Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatnátok egy öreg kutyust...

Elaltatnátok egy öreg kutyust az alábbiak miatt? Pro és kontra?

Figyelt kérdés

Adott egy 14 és fél éves kiskutya. Sajnos az egyik szemén biztos hogy van egy szürkehályog, a másikon nem vagyunk benne biztos, de az 100% hogy nem lát jól, vagy éppen semmit nem lát. Sajnos a hallásával is gond lehet, mert konkrétan nem hallja ha szólunk neki, vagy csattogtatjuk az újjunkat a füle mellett 1cm-re. Sajnos már a mozgása is nagyon le van lassulva, most azt nem tudjuk, hogy azért mozog és sétál lassabban, mert fáj az ízülete vagy azért mert tényleg nem lát. Sajnos a bőre sem egészséges, tiszta vörös és száraz, nem kizárt hogy ekcémája is van (persze az sem biztos hogy az) mivel nagyon büdös szegény.

Viszont a lenyeg, hogy ezen kívül semmilyen gondja nincs a kutyának.

Holnap jön elvileg az állatorvos, hogy elaltassa mert a család így döntött viszont estig még el tudjuk dönteni, én például nem ragaszkodom hozzá ha nem muszáj. Ma is elmentem hozzá és megsimogattam és kicsit megvizsgáltam és ugrált örömében és kicsit futkározott is, már amennyire bírt, szóval annyira nem tűnt izületbajosnak a kutya.

Mit tennétek? Mert igaz már nem nálunk él 12 éve de hetente meglátogattam (mert nagyszüleimnél van) és nagyon fog hiányozni. Szóval ti mit tennétek?



2022. febr. 1. 15:45
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
90%

Nem altatnam el

Ha egy ember oreg es beteg akkor o is haljon meg mert nincs joga elni?

2022. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
90%
Azért mert rossz a látása és hallása biztosan nem altatnám el.
2022. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
93%
Ízületre kapható millió étrendkiegészítő amik valóban segítenek. A bőre is kezelhető lenne ha látná orvos gyógyítás céljából is... a vakság, süketség korral jár, bár a szürkehályog is műthető lenne. Nekem a meglátásom hogy ha családtagként, társként élne a kutya akkor fel sem merült volna még az altatás...
2022. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
90%
Én ez miatt biztos hogy nem altatnék el kutyát, hiszen szaglás útján is kitűnően tájékozódnak.
2022. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
87%
Először is, ha az én kutyusom lenne, mindenképpen ki vizsgáltatnám egy allatklinikán, hogy mennyire súlyos a szürke hályog és mi is van a bőrével, és stb. A vizsgálatok után döntenék, hogy mi lenne jobb neki. Szerintem, mindenképpen érdemes lenne kivizsgáltatni és az alapján dönteni, mert ha nem súlyosak a betegségei, akkor még élhetne a kis öreg.
2022. febr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
93%
Abban az esetben altattatnám el, ha fájdalmai lennének és az állatorvos altatást javasolna.
2022. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen miatt nem altanám el. Egy esetben döntenék másképp, ha az állatorvos szakmai szemszögből javasolja, mert esetleg nagy fájdalmai vannak stb..
2022. febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
83%
Kizárt az altatás. Egy vizsgálatot megér, ha már kimegy az orvos, de nem akar ő még aludni.
2022. febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
88%
Semmi baja nincs, csak megöregedett. Alkalmazkadjatok hozzá.
2022. febr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
88%
A régi kutyusunk sem látott már kb semmit. Majdnem 16 évig élt, utolsó 2-3 évében már szag alapján,de tökéletesen eltájékozódott a kertben. Nem altatnám el semmiképp.
2022. febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!