Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vak és süket kutyát új helyre...

Vak és süket kutyát új helyre vinni mennyire megoldható dolog?

Figyelt kérdés
El fogunk költözni és van egy spániel kutyusunk. Mennyire fogja rosszul viselni egy öreg spániel ezt? Itthon egyébként tökéletesen mozog, nyilván tud menni a szag után, de egy új helyen mennyire fog ebbe belejönni? 13 éves a kutyus, nem tudom mennyire alkalmazkodóképes, mert még soha nem volt más helyen, csak állatorvoshoz és kozmetikushoz hordtuk.

2022. febr. 3. 16:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Egy kicsit félreérthetően fogalmaztam: nem egy új, idegen helyre szeretnénk vinni, hanem az új házunkhoz szeretnénk mindenképpen magunkkal vinni. És nem tudjuk mennyire fogja megszokni, vagy mire figyeljünk és hogyan segítsünk neki, hogy jobban megszokja az új házunkat. :)
2022. febr. 3. 16:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legfontosabb, hogy az első napokban (hetekben?) ne legyen egyedül. Ha új játékokat, ágyat, házat akartok naki venni, akkor szerintem ne egyből, mert az segít neki megszokni az új helyet, ha a régi dolgai is odakerülnek.
2022. febr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy nem hagyjuk magára. Azon is gondolkodtunk már, hogy viszem magammal munkahelyemre. Építőipari vállalkozó vagyok, szóval kivitelezhető a dolog. :)

Egyébként még annyi, hogy eddig lakásban tartottuk, ha viszont átköltözünk, ne kezdjük a "szoktatást" az udvaron? :)

2022. febr. 3. 17:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3

Süket vak kutyát inkább ne.

2022. febr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bútorok elé a padlóra le tudtok ragasztani valami más anyagot. Ha a tapintása még megban, akkor egx-két nap után nem megy neki a bútoroknak.


Lépcsőhöz, szintemelkedéshez, küszöbhöz dettó.


Lehet erős szaggal bekenni az ágyát stb.

2022. febr. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen az udvart is járjátok körbe, de ne akard kint tartani. Ne csak azért, mert süket és vak, ha nem lenne akkor sem javasolnám, 13 évig élt lakásban, azt szokta meg és gondolom igényli is a folyamatos társaságotokat. Nem volna neki jó az egyedüllét kint, így meg aztán főleg nem, még veszélyesnek is mondható számára.
2022. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez alap, hogy nem fogom kint tartani. Úgy értettem, hogy először nem lenne-e jobb ha az udvaron lenne többet kint napközben mint bent a lakásba. Nyilvàn nem egyedül, hanem velem, vagy párommal. :)
2022. febr. 4. 18:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy, mindkét helyet meg kell szoknia és megtanulnia mi hol van. Ha inkább kint szeretne lenni, lehet ott többet veletek.


Én kutyám is 13 éves, voltunk vendégségben kertes házaban (több napot)azt hittem örül majd, hogy bármikor kimehet/kint lehet, tévedtem többet volt a házban, mint kint. Persze én is kint voltam vele de ment volna vissza :D Itthon vagyunk a panelban, ellentmondás de többet van a friss levegőn a séták alatt.

2022. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!