Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket is úton útfélen...

Titeket is úton útfélen megtalálnak mindenféle dologgal a kutyáitokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem el egy nagyobb, fejlettebb faluba. Eddig bentiek voltak a kutyáim, mostmár sokat vannak kint, ha elmegyek itthonról akkor mindig. Olyan a kerítés, hogy belátni, le tudnak ülni mellé, kilatnak, nezelodnek sokszor. Ráadásul vizslák, akiket sokan szeretnek. Szóval eleinte csak pár unatkozó öregasszony kezdte őket etetni mindenféle cuccal, aminek persze nem örültem. Írtam ki egy lapot, ha láttam, akkor beszéltem a nővel, hogy légyszi ne, mert ezer meg egy indokot fel tudok sorolni ellene. Aztán kaptam valamelyik nap egy levelet, idézem:

"Éhesek a kutyák, etesse őket, csak telne erre is"


Nálatok is vannak ilyen unatkozó szomszédok, vagy csak nálam unatkozik ennyire mindenki?


2022. jan. 27. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem engedem ki a kutyákat,ha nem vagyok otthon,pont ezért.Mert ha az most nem falatka lett volna,hanem méreg akkor most az lenne a kérdés,hogy a szomszédok miért olyan gonoszak,hogy lemérgezik a kutyákat..

Vagy épp olyat adnak ami nekik nem egészséges,sokan főleg az öregek minden rossz indulat nélkül is adnak csokit a kutyáknak.


Esetleg,ha mindenképpen kint kell lenniük érdemes kennelt felhúzni arra a pár órára,vagy sövényt kell rakni,hogy ne tudjanak benyúlni.


+ Harapós kutya tábla.Hátha nem nyúlnak úgy oda.

2022. jan. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Vannak sajnos. Pest, kertvárosi rész, nemrég költöztünk. Van kert, régebben napi pár órát volt kint a kutya, ma már csak felügyelettel van kint. Az egyik szomszéd nyers csirkelábakat, a másik (vele közös a kert) random jutalomfalatokat dobált szét többször is. Jól le is basztam őket. Nyilván akivel közös a kert meg is beszéltük jó előre, hogy nem hagynak szét semmit, persze igérgették is. A kutyám allergiás, állatorvosi gyógytapot eszik, ami 23ezer 3 hétre, plusz a gyógyszere 6-8 hetente 43ezer. Azt hittem kitepem a hajam. Ráköltök egy vagyont a kutyára, hogy egészseges legyen, erre bedobálnak neki ilyeneket. Mondanom sem kell a kutyának ilyenkor bélgyulladása lett, az egy dolog, hogy pluszban megint költeni kell rá, hiába egy vagyon a megelőzés, de ilyenkor hetekig hasi fájdalmai vannak.

Szóval én már nem bízom benne, hogy nem dobnak be semmit, inkább nem engedem ki egyedül. Másik opció megtanítani neki, hogy ne egye fel, de ez egy 11 éves labradornál nekem nem sikerült.

2022. jan. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen, ugyan úgy megkaptuk, hogy milyen sovány a kutya. Nem fogják fel, hogy azért mert minden átmegy rajta a gyógytápon kívül. Egyebként 35 kiló, sovanynak nem is mondanám
2022. jan. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Pesti agglomeráció: a kutya mindig a lakásban vár meg minket (3-4 óránál tovább nincs egyedül soha, szerencsére többen vagyunk, rugalmasan jövünk-megyünk), és este is benn alszik.

Amúgy igen, azt tudom, hogy az egyik szomszéd mindig jött hozzá haverkodni, tudomásom szerint enni szerencsére nem adott neki, a kerítésen meg nem tud benyúlni (az esetleges simogatás miatt mondom). Másról nincs tudomásom, de nem hiszem, hogy lenne rá példa, szerencsére területvédő, így eléggé ugat, ha valaki megáll a ház előtt (csak hát a szomszéd ugye tudja, hogy amúgy a kenyérre kenhető fajta).

Persze, azért akad, aki csakazértis meg akarná simizni vagy valami, de azért az ugatás csak megteszi a hatását...

2022. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén agglo, de ilyesmiről még nem is hallottam... eszem megáll mik vannak.


Kiírthatatlan ez a "sovány a kutya" látásmód, miközben már rég enyhén túlsúlyos állatról beszélünk. A vizslák meg alapvetően kecsesebb állatok, szóval ezt még jó sokszor meg fogod kapni, sajnos.


De pofám leszakadna, ilyen levelet írni...


Én nem csinálnék mást, hanem a kerítéstől jó pár méterrel beljebb lekeríteném az udvart, hogy ne tudjanak mit bedobálni a kutyáknak.

2022. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Oh,én anno agárral napi szinten megkaptam,hogy miért olyan sovány az a kutya..🥲
2022. jan. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Legalább úgymond jó szándékból tette aki adott nekik enni. Gondolom, hogy nem éheznek és persze rosszat tesz nekik, hogy össze-vissza esznek mindenfélét viszont, abból a szempontból is problémás, hogy így rossz szándékú ember simán megmérgezheti őket.
2022. jan. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Reménykedj,hogy még egyik boomer se jelentett fel azzal,hogy éhezteted a kutyáid és ő eteti őket kerítésen keresztül,nehogy rád szálljon valaki,mostanában nagyon megy ez az egymás b*sztatása,hogy ki hogyan tart kutyát és az úgy miért szar..xD
2022. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!