Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya emlődaganat műtéttel...

Kutya emlődaganat műtéttel kapcsolatban tudnátok válaszolni? (tovább részletezem)

Figyelt kérdés

Kistestű kutyáról (7) van szó, emlődaganata van. Az orvos azt mondta hogy azt az oldali melleket kiszedi a daganattal együtt. Nem akarom az orvos tudását megkérdőjelezni, de ez miért szükséges? Nem lenne elég csak az dudort kivenni?

Illetve ha valakinek kutyája átesett már ilyen műtéten, írhatna milyen volt a műtét után, meddig lábadozott stb.

Köszönöm!



2022. febr. 6. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem, ennek az az oka, hogy "sorba vannak kötve" az emlők, azaz ez a mirigyes rendszer egyben van Ezért kell a komplett sort eltávolítani.


De egyébként ezzel pont megkérdőjelezed az orvos tudását... Ezt egyébként nyugodtan megkérdezhetted volna tőle, és akkor megnyugodnál, hogy jó kezekben van a kutyusod.

2022. febr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

azért írtam, hogy ne legyen hozzám vágva hogy majd tudja az orvos ne okoskodjak bele :)

köszi a válaszod

2022. febr. 6. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan az első írta, ha nincs eltávolítva, akkor kiújul a többi emlőben. Nálunk sajnos a másik oldalon is elkezdődött a folyamat és az már áttétet is képzett.
2022. febr. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Leírták már előttem, miért kell az egész ún. tejlécet eltávolítani. Sajnos nagyon agresszív fajta ez a betegség, utána rendszeres minimum féléves kontrollra kell majd járni, figyelni, nem-e újul ki pl. a másik oldalon, nincs-e áttét valahol.

Apósomék kutyájának volt, én fedeztem fel nála egy simizés alkalmával, akkor volt a kutya olyan 10 év körüli. A műtét után még két évig élt, neki mindkét oldalon eltávolították az emlőket, mert érintett volt. Sajnos végül daganatos betegségben pusztult el, és hozzáteszem, hogy az első kontroll után nem vitték lelkiismeretesen az orvoshoz (ők amolyan "vidéki" típusú kutyatartók voltak, azóta nem lett új kutyájuk).

Műtét után pár napig elég vacakul volt a kutya, nem mozgott sokat, ez olyan 2-3 nap lehetett, az is zavarta, hogy ő kinti kutya volt alapból, most meg beköltöztették az előszobába, hogy tisztán tudják tartani a sebeket, szóval pár nap után, ahogy jobban lett, egyre nyugtalanabb volt emiatt, végül aztán kiengedték a szokott helyére. Utána már gyorsan rendbejött. Nem emlékszem pontosan, mert én csak akkor láttam, amikor még bent volt, de valószínűleg gallér kellett rá folyamatosan, amikor kiengedték is.

2023. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 9. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!