Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát javasolnát...

Milyen fajta kutyát javasolnátok egy kerekes székben ülő embernek?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék kutyát, de mindig idő hiánya miatt nem mertem bevállalni. Nem rég volt balesetem -ami teljesen megváltoztatta az életem -, és itthon tengetem napjaimat.

Kicsit tanácstalan vagyok milyen kutya lenne ideális számomra, ezért írom kérdésemet ide.


2010. szept. 10. 08:24
1 2
 1/17 péter 2 ***** válasza:
Szerintem,ha szabadba tudsz vele menni és tényleg akarod akkor bármely kutyi remek társ.Nézz utána és ha gondolod tudok ajándékozni Belga juhász tervueren szuka kutyit.
2010. szept. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi a terved a kutyussal? Csak társállatot szeretnél, vagy segítő kutyát? A népszigeti kutyasuliban gyakran látok kerekesszékes embert a tanfolyamokon, szerintem ilyen helyzetekben biztosan ingyen, vagy jelentős kedvezménnyel segítenek.


Biztos, hogy nehezebb dolgod lesz a kutyussal, mint nekünk, hiszen a kerekesszékes embert talán nehezebben fogadják el felettük állónak, mert nincs olyan nyilvánvaló fizikai fölénye.


A sétáltatást hogy tudod megoldani? Tudsz már gond nélkül közlekedni a kerekesszékkel, akár nehezített terepen is?


Egyébként ha társállatot szeretnél, akkor én egy kis testű menhelyes babát javasolnék, vagy akár felnőttet inkább, mert ők már szobatiszták, komolyabbak, kevesebb gondod lesz vele.


Ha viszont érzel kedvet, időt, és lelkesedést a komolyabb tanításhoz, és szeretnél egy segítő kutyát, aki hozza a kosarad, nyitja neked az ajtókat, és még ezer dologban segít, akkor labit vagy goldent javasolnék. De ehhez azért szükséged lesz segítségre, aki ért az ilyen komoly szintű képzéshez. Ha idődből kitelik, és kedvet is érzel hozzá, csodás és hasznos társat tudsz nevelni magadnak!


[link]

[link]

[link]


Esetleg náluk kérdezősködhetsz, hátha tudnak segíteni. Persze baromi sokat kell várni egy ilyen kutyára, de ha te vállalod a képzését szakmai segítséget valószínűleg tudnak hozzá biztosítani.

2010. szept. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%

Szia!

Mivel székhez vagy kötve mindenképpen valamilyen nyugodtabb fajtát ajánlanék neked, ami kevésbé ugra-bugra nincs olyan nagy mozgás igénye mint egy vadászkutyának vagy terriernek. Szerintem ideális lennek az angol bulldog vagy ennek keveréke mert rettentően nyugis kutya, alig van mozgás igénye, napi 2 sétával ezt is le is lehet tudni. Figyelmes kutya, lehet tanítani, alap dolgokat elég ügyesen megtanul, de nem egy lángész. Mondhatjuk, hogy ez a fajta a lusta emberek kutyája, tipikus üzletember kutya. Azt sem bánja ha a nap nagy részében egyedül van, nem szedi szét a lakást mert ahhoz túl lusta inkább alszik még a gazdi haza nem tér. Egy kis közös játékra azért bármikor kapható főleg kölyök korban. Hátránya, hogy nem bírja a lépcsőzést, ha gyorsan kell mennie fullad. Azt el tudom képzelni hogy magad mellé teszed pórázon és szépen elsétálgattok. Ez Yorkival, Westivel, Vizslával ezt nem tudnád meg tenni mert olyan energikus kutyák, hogy szerintem lehetetlen, hogy le fáraszd őket nap mint nap. Az angol bulldognál figyelni kell, hogy ne hízzon el éppen ezért mert elég lusta, keveset mozog viszont enni annál inkább szeret. Ha tetszik a fajta akkor szerintem válaszd ezt. Ragaszkodik a gazdájához, kedves, szereti ha ölelgetik, simogatják és ha kicsi korában ezt azt megtanítasz neki akkor szerintem nagyon jó társad lesz majd.

2010. szept. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Akkor nekem nem angol bulldogom van :) Napi két egészségügyi sétával tuti, hogy darabokra szedné a lakást, annó a tesóm ezzel a hozzáállással vett bulldogot, és a kis Edward feltépte a linóleumot, lerángatta a villanyórát.


Az enyém fut, rohan, ha bot van a szájában, simán elmenekül egy rohanó vizsla elől.


De ez a kisebbik, mert amúgy tényleg relatív kicsi a mozgásigénye, ha hétvégén kirohangálta magát, akkor hétfőn kedden még tart a nyugalma, ilyenkor elég kicsit sétálni vele.


De a bulldog rettenetesen domináns, konok, akaratos, makacs, nem eléggé kemény kezű gazdinak (mint amilyen én is voltam) nagyon komolyan meggyűlik a baja vele. Uralkodó típus, ismerek olyan bulldogt, aki egyszerűen elfoglalta a kanapét, és oda nem enged senki. Persze ha kiskorától helyesen neveled, nem úgy, mint én, akkor lehet belőle valami, nálam is alakul a dolog, pedig csak 2 éves korában láttam meg a hibáimat.


Szóval én semmiképpen sem ajánlanám, hogy 30 kg tömény izom legyen a társad, mert nem könnyű velük egyáltalán.

2010. szept. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

én egy közepestermetű, és tanítható kutyát javasolnék. olyan, aki kedves az emberekkel, nem kelt félelmet és legalább a visszahívást megtanulja. Nem kölyköt, egy kicsit idősebbet, középhosszú szörrel.

Akárki is lesz a választottad, szeretni fog téged.

Fajtát nem mondanék, éppenséggel lehet keverék is.

De nyilván van Neked is elképzelésed.

Attol is függ, milyen lakásban laksz.

Tiszta szívből kivánom, hogy találjatok egymásra álmaid kutyájával.

2010. szept. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egy képzett kisérőkutya kellene Neked!

a képzést te is elvégezheted vele, csak egy jó kiképző kell.

azért gondolom, hogy ez fontos az esetedben, mert mindig behívhatónak kellene lennie!

fajtáját tekintve pedig szinte mindegy, nekem a fekete vagy csokibarna labradorok tetszenek a legjobban!

A golden retriever is nagyon okos, viszont kicsit igényesebb az ápolása.

2010. szept. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor szerezz be egy kutyát,ha nincsenek emberek körülötted akik szeretnek.És valami barátságos fajta legyen,mert a tolószékben nem tudsz védekezni egy esetleges támadás esetén,és a kutyának ilyen alacsonyan is el kell fogadnia ha nem is "falkavezérnek",de jó barátnak mindenképp.A kutyában egy pillanatra se merülhet fel,hogy dominánsabbá váljon mint te.
2010. szept. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a fajta megfelel:


[link]

2010. szept. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Olyan kéne neked, ami segíteni is tud, mint a vakoknál.
2010. szept. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
Semmiképpen nem belgajuhászt, ezt az érdekedben mondom. kerekek nélkül nem tudom levezetni a napi energiáit az enyámnek. Golden retriever, spániel, esetleg valamilyen szetter(az angol a legnyugodtabb).
2010. szept. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!