Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkorák lesznek a kutyáim?...

Mekkorák lesznek a kutyáim? Valami nem stimmel...

Figyelt kérdés

Egy kislány beagle és egy fiú rottweiler, tk-sak, egy napon születtek, 2021.10.01.

Ma 19 hetesek, a beagle 5.7 kg, a rotti 29.4 kg.

Korukhoz képest a beagle nagyon picinek tűnt, a rotti hatalmasnak, ezért megnéztem egy felnőttkori súly kalkulátorban és azt dobta ki, hogy a jelenlegi súlya és kora alapján a rotti 60kg, a beagle mindössze 8kg lesz kifejlettként.

[link]

Mit rontok el?


2022. febr. 11. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Szia a beagle mérete szerintem rendben van, azt írják a neten:

Súly: Hím: 10–11 kg, Nőstény: 9–10 kg


Rotweiler is rendben van.

Súly: Nőstény: 35–48 kg, Hím: 50–60 kg


Nem értem a problémát.

2022. febr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ezek a kalkulátorok nem mindig pontosak, csak hozzávetőleges számot tudnak mondani, az enyémnek az egyik 6 kg-s felnőttkori súlyt mutat, a másik 4-et pl., másrészt szerintem sincs semmi baj a súlyukkal, ideális tartományban vannak.
2022. febr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kalkulátor nem jó,már ott rossz a dolog amúgy is,hogy 60kg akar lenni egy rottweiler.Nem lehet ezt így kiszámolni.

Nem nő gyorsan egyik sem,tökéletes súlyban vannak.


Lesz időszak,hogy alig nő valamennyit,majd újra növekedési időszakba lép.Kb 1.5-2 éves korra éri el a legtöbb kutya a kifejlett súlyt és méretet (főleg a nagytestűek)

2022. febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, oké, azt hittem szélsőséges a súlyuk, de akkor jó 🙃
2022. febr. 11. 15:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó bizony,remélem ilyen egészségesek is maradnak.Sok boldogságot hozzájuk.:)
2022. febr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kalkulátor elég rossz. Pl beírtam, a Cavaliere fajtához hogy 1 éves és most 80 kiló, és nem hogy elfogadta, azt írta, hogy felnőtt korára 88 kiló lesz. Azért valamit vártam volna, hogy normális keretek között számoljon, ne csak random adjon hozzá néhány kilót.

Egyébként, a legpontosabb, ha megkérdezed az orvost, amikor ott vagytok, hogy jó súlyban van-e, kell-e diétáznia. Illetve figyeld a lábát, ha a mancs fölötti ízület erősen megnagyobbodik, akkor túl nagy terhelést kap, tehát túlsúlyos a kutya. Erre ilyenkor, növekedési időszakban jobban kell figyelni.

2022. febr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, a fajta rész az közömbös a kalkulátornak, csak a születést és jelenlegi súlyt írtam.
2022. febr. 11. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 akkor pláne nem stimmel, mert az ugyanannyi idős beagle-d nem lesz akkora mint az ugyanannyi idős rotid. Elég nagy szerepe van a fajtának ebben, nem elég a kor, és a súly.
2022. febr. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem lesz ugyanakkora. Hiszen a beagle 4 hónaposan sem ugyanakkora, mint a rotti 4 hónaposan, ebből kifolyólag felnőttként sem lehetnek ugyanakkorák.

Tökmindegy, hogy milyen fajta, keveréknél is az alapján becsülik, hogy X hónaposan hány kiló.

2022. febr. 12. 07:07
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Megnéztem a saját kutyám kölyökkori súlyaival különböző koroknál (8 hetes, 10 hetes, 3 hónap, 4 hónap, stb...) és össze-vissza eredményeket írt ki végleges súlynak és még csak véletlenül sem találta el a felnőttkori súlyát. :)
2022. febr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!