Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi kutyátok mennyire ugatós?...

Mudi kutyátok mennyire ugatós? Nem nagyon idegesítő a hangja?

Figyelt kérdés

Álmaim kutyája, már rég eldöntöttem, hogy veszek egyet a mostani kutyám mellé.

Minden tetszett benne, de nem rég találkoztunk eggyel, aki megállás nélkül ugatott séta közben, és ráadásul nagyon irritáló hangon. Mi a tapasztalatotok?


2010. szept. 10. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Már nincs ilyen kutyám,de nagyon idegesítő,hogy hajnalban a verebeket terelgette egyik bokorról a másikra. Szóval szerintem tényleg csak pásztorkutyának való.
2010. szept. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
2010. szept. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi ez a nagy mudi mánia midnenkinél? Csak szerintem csúnya?
2010. szept. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még :)

17:11, szerintem sem a világ legszebb kutyája, de nálam ez nem számít. Nagyon tetszik az egyénisége, és a mérete is megfelel számomra. Kevés olyan kutyafajta van, amit nem vennék meg a kinézete miatt. Tetszik, hogy a mudi nagyon ragaszkodó és gyorsan tanul. A mozgását is tudnám biztosítani. Innentől kezdve nekem szinte mindegy, hogy néz ki :) Csak az ugatásával lehet, hogy a szomszédságnak lenne baja.

2010. szept. 10. 17:43
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kutyafajtát szeretsz akkor szeresd a hangját is. Szerintem nagyon szép, erős hangja van nem olyan kis nyávogós vagy tompa. Azon kívül nevelés... 3 mudim (+1 akire vigyázok) van, hidd el van hangjuk. De érdekes módon még egy szomszdédot, csalágtagot sem zavart! Mert nevelem őket és foglalkozok velük! Nagyon gyorsan megtanulja a kutya hogy ne üvöltsön minden apró zajra és hogy abbahagyja amikor kéred. A házban egyáltalán nem ugatnak maguktól. Ha csinálunk valamit akkor sem ugatnak (csak tereléskor de azt úgy kell), csak pl amikor dobálok nekik valamit de azt is csak azért és ameddig kérem (náluk ez a lelkesítő, mert érzékeny kutyák).

Amúgy meg azért mert valakinek nem tetszik a mudi, még nem kell lenézni vagy nem érteni hogy mások miért szeretik. Én pl nem értem hogy a borderen mit esznek annyira mert szerintem ronda és semmi érdekes nincs benne... De nem érdekel mit csinálnak a borderesek, ő dolguk, csak hagyjanak békén. És még mondhatna ilyet bárki. Nem tetszhet mindenkinek minden kutya. Aki nem tud a kérdésre válaszolni annak nem kell írni.

2010. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól a blogostól meg nem kell példát venni, mert egy szánalmasan nem hozzáértő személy aki baromira elrontotta a kutyáját vagy rosszul válaszott. Ebből is lejön két tanulság:

1, a mudit (és más fajtát) nem kell semmihez és senkihez hasonlítani, mert ő egy különálló fajta, saját tulajdonsáoggak. És nem úgy kell nevelni ahogy más fajtát, előző kutyát, mert ő egyedi, mint mindenki más. Az nem úgy van hogy " jaj bezzeg a fifike angol buldogunk nem ugatott és rombolt- ja mert még szaladni sem tud, tisztelet a kivételnek-, nem értem a mudim miért ugat"

2, ezerszer nézd meg hogy honnan veszed!!!

2010. szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a blogoshoz fűzve nem kell elvárni tőle olyat ami nem jellemző rá. Ha egy mindenkit imádó kutyát akarunk akkor miért kell nekünk mudi? Nem is értem.
2010. szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Engem nem zavarna a hangja, de a családtagjaim a hangja miatt nem "engedik", hogy vegyek. És a szomszédok sem túl kedves emberek.

A szembeszomszédban pedig van egy puli, ő is nagyon ugatós, és félek, hogy ha az egyik elkezdi, a másik is rázendít.

Sétáltatásnál is nagyon ugatósak?

2010. szept. 10. 18:22
 9/12 A kérdező kommentje:

Arra voltam (vagyok) kíváncsi, hogy mindegyik mudi ilyen-e, mert azt is olvastam, hogy nem túl ugatós fajta.

És eddig körülbelül csak ez az egy rossz tapasztalatom volt.

2010. szept. 10. 18:24
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem ugatósak. Miért kéne séta közben ugatni? Szimatolni meg futkározni szoktak séta közben. Egy dolog van: ha letáborozunk valahol és helyben kell maradniuk akkor az már az ő területük és ha jön egy kutya akkor odavakkantanak! (nem őrjöngenek). De ha olyan akkor összebarátkoznak, vagy pedig nem figyelnek oda többé. És persze ne várd hogy csöndbe maradjon miközben egy tucatnyi suhanc akar megverni, vagy egy részeg ember rádborul... Szóval érted, ez nem fog imádni mindenkit de nem értem miért kéne ugatnia csak úgy séta közben? Minden kutya lehet ugatós ha valami baj van vele. És póráz nélkül sétálok velük mindig 10 éve és sosem volt gondom... Ma pl ránk akart támadni egy kutya de oda sem figyeltek mert látták hogy nem jön ide és nem komoly...
2010. szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!