Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14,5 éves kis termetű kutyánál...

14,5 éves kis termetű kutyánál mennyire kockázatos a műtét?

Figyelt kérdés

Adott egy kiskutya, akinek a veséjén egy tumort talált az állatorvosunk. Azt ajánlotta műtsük meg akár már jövőhéten. Maga az altatás egyébként vénásan történne. Én kérdeztem, hogy mennyire kockázatos ez és erre azt mondta, hogy kocskázatos, viszont így nem lehet élni, ugyanis nagyon sokat iszik, túl sokat pisil is szegény és úgy alapjánan véve kedvtelen és levert szegénykém. Sajnos összeszedett egy bőrgombát is a kutyus, amit az elmúlt hetekben vettünk észre. Erre annyir mondott a doki, hogy valószínűleg a tumor miatti legyengült immunrendszer okozhatta ezt. Kozmetikusnál megfürösztettük samponnal,kapott szurit is, nem múlt el neki. Emellett egyébként az egyik szemén szürkehályog is van a kutyusnak.

Mindezek mellett egyébként nem tűnik úgy, hogy fájdalmasan szenved a kutya, ugyanis ugyanúgy járkál, kocog, keresi a társaságunk és ugyanúgy igényli a szeretetünket.

Mennyire kockázatos egy mélyvénás altatással történő műtét tehát?



2022. febr. 12. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kockázatos, de ha megműtik és jól lesz akkor boldogan élhet tovább.
2022. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy 14+ eves kutyanak minden nap ajandek. A mutet nyilvan kockazatos, de ha nem vegzik el, a tumor magatol nem fog elmulni es csak rosszabb lesz. Ha nem biztok a dokiban, keressetek masikat.
2022. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szíve egyébként rendben van akkor lehet, hogy érdemes belevágni. Altatás egyébként kivétel nélkül mindig kockázatos. Mi kutyánk 13 éves és szívbeteg, ha ne adj isten valami miatt műteni kell, azt már nem vállaljuk be mert belehal.
2022. febr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kockázatos, de mégis sokkal jobb esély, mint várni, hogy mikor kerül olyan állapotba, hogy el kell engedni. Ha már sokat iszik-pisil, akkor nincs jól.
2022. febr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kockázatot valamennyire fel lehet mérni, a műtét előtt vérvizsgálat, kiderül mit mutatnak az értékek. Ha szíve erős és jó a többi értéke is akkor nem számít annyira hány éves, inkább az egészségügyi állapota.


Szóval műtét előtt kivizsgálás, bár mondjuk ha az orvos azt mondta műthető, akkor már biztos meg voltak az előzetes vizsgálatok.


A lényeg nem a kor befolyásolja elsősorban.

2022. febr. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*vérvizsgálattal
2022. febr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Miért vénásan történne az altatás? A jobb orvosi rendelőkben már ugyanazt a technikát használják, mint a humán gyógyászatban. Nekem 16 éves, szívbeteg kutyámat műtötték így és minden gond nélkül túlélte a műtétet. Nézz körül más orvosi rendelőkben is, ahol ez az eljárás elérhető. Nyilván így sem kockázatmentes, de a kockázatot is le lehet csökkenteni minimálisra.
2022. febr. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó kérdés. Nehéz kérdés. Viszont mivel van rá esély, hogy túlélje a műtétet, és rendben is legyen, akkor azt meg kell ragadni... mert most őszintén, mi mást tennél? Sokat iszik, eszik, kedvtelen és levert szegényke. Ez így tényleg nem jó. Ha van rá esély, hogy jó legyen, meg kell ragadni.

Nekem volt egy beteg kutyusom, akit megszerettünk volna műtetni, de túl késő volt már neki, viszont még jókedvű volt, meg minden, teljesen okés volt viselkedésileg, de... haldoklott, beteg volt. Elkezdtük vele a gyógyszeres kezelést, hátha egy kissé tovább tud velünk maradni. Miután elkezdte a kezelést, 3 hét után úgy legyengült, el kellett altatni. A gyógyszerek elkezdése előtt meg nem mondtuk volna, hogy beteg... ez az, amit örökké bánni fogok, hogy elkezdtük vele a gyógyszereket. Most ha visszamennénk az időben, akkor csak hagytam volna, hogy a természet végezze a dolgát, semmi gyógyszer, hanem már ha szenved, akkor elengedjük őt. Viszont ha nem lett volna neki túl késő, akkor megműtettük volna. Ha lett volna esély arra, hogy megműtsék, és 100%-ban jó legyen utána, akkor rögtön megléptük volna. Pedig ő is idős volt. De ha meg lehetett volna őt műtetni, kockázatos lett volna, mert idős volt, viszont megműtettük volna, ha az megoldhatta volna a baját. Meg másrészt, addig kell cselekedni, amíg még lehet műteni. Szóval amíg a műtéttel megtudják oldani a baját. Mert ha nem műtik meg, akkor egy időzített bomba, kitudja, hogy mikor lesz annyira rossz a helyzet, hogy el kelljen őt engedni. Szóval a műtét még mindig a jobb opció szerintem. Meg tényleg, hogy még is milyen az egészségügyi állapota? Most igazából ez egy muszáj műtét, mert enélkül csak rosszabb lesz a helyzet. Szerintem keresni kell egy jó orvost, olyat, akiben megbíztok, és bízni a legjobbakban. Mert ha most belegondolsz, akkor igen, a műtét kockázatos, de ha nem műtik meg, akkor... sajnos csak idő kérdése, de persze azt senki sem tudja pontosan megmondani, hogy mennyi idő.

2022. febr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindent egybe vetve, maga a műtét erősen megfontolandó, viszont a vénás altatás miatt nagyon félek és hogy pont emiatt lesz rossz döntés, a kutyuskámat nézve :(

Kivárni azt meg semmiképpen nem szeretném, hogy már annyira szenvedjen, hogy felállni és enni/inni sem tud. Az eutanázia pedig megsem fordult a fejünkben, mivel jön-megy, kocog, ha nem is olyan nagy étvággyal mint réged de tud enni és igazából abszolút nem úgy látszik rajta, hogy szenved. Persze orvos felajánlotta, hogy elaltassa-e, de kapásból nemet mondtam.

Nehéz a döntés, nagyon nehéz. Ha a műtét miatt fog szegény elhunyni azt nem tudnám magamnak megbocsátani. Azt sem, ha hagyom most így és talán hetek/hónapok kérdése, hogy olyannyira leromlik az állapota, hogy tényleg menthetetlen már és csak az elaltatás tűnik a legjobb megoldásnak.

2022. febr. 13. 19:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd. Én a helyedben bevállalnám, mert több mint valószínű hogy rövid időn belül romlani fog az állapota és szenvedni fog aminek altatás lesz a vége. A műtéttel viszont megadod az esélyt a gyógyulásra és ha ne adj isten az altatás miatt elmegy akkor sem szenvedett, hanem csak elaludt. Tudom ez így most elég rosszul hangzik.
2022. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!