Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éjszaka nem tudom egyedül...

Éjszaka nem tudom egyedül hagyni. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kutyám, hosszú idő volt mire megszokta, hogy napközben egyedül van, de már úgy egy éve ez simán megy (heti 2 alkalommal 8,5 órát, illetve ha megyek valahova esetleg akkor is el van egyedül), éjszaka viszont képtelen egyedül megmaradni. Végig ugat és sír amíg nem vagyok itthon, pedig előtte 2 órát lent voltunk este a futtatóban és összesen 4 órára próbáltam egyedül hagyni. A szomszédaim irtó cukik, de érthető, hogy zavarja őket az éjszakai ugatás (nem szoktam egyedül hagyni, ha éjszaka elmegyek valahova barátnőm vigyáz rá addig, ez most kivételes alkalom volt). Hogyan tudnám a szomszédok lehető legkisebb zavarásával hozzászoktatni ahhoz, hogy néha éjszaka is elmegyek pár órára? Miben különbözik a kutyának az, hogy nappal vagy éjszaka van egyedül hagyva? (Lámpa természetesen felkapcsolva hagyva)


Nem csinálnék belőle rendszert, de azért jó lenne ha alkalmanként egy-egy estére nyugiban itthon tudnám hagyni.


2022. jan. 30. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Meglehet próbálni ezekre alakalmakra pl a feliway-t vagy kamerát amin keresztül tudsz hozzá beszélni.

2022. jan. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kamera van még az elején használtuk a szoktatáshoz, de nem igazán segített neki, hogy beszéltem hozzá. A feliway beválik? Tényleg hasznos?
2022. jan. 30. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég hatásosnak bizonyul. Alapvetően a feliway feromont parologtat minden állatnak meg van a saját feromonja tehát se te nem fogod érezni se ha pl lenne másik állatos nem lenne rá hatással.
2022. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
A Feliway az macskáknak való, az Adaptil a kutyáknak való.
2022. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban Adaptil elírtam bocsánat.

De a működési elv és gyártó ugyanaz.

2022. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!