Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg szoktátok törölni séta...

Meg szoktátok törölni séta után a kutya bundáját? Ha igen akkor mivel?

Figyelt kérdés
2022. febr. 1. 06:24
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nekem egy regi, elnyutt torolkozo volt befogva erre a celra.
2022. febr. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Én a lábait lemosom séta után, a bundája nem szokott koszos lenni, mert kabát van rajta.
2022. febr. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Séta után mindig nyugodtan ha kell akkor szoktam megfésülni is kivenni a bokáncsokat stb.
2022. febr. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Persze, ellenőrizni kell, hogy nem mászott-e bele kullancs.
2022. febr. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
A lábait és az ürítési testtájékait langyos folyó vízzel minden alkalommal alaposan, de a bundáját séta után csak akkor, ha valami látható, szagolható szennyeződés feltapadt rá, mert amúgy nagyrészt öntisztuló. A bunda lemosása pedig időszakosan, főleg nyaranta történik, kánikulában részben hűsítő jelleggel, szermentes, langyos folyó vízzel.
2022. febr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha csak városban sétálunk akkor a lábát minden esetben letisztítom, ha esetleg vizes, vagy koszos lesz akkor a bundáját is áttörlöm egy törölközővel.
2022. febr. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
84%

Van két törülközője, meg régi pamut pólókat/ingeket fogtam be erre a célra.


Minden séta után (napi 3x) beállítom a kádba "alváz mosás" (lábak,fenék,nemiszerv) utána szárazra törlöm.


Teljes fürdés csak akkor ha nagyon koszosnak látom, vagy nyáron naponta lezuhanyoztam langyos vízzel.


Bundatörlés akkor van ha esik az eső/hó, bár ilyenkor legtöbb esetben ruhát kap.

2022. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Eloszobaban a radiatoron tartok 2db frottir torolkozot, amikor szukseges ezt hasznalom.
2022. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A bundáját nem. A lábát és a fenékét ha szükséges.


Mivel hosszú a szőre, így fésülő kesztyűvel szoktam neki átfésülni, illetve kézzel is áttapogatom séták után. Nem azért, mert koszos, hanem ha belement valami ki tudjam szedni (növények-ez elég gyakori-, kullancs-szerencsére kullancs nem szokott benne lenni, de jobb átvizsgálni mindig-)

2022. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!