Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha megbántam a...

Mit tegyek, ha megbántam a kutyát?

Figyelt kérdés

2021 januárjában elhoztunk egy 2 hónapos kölyök kutyust, és amint lehetett, már vittem is kutyaiskolába. Mikor vittük a kutyaiskolába, már elkezdett reaktívan viselkedni a kutyák felé: pórázon hihetetlenül húz és ugat rájuk. Az iskolában jól viselkedett, azonban itthon ugyanolyan rosszul, rémálom sétálni menni vele. Alapfokú engedelmességet ő végezte el a legjobban a nyáron, ám a séta közbeni viselkedése továbbra sem javult. Azóta két trainerrel is dolgoztunk, de sajnos pénzügyileg nem igazán tudom megengedni őket hosszútávon.


Most, hogy egy éve van már velünk, elkezdtem feladni a tanítását és elvesztettem a türelmemet. Rendszeresen sírok a séták után, többször is megharapott már, mikor próbáltam magamra vonni a figyelmét, hogy ne húzzon és ugasson a pórázon, de egyszerűen úgy érzem, egy helyben toporgunk.


Szeretem nagyon, ahogy a házban velünk van, követ és figyel, érdeklődik, azonban így, hogy elkezdtem feladni, a vele való törődéshez sincs már annyira kedvem és az időm se engedi, hogy jól megmozgassam és szellemileg is lefárasszam. Elkezdtem nyűgként tekinteni rá, főleg, ha a jövőmre gondolok. Úgy érzem, bármennyire is szeretem, megbántam a kutyatartást és nem nekem való, még 14-15 évig nem fogom tudni ezt csinálni... mit tehetnék? Leginkább egy új gazda kellene neki, aki többet tud vele foglalkozni, aki türelmesebb és aki meg tudja nevelni, viszont bennem van az önző érzés is, hogy olyan aranyos és hiányozna a pofija, na meg aggódnék hogy mi van vele, hogy a környezetem mit gondol, amiért új gazdát kerestem a kutyának, stb... és az elmúlt egy év alatt többször is voltak hasonló gondolataim, de azok két-három nap után elmúltak, viszont most már két hete ezen jár az agyam, hogy mit kellene tennem...



2022. febr. 11. 21:57
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
36%

Semmit. Ha neked ennyit jelent a felelősség tudat és csak ennyire telik az érzelmi intelligenciából, inkább add fel végleg. Vidd vissza a tenyésztőnek. Vagy sejtem, hogy szaporítótól van, akkor pedig keress neki egy lelkiismeretesebb, tudatosabb gazdát.


Egyébként milyen fajta, hogy ilyen reaktív?

2022. febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
87%
Ajándékozd el, ne érdekeljen, hogy a szomszédok mit mondanak.
2022. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
23%
Velem is detto ugyanez volt, a kutyám 5 éves csau-csau és mai napig rémálom vele a séta, pici kora óta húz, elrohan, ráadásul akkora testű lett, hogy ha kiszakítja a kezünkből a pórázt, súlyosan megsérülhet valamelyikünk és egyszerűen életveszélyes az egész sétáltatása. Kiskorában oda akartuk valakinek ajándékozni, de végül nem tettük meg, mert pár hónap alatt annyira megszokott minket, hogy kegyetlenség lett volna odaadni másnak. Azóta a világ legédesebb kiskutyája, akinek a gazdái a mindenei. Ne add oda kérlek, mert nagyon fog neki fájni!!! Gondolj bele, egy éve veletek van, iszonyúan kötődhet már szegény. Akkor inkább legyen kerti kutya, ha van rá lehetőség.
2022. febr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
88%
Idod sincs ra, mi a kerdes? Keress neki gazdat, hozzaerto kezekben lehet meg belole is szuper kutya, ha nincs valami idegrendszeri gondja. Ha van, akkor az szopas.
2022. febr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
27%
Szegény kutya... ne haragudj, de ezt előtte kellett volna felmérni magadban meg a fajtát tanulmányozni... el ne ajándékozd! Majd a gyereked is elajándékoznád?
2022. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
90%

Nálad jobb gazdát nem fogsz neki találni, mindenkinek tökéletes vagy kölyök kutya kell.


