Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet tápra szoktatni...

Hogy lehet tápra szoktatni egy hús evő kutyát?

Figyelt kérdés
Kutyám eddig főtt húst ill zöldséget csontot evett de most munkám miatt nincs időm főzni neki sb... És át tértem tápra azt meg ugye alig eszi...Megszokta a jót...Megeszi ha éhes( mert éhen nem fog halni ha éhes) de alapból bele se üti az orrát! Hogy lehet húsról átszoktatni tápra?

2022. jan. 25. 13:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Te szívesen szoknál át a steakről száraz kenyérre? Nyilván nem. Idő kell neki. Amúgy ha nincs időd a főzésre, kipróbálhatod a Petchefet is.
2022. jan. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%

Először is, kis igényesség: a "hús evő" az egy szó, nem kettő. Tucat ilyet látok, hogy egy szót kettőnek írnak, merthát ugye a helyesírás idejétmúlt, csak az a menő hiperszuper ha minél pocsékabbul ír az ember, meg nevet csupa kisbetűvel... -.-


A kérdésre válaszolva pedig: a tápra akarod átszoktatni, igen egyszerű. Csak tápot kapjon ezentúl, és rájön, hogy mivel nincs más elérhető élelem számára, a tápot kell ennie. Főtt húst meg csak ritkán kapjon, mondjuk csak hétvégéken. Így ha megint élelemváltás lenne, akkor tudja, hogy a főtt hús is elérhető, csak már nem ritkábban, hanem mindig. Egyszóval, bele kell nevelned a fenti által, hogy ne válogasson.

2022. jan. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem hogy mi a megoldás! Mert nem hipermarketi táppal etetném az biztos! Pet chef nem hülyeség köszi!
2022. jan. 25. 13:49
 4/16 anonim ***** válasza:
10%
Kettes vagyok. Hát ha derogál a válaszom (mindkét fele), akkor pontozd le, töröltesd, bánom is én...
2022. jan. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a kezdeti idokben nem kene azzal osszezavarni, hogy hetvegen kap hust, kulonben meg kepes es addig ehezik, hiszen varja a kedvencet.

Turelem kerdezo, ra fog szokni. Nagyon fontos, hogy ne kapjon mast, csak tapot.

2022. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Meg kell találni azt a tápot, ami ízlik neki. Eleinte nekem sem akarta a hús után megenni, aztán találtam egy olyat, amire rá van kattanva.
2022. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogja szokni csak idő kell neki! Illetve kísérletezz a tápokkal mert lehet hogy nem mindegyik ízlik neki
2022. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Plusz egy szavazat a petchefre. Azt még az én irtó finnyás huskym is megette élvezettel. Pedig ő még a húsok közül is válogat. Tápokból is nagyon keveset eszik meg.
2022. jan. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha belefer anyagilag, akkor petchef, de vannak azert jo tapok is, Carnilove, Real Nature Wilderness, Purizon, amiket a finnyas kutyam is szivesen eszik es a beltartalom is rendben van, pedig eleinte barfoztam vele, annyira rossz evo volt, aztan korhazba kerultem, kb 3 hetig nem voltam otthon, es nem volt aki osszeallitsa a menut, igy vissza kellett szoktatni tapra. De ezeket szivesen eszi azota is konzervvel kiegeszitve.
2022. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém sem eszik meg bármilyen tápot, ő kóbor kutya volt valamikor, és így is válogat. Nem tudom, most milyen tápot kap, de érdemes kis csomagokkal kipróbálni (max 1kg, de van, amelyikből kisebb kiszerelés is van), melyik ízlik neki, vagy bemenni vele olyan állateledel boltba, ahol van lehetőség kóstoltatni.
2022. jan. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!