Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya eutanáziájával kapcsolat...

Kutya eutanáziájával kapcsolatos kérdés, nem találom a békémet csak az utolsó pillanatok járnak a fejemben?

Figyelt kérdés
Nagyon hirtelen történt minden, lebénultan töltöm azóta is a napokat, napközben még orvosnál voltunk, gyógyszerekkel tértünk haza, estétől az állapota rohamosan romlott, hajnalra haldoklott, a kihívott orvos semmi esélyt nem látott neki, de nem vénásan altatta, csak úgy megszúrta elsőnek, a másodikat a szívébe adta, ekkor felszisszent a kutyám akinek már mélyen aludnia kellett volna, nem elég hogy megöltem a kutyámat még fájt is neki annyira hogy bealtatva is így reagált rá?
2022. jan. 28. 21:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyira bénult voltam és olyan hirtelen altatta el hogy el se köszöntem tőle rendesen nem mondtam neki hogy szeretem és hogy majd csatlakozom hozzá, csak várjon meg engem ahogy mindig tette egész életében, semmit, mert közben is rosszul lett és igyekezett az orvos mielőbb megszabadítani a szenvedéstől. De most meg én szenvedek és nem tudom elviselni ezt a fájdalmat!
2022. jan. 28. 21:35
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze inkább én szenvedjek mint ő, csak annyira bánt hogy nem beszéltem hozzá, így az utolsó pillanatait talán félve és szorongva töltötte nem szeretetben ahogy kellett volna.
2022. jan. 28. 21:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok mit mondani. Az én kutyám mellett ott sem lehettem, mikor meghalt. Még orvost sem tudtam hívni hozzá.

Már attól sírásba hajlik a szám, hogy ezt olvastam.

Csak az idő segít!


Én évekig rágtam magam rajta és magamat hibáztattam. Erre nincs gyógyír az időn kívül, de az is csak enyhít. Beszélj hozzá, ahol eltemettétek, ha van rá lehetőséged. Nekem segített.

2022. jan. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát most elsírtam magam, mert nagyon hasonlóan jártunk 3 héttel ezelőtt. Megkaptuk a diagnózist, hogy daganat, amire semmilyen gyógymód nincsen, 1-3 hónap ami maximum hátra van neki. Még aznap este rosszul lett, másnap reggel megint, és utána már nem is jött ki belőle, kora délután altatni kellett. Én elbúcsúztam, és vele voltam szinte végig. Nálunk sem vénásan kapta az altatót. Először csak sima altatót kapott, amit altatáshoz adnak. Attól pár perc alatt elaludt, addig simogattam, és beszéltem hozzá folyamatosan. Kb. 5-10 perc múlva mondta az orvos, hogy már nem érzékel semmit a külvilágból, akkor kimentem, a végleges altatónál már képtelen voltam bent maradni.


Azóta is nagyon nehéz, üres lett nélküle az életem. Gyakran veszem kezembe az urnáját, és beszélek hozzá. Nem érdekel, hogy ki szerint hülyeség.


Nem tudok neked semmi vigasztalót mondani sajnos, semmi elcsépelt marhaságot arról, hogy majd könnyebb lesz. Nem lesz, csak előbb-utóbb hozzászoksz, hogy ő már nincs. Talán annyit tudok mondani, hogy ne hibáztasd magad. Ilyet megélni borzasztó nehéz, és azokban a szörnyű percekben nem feltétlenül tud az ember úgy viselkedni/reagálni, ahogy az a legjobb lenne. Gondolj arra, hogy neki már nem fáj semmi.

2022. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Sajnálom. Nekem ma egy hete hogy az imádott cicám elhunyt, én nem akartam nézni ahogy szenved néha megsimogattam persze elvittük orvoshoz is de nem lett jobban, hajnali fél egykor 2x nyávogott valami iszonyatosan én befogtam a fülem inkább és reggel már nem élt 😭😭😭 nem bírtam látni sem.
2022. jan. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az végleges injekció a tüdőt és a szívet állítja le. A légzés alapvetően reflexes folyamat, ha megszakad valami miatt, reflexesen próbálja a test ismét elindítani. Mint amikor egy alvó ember álmában sóhajt egy nagyot. Nem érezte a kutyád, csak a reflexei léptek működésbe. Remélem ez segít. Részvétem.
2022. jan. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk pár centire tőlünk kapott szívinfarktust a kutya.Nyár volt,meleg,nem volt újdonság hogy liheg.De feltűnt,hogy már nem ül le legalább 10 perce,hiába hívtam oda ott sem.Eléggé "gyomorból" vette a levegőt.Bele néztem a szájpadlásába,szinte fehér.Sz*r vérkeringés,oxigén hiány.

Sejtettem,hogy baj van,hívtam a dokit,de nem ért ki.

9 éves kutya úgy ment el,hogy egyik percről a másikra jött egy rosszul lét,kapott egy szívgörcsöt és egy nyüszítés kíséretében össze esett.


Átrendeztem egy tucatszor a nappalit,akkor is pontosan tudom hol feküdt pedig még asztalt is tettem oda,hogy ne az jusson eszembe.

2022. jan. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!