Ha már nem bírod anyagilag a trénereket, kezdj el a youtube-on videókat nézni a témában és próbálgasd az ott látot technikákat.

Talán a legfontosabb az, hogy ne vedd ennyire komolyan ezt a problémát, azért durva, hogy sírva mész haza a sétából...

A lakásban mindenhová követgetés lehet, hogy nagyon cuki, de egyáltalán nem egészséges, ha csak elmész valamiért és már mész is vissza, ne hagyd, hogy kövessen, "tudsz magadra vigyázni". Ez a kapcsolatrendezés egyik alapja.

Mikor úgy érzed, hogy nem vagy olyan állapotban, hogy folyamatosan korrigáld a kutyát, válassz olyan útvonalat, ahol kevesebb a hibalehetőség.

Tölts vele minél több időt, kiránduljatok változatos helyeken és próbáld meg pozitívan szemlélni a sétáitokat és a kapcsolatotokat.


Nekem nagyon sokat segített, hogy elkezdtem önkénteskedni egy menhelyen, ahol rengeteg különböző kutyát sétáltathattam vagy csak segítettem ellátni őket. Egyrészt hatalmasat fejlődtem a "kutyakezelésben", másrészt sokkal jobban értékeltem a saját kutyáimat, rájöttem, hogy ők igazából nagyon szótfogadóak és sokkal egyszerűbb velük a séta, kvázi tökéletesek.

2022. febr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
85%

Lehet javasolni a kérdezőnek blogokat, youtube csatornákat, bármit. De ha eddig magától nem kezdte el ezeket böngészni, pláne azt írja, hogy már kedve sincs a kutyához, akkor kár erre időt pocsékolni. Ha neki nincs motivációja foglalkozni, azt nem lehet meghozni.

De minek kellett egyáltalán a kutya? Kitalálom, épp home office-ban voltál és unatkoztál...

2022. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Mudi a kutya fajtája, és a félreértések elkerülése végett azt már most leszögezném, hogy nem impulzív döntés volt. Évek óta szerettem volna kutyát, rendesen utánanéztem a fajtának, több mudis gazdával is beszélgettem, előtte és a kutyatartás elején youtube videók és oldalak ezreit böngésztem. Mikor felmerültek a reaktív problémák, mudis gazdák tanácsát kértem, videókat néztem és próbáltam azokat a technikákat, de hosszú távon semmi sem vált be. Rengeteg időt és pénzt áldoztam már erre a kutyusra, amivel nincs is problémám, hiszen tudtam, hogy jól nevelt kutya nem magától lesz jól nevelt, ám a belefektetett időt és pénzt nem tükrözi a viselkedése, ezért is kezdett elfogyni a türelmem.
2022. febr. 11. 22:28
 9/53 anonim ***** válasza:
22%
Hűha, gyereked nehogy legyen mert azt még elpasszolni se fogod tudni ha már meguntad.
2022. febr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
60%

Mudiból sosem lesz németjuhász szintű engedelmes kutya, ez egy öntörvényű, önfejű fajta, egyéni elképzelésekkel, gondolkodással, makacs, szerintem ne legyél olyan kemény magaddal


Ha nem sétál szépen, akkor nem sétál szépen. Vagy ne sétáltasd vagy fogadd el, hogy így sétál.


Ezekből a pásztorkutyákból 20x olyan nehéz és időigényes eredményt elérni, mint egy nyugati kutyával


Annyira nem is ragaszkodnak ezek az önálló fajták a gazdájukhoz, mint egy alapból ragaszkodó típus, öntörvényű, önfejű, és az intelligenciájuk is valamivel alacsonyabb.

2022. febr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!