Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mutet utani galler helyett...

Mutet utani galler helyett valami kenyelmesebb alternativa?

Figyelt kérdés
Szuka kutyusom jovoheten lesz ivartalanitva, a masik kutyammal mar szenvedtunk a gallertol (mindennek nekimegy, nem tud lepcsozni, nem fer ki a kutyaajton), most ot megkimelnem. Mutet utani kutyaruhat emlitette az allatorvos, de vannak ketsegeim, pl. friss mutetnel szeretnem latni hogy gyogyul a varrat, vagy nincs-e valami baj, esetleg majd be kell kenni fertotlenitovel, kremmel... de ahhoz le kell vennem a ruhat, es nincs ruhahoz szokva, szoval ez sem tunik eppen kenyelmes megoldasnak a kutya szempontjabol. Felfujhato gallerrol velemeny esetleg, vagy barmirol ami nektek bevalt? Az orvos szerint kb. 1 hetig kell viselnie.
2022. febr. 12. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell kenni kremmel, sem fertotlenitovel.
2022. febr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jo, nem kell kenni. Es ugyanaz a ruha 1 hetig rajta lehet ejjel-nappal? A felfujhato, puha galler fele hajlok inkabb, mert hosszu szoru, neha ruha nelkul is liheg a lakasban. Csak erdekelnenