Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei-t tartók! Milyen a...

Shar pei-t tartók! Milyen a kutyátok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A "milyen" alatt azt értem, hogy: Kölyökként és felnőttként mennyire játékos? Mennyire egészséges? Mennyire kell az étkezésére figyelni, mennyire "mindegy", hogy mit kap a többi kutyáshoz képest? Mennyire ragaszkodó a gazdájához? Viszitek póráz nélkül, vagy csak pórázon? Mennyi a napi mozgásigényük? Mennyire barátságosak a többi kutyával?


Sok negatívat lehet olvasni erről a fajtáról. Nekem jelenleg két kutyám van, egyikük félig shar pei. Volt bántalmazott, nagyon szeretővé és ragaszkódóvá vált, de nem ő a legélesebb kés a fiókban és keményfejű, előttünk nem szocializálták, minden kutyának neki akart menni (4 és fél évesen került hozzánk). Lehet, hogy rövidesen apám költözik kertesbe. A két kutya nagyon össze lettek nőve, szóval legnagyobb szívfájdalommal, kénytelen leszek szívem egyik nagyobb csücskét elengedni oda. Utána magamhoz szeretnék venni egy kutyát, és beleszerelmesedtem a shar pei fajtába (egészen pontosan a fejükbe, de a kutyámnál az a másik nagy imádatom, hogy bújós, néha mint egy kiscica, úgy dörgölődzik hozzám, azonban kint nem követne árnyékként, ha póráz nélkül lenne). Kölyökkutyám még nem volt, teljes egészében shar pei-em sem. Türelmem az van, tapasztalatot már szereztem, a félig shar pei kutyám által lelkileg sérült kutya helyrehozását is kipróbáltam - hála a jó égnek pozitív eredménnyel. Lehet naiv gondolat, szerintem egy kölyök nevelése egyszerűbb lenne, mint egy xar múlttal rendelkező felnőtté, akkor is, ha keményfejű kutyáról van szó.


2022. febr. 11. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Jól értem, van két kutyád, szétválasztod őket -bár szereted mindkettőt és az egyik egy másik házba, másik gazdához költözik?

Nem a kérdésre válasz, de miért nem apád veszi magához az új kutyát? Ennek így semmi értelme, nem racionális, cserébe mindenkinek rossz. Vagy valamit félreértettem.

2022. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy miért nem mind a kettőt hagyod menni,ha úgyis akarsz egy másik kutyát?


Amúgy pont olyan mint egy átlagos kutya.Vannak nehézségek vele,elég domináns és hajlamos az agresszióra.

Ezeket,ha tudod kezelni akkor jó kutya,ha nem akkor megszívta a környék is meg te is.:D

2022. febr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem jól érted. A két kutya megy kertesbe, hozzám egy új.


"A két kutya nagyon össze lettek nőve, szóval legnagyobb szívfájdalommal, kénytelen leszek szívem egyik nagyobb csücskét elengedni oda."


Mindkettejüket szeretem, de a félig shar pei valamelyest jobban a szívemhez van nőve, és mint írtam, nem a legélesebb kés a fiókban, ellentétben a másikkal, aki rendkívül okos, érte kevesebbet kell aggódni (a félig shar pei kutyom az utcán is képes úgy elbambulni, hátrafelé nézve az előre haladó sétában, hogy amikor "kijózanodik", menetközben beleüti a fejét egy lámpaoszlopba vagy kukába...).

2022. febr. 11. 15:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagy kihívás a fajta,én nagyon át gondolnám és néznék még alternatívákat.Hidd el nekem 2 is van.(illetve hamarosan csak egy.daganatos és nem sok jót jósol az orvos,majd a vizsgálati eredmények megmondják,hogy érdemes-e küzdeni vagy engedjük menni..)

Nem csak arról van szó,hogy kemény fejű,ez nem egy barátságos kutya.Nagyon erős vadászösztöne van,és kiváló őrző-védő kutya,nem igazán egy kis kedvenc kategória.Nem véletlen a fokozott agressziója sem: harci kutyának használták,és kiváló volt.A mai napig az is lenne,az enyémek is félelmetesek,hogy milyen erősek és mennyire mozgékonyak a rengeteg bőr alatt.

Nem igazán barátságosak a többi kutyával,sőtt kifejezetten nem azok.Sok munkába kerül elérni,hogy normálisan lehessen vele sétálni.Kölyökként oké,hogy megszoktatod,de amikor elérik az 8 hó-1,5 éves kort nagyon közbe szól a dominancia hajlam,főleg ha a kutya ivaros.


Ami a bőrt illeti: rendes,jó kis bőrös shar pei gondozása nem egyszerű.Nyáron főleg.

Ha nem tisztogatod rendszerint a ráncokat begombásodhat a bőre és rengeteg egyéb fertőzés is könnyen megtelepszik köztük.Nyáron kb napi rutin része az,hogy átdörzsölöd legalább a nagy ráncokat (mint mondjuk a nápolyi masztiffnál is)


Nem elriasztani akarlak,de ez a kutya komoly munkát,folyamatos oda figyelést és kemény kezű gazdát igényel.Sok ilyen van,sokat el is csesznek mikor mégis valaki pusztán a kinézet és szimpátia miatt (no meg a rossz önértékelés,túl értékelés) haza visznek mondjuk egy Chow chowot,Akitát,staffit vagy ilyesmit.


Ismétlem,ez nem házi kedvenc.Ez kutya.Első sorban egy nagyon jó ösztönzőkkel megáldott őrző-védő,munka kutya.

2022. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!