Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lucullus, Markus Mühle, vagy...

Lucullus, Markus Mühle, vagy Granatapet táp? Melyik lenne a legjobb egy nagytestű 13 éves kutyának?

Figyelt kérdés
48 kg, 13 éves idős ivartalanított kutya.
2022. jan. 30. 09:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy elfogadok bármilyen minőségi táp javaslatot.
2022. jan. 30. 09:52
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

markus tapasztalataim: normális, tápos mennyiségű széklet, jó kondi, szép szőr, most a nagytestű kölyökkutyám is azt kapja, szépen fejlődik tőle, de nem "feltuningolva" nincs hirtelen növekedés miatti ízületfájdalom. Mivel nem puffad meg a folyadéktól, hanem szétesik a gyomorcsavarodásnak is kisebb az esélye és könnyebben emészthető. Az egyetlen hátránya, hogy - a többi pellethez hasonlóan - morzsolódik, ami egyrészt ott marad a tápos zacskó alján, ami a kisebb baj, de a fogukon is, emiatt evés után szoktak kapni fogtisztításra szárított gégét, szőrös nyúlfület, amivel egész szépen lepucolják, de fogköves kutyának emiatt nem ajánlanám.

Ahogy olvastam a lucullus nagyjából ugyanaz, mint a markus, összetételben, elkészítési módban, és állagban is, de azzal nincs tapasztalatom.


Nekem egyébként az abszolút favorit tápom a platinum, igaz nem a markus árkategória, de a nagyon rossz emésztésű felnőtt kutyámnak is bevált, a jó kondíció mellett a végtermék meglepően kevés, nem ilyen "puffasztott" állagú, hanem mint egy rendes barfos széklet, ebből gondolom, hogy kifejezetten jól hasznosul, az idősebb fogyásra hajlamos, markusból azért majdnem dupla annyi kell, mint platinumból ahhoz, hogy tartsa a súlyát. A másik előnye, hogy félnedves táp, tehát puhább, mint a sima száraztáp, fogproblémás kutya is könnyebben megrágja, ráadásul a markushoz hasonlóan ez sem puffad meg a gyomorban, viszont nem porzik.


Egyébként én idős kutyával a kiegészítőkre helyezném a hangsúlyt, akár felső középkategóriás táp (mint mondjuk a markus) mellé olyan étrendkiegészítőket adnék, amire kifejezetten szüksége van a kutyámnak, pl. a kölyök is kap zöldkagylót az ízületeire, ha majd jön a kullancs szezon és kénytelen vagyok tablettával védekezni kap máriatövismag olajat májvédőnek, illetve lazacolajat a szőrére, kúraszerűen. Azért tartom ezt jobb megoldásnak, mert azt gondolom, hogy ha ezekből plusz támogatásra van szüksége a kutyám szervezetének, akkor azt még a legjobb táp sem tudja biztosítani, a platinumban is van pl. zöldkagyló, de az nagyon kevés egy növésben lévő kutya ízületvédelméhez, ezért szükségesnek tartom ezt plusz vitaminokkal kiegészítőkkel megtámogatni.

2022. jan. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Markus-Mühle egy nagyon jó táp,de sajnos a kutya nem nagyon ette hiába volt a széklet is megfelelő tőle.5kg-os kiszerelés nekünk majdnem 2 hónapra volt elég,hát elég nehezen fogyott el.

Pont Lucullusra váltottunk róla :D

Meg is eszi,széklet is rendben,se hízás se fogyás.Nekem megfelel,rengeteg ízben van és nem is olyan vészesen drága mint az RNW volt a fressnapfban.Én most konzervet is vettem mellé Lucullusból szintén,keverve kapja.Konzerv is nagyon jó.:)

2022. jan. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és ugyan itt: Rocco is jó konzervjeivel együtt.
2022. jan. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2022. febr. 4. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!