Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engednétek a 17 éves lányotokn...

Engednétek a 17 éves lányotoknak, hogy pitbullt / amstaffot vegyen?

Figyelt kérdés
Mindenképpen ilyen kutyát akar, képtelenség lebeszélni róla. Bírna vele?
2022. febr. 6. 05:34
1 2 3 4 5
 1/44 Isti22 válasza:
19%

Senkinek sem engedném, túl nagy a kockázata.

Kedvencnek pici kutya kell, munkához munkakutya. A harci kutya nem tartozik egyik kategóriába sem.

2022. febr. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
35%

Simán engedném…

Ezek nagyvonalakban ugyanolyanom mit bármelyik másik kutya.


Egy fila brasileiro, vagy tosa inu már egészen mástészta, azokat pl. nem engedném egy 17 éves lánynak.

2022. febr. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
36%
A pitbull nagyon aranyos és cuki állat. Inkább az a probléma, hogy egy 17 éves lány nem tudja felmérni, mivel jár a kutyatartás. Reggel 6-kor séta, valamint délelőtt, délután és még este. Ha kertben laktok, akkor is minimum reggel meg este, és ebből az egyik kifejezetten sport (játék, futás, feladatok, hogy lefáradjon). Minden nap főzni kell az ebnek, nem lehet szárazkaján tartani. Ha bármi baja van, azonnal állatorvoshoz kell vinni. Nincs több nyaralgatás haverokkal a balcsin, meg hosszú hétvége, vagy csak kutyával, mert a kutyuskát nem lehet egyedül hagyni. A hagyományos családi nyaralásoknak lőttek, mert a legtöbb szállodába, szállásra nem engedik be a kutyulit. Az egész család élete megváltozik. Na ezt egy 17 éves lány még nem érti. De ti is mondhatjàtok azt, hogy köszi de nem.
2022. febr. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
87%

3-assal egyetértek, azt leszámítva, hogy nyaralni kutya mellett is lehet járni. Senki nem tartana kutyát, ha emiatt 15 évre le kéne mondani az utazásokról. Addig vigyázhat rá rokon/ismerős, vagy kutyapanzióba is lehet adni, esetleg kutyabarát szállást keresni.


A többi része viszont teljesen igaz. Egy 17 évesnek szerintem ez még túl nagy felelősség, lehet egyetem alatt nem lesz ideje rá, vagy gondol egyet és ki akar menni egy fél évet Erasmusra. Most jön az életének legizgalmasabb pár éve és kár lenne, ha a kutya miatt sokmindenről le kéne mondania. Kész arra, hogy hétvégente is korán keljen, mert a kutyának pisilnie kell(ha nem a kertben lesz tartva)? A pitbull egy harci kutya, a nevelése határozottságot igényel, ő mennyire jártas egy kutya nevelésében? Fogja tudni őt vinni minden héten kutyaoviba, kutyasuliba? Egy ilyen kutyánál ez kötelező. És minden nap több órát kell vele foglalkozni, tanítani, játszani, sétálni vinni. Magamból kiindulva, én most 25 évesen lettem elég érett egy kiskutya bevállalására, úgyhogy jól gondoljátok meg.

2022. febr. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
91%

Én nem jelenteném ki kategorikusan, hogy nem, hanem beszélgetnék vele.


Ha képes nekem észérvekkel alátámasztani, hogy miért pont erre a fajtára esett a választása, és a válasza “helyes”, akkor engedném. Mivel kiképzőként dolgozom, így nyilván, a “huuuu, lehet vele menőzni, és a Zsuzsikának is ilyen van”, az nem lenne megfelelő válasz.

De ha pl azt mondaná, hogy szeretne magának egy high drive-os munkakutyát, mert canicrossozni, bullsportozni vagy engedelmesezni akar vele, akkor azt mondanàm, oké. Mert nyilvàn ebben a válaszban benne van az, hogy ismeri a fajtát, és nem csak brahibol választja. Ha annyit mondana, hogy csak úgy házikedvencnek, akkor nyilvàn nemet mondanék.

Természetesen segíteném mindenben, fizetnem neki a kutyasulit, edzéseket, állatorvost, de az “érdemi” része az rajza kell, hogy àlljon. Fizikai és szellemi fárasztás, korán kelés, szobatisztaság, kenneltréning, alapengedelmes, alap viselkedési szabályok kölyök korban, ezt mind a lánynak kellene megtanitani. Ilyen feltételekkel engedném.

Ettől függetlenül, én abszolut nem támogatom a szaporítást, márpedig egy papiros sztaff vagy egy amcsi papiros pit az 300 alatt nincs. Szoval szépen ekezdhetné gyujtogetni a zsebpénzét, hogy meg tudja venni, mert ha nekem szabis bull tipusu keverekkel allit haza, akkor kutyastol dobom ki a csukott ablakon!

2022. febr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
22%
Maximum egy macskát engednék.
2022. febr. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Egy ilyen kutyához nagyon határozottnak, következetesnek kell lenni, és ez az egész családra igaz, ha nem akarjátok elrontani, ha ez nincs meg, felejtős. Plusz egy 17 évesnek még bármit hozhat az élet, továbbtanulás, munka, albérlet, ha a család nem akarja a kutyát, felelőtlenség bevállalni.
2022. febr. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
7%
Nagyon jól nevelhetted, ha pont ilyen kutyát akar...
2022. febr. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
7%
Ja, és egyértelműen csak provokálni akar minket a kérdező...
2022. febr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
16%
Inkább egy Kan dándogot neki, hadd "tanuljon" a kicsike!
2022. febr. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!