? Ha a kutya mindössze akkor fog ugatni amikor valaki bekopog,hogy bejelentettek és ellenőriznek akkor végleg nem lesz belőle bajod.A kutya jelez,ha idegen jön és kopog minden kutya szól.

+Kiírod az ajtóra,hogy "ha nem ugatsz a kutya se fog" aztán csókolom,ha jönnek hogy a tiéd hangoskodik egész egyszerűen le tudod annyival,hogy nem,nem a tiéd ugat és keresse a problémát másnál,mert nem a te dolgod hogy más kutyája mit csinál.

Nem vagy köteles bizonygatni se,,hogy nem a tiéd ugat,egy idő után pedig meg fogják szokni.Ha nem,majd megszöknek.(vagy kinyúlnak,gondolom vén asszony a többség.)


3.Azért igyekezz tényleg olyan fajtát választani ami nem naphosszat vonyít otthon.Husky,Beagle,Basenji pl,ezek ha kell ha nem ugatnak.Úgymond beszédes kutyák.

Ha egy kis csendes hazikedvecet veszel magadhoz tényleg nincs oka senkinek azt mondani,hogy nem tarthatod meg vagy valami.

Azt meg nem teheti meg,hogy bármit is önkényesen lezár senki,mert minden a lépcsőház és az önkormányzat tulajdona.

2022. jan. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg az enyém sose ugat ameddig haza nem érek.Nem kell oda semmilyen drasztikus megoldás,mint az ugatás gátló nyakörv meg ilyenek..

Fokozatosan egyre többet egyedül hagyod már kiskorától fogva,és simán hozzá szokik,hogy jössz-és mész.Ha előtte jól kifárasztod (séta,mozgás) akkor kb át fogja aludni azt az időt.

(De szerintem tegyél kamerát minimum a házba,és ajtó elé,tuti lenne olyan ott aki szándékosan hergeli a kutyát hogy bejelenthessen.szomszédom is ezt csinálta ameddig nem kapott egy fülest érte..)

2022. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Fajtától, jellemtől is függ, hogy mennyire kell ilyen eszközökön gondolkozni, nekem hónapokig nem is tudták a szomszédok, hogy van kutyám, azt hitték valaki másét sétáltatom, mert sose hallották.

Ha nincs konkrét fajta elképzelésed egy felnőtt menhelyi kutya is szóba jöhet, egyrészt ismerik a jellemét, másrészt általában már kennelhez van szoktatva (nem kifejezetten a ketrecekre gondolok, ideiglenes gazdik is általában abba szoktatják, mert úgy jóval könnyebb vele a hétköznapokban, főleg ha több idi kutya van, meg örökbe adni is könnyebb, ha már kennelhez szokott).

A hangszigetelő szivaccsal az a probléma, hogy ha eléri, tehát közvetlen a szobakennelt szigeteled vele, akkor az lesz az első dolog, amit le fog bontani, kölyökkutya, téphető, cincálható cuccal pont kényelmes közelségben, szinte kizárt, hogy ne játéknak gondolja. De ha meg tudod oldani úgy a rögzítését, hogy ne férjen hozzá talán egy járható út.

Az ugatásgátló nyakörvvel elsősorban nem az a gond, hogy embertelen, hanem, hogy egy kutyának is alapvető sok helyzetben, hogy hanggal kommunikál, ha ez folyamatosan egy rossz élménnyel társul az frusztrációhoz, szorongáshoz vezethet, ami miatt lehet, hogy ugatni nem fog, de egy csomó más viselkedésproblémája lehet, ha ilyen szinten gátolva van abban, hogy kifejezze magát. A legtöbb kölyök sír az első pár éjszaka, mikor elszakítják, ilyenkor még annyira érzékenyek, hogy még tápot sem javasolt velük váltani, ha egy ilyen amúgy is frusztrált helyzetben ráadsz egy ugatásgátlót azzal akár az egész kötődési folyamatot is sutba vághatod.


Szóval én első körben ezekkel próbálkoznék: olyan fajta/egyed választása, amelyik alapvetően csöndes, nem hajlamos az ugatásra, nagyon fokozatos egyedülléthez szoktatás, megfelelő mentális és fizikai fárasztás, hogy unalmában semmiképp se kezdjen el ugatni, esetleg a hangszigetelést praktikusan megoldani, de mindent egybevetve minden helyzetet akkor se tudsz teljes mértékben, 100%-osan ugatásmentesen megoldani, elvégre mégiscsak kutya. Ilyenkor viszont nyugodtan gondolj arra, hogy igen, te sok dolgot megteszel azért, hogy elkerüld a konfliktust a szomszédokkal, de ez akkor is a te jófejséged, te teszel ezzel nekik szívességet és ha mégis konfliktushoz vezet, amire te egyébként semmilyen ésszerű okot nem adsz (nem vonyít órákon át, nem piszkít a szomszéd ablaka alá, nem hoz magával 8 kg sarat a lépcsőházba...), akkor innentől kezdve hagy bosszankodjanak rajta, ezt a konfliktust már ők generálják, és addig az időpontig, amíg a szomszédnak szabad falat fúrnia, a te kutyád is nyugodtan vakkanthat párat a lakásban.

2022. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Láttál te már 8-10 hetes kiskutyát?! Elektromos nyakörv rá, te jó édes istenem 😡😡😡
2022. jan. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

1. Lakásban ne tarts kutyát.

2. Ha nem tudsz megfelelő körülményeket teremteni neki, akkor ne tarts kutyát!

3. Nem a kutyát kell gátolni az alapvető kommunikációjában, hanem vagy le**arni a szomszédokat vagy ne tarts kutyát...

2022. jan. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Ha fokozatosan szoktatod az egyedülléthez, előtte lemozgatod, szellemileg is fárasztod, nem fog ugatni. Ha jártok kutyaoviba, ott is sok extra tanácsot tudnak adni.

A szomszédokat meg küld el párszor a francba. A te lakásod, mi közük hozzá? Persze, szedd fel a kakit, stb., de ezen kívül hallgassanak.

2022. jan. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

7,hol tartson akkor kutyát,ha nem a lakásban,a holdon?

Eredj már innen a vissza maradott húlyeségeiddel te is.

Egyik mindent kib*szna a kertbe,a másik kölyökre akar adni ugatásátlót,a harmadiknak olyan fajta kell amiről fingja nincs és 0 kutyás tapasztalata van mellé..


Átok,hogy egyre több ember akar és jut is állathoz..

2022. jan. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
És most lehet bele kötni,hogy elírtam egy szót.~~ :D
2022. jan. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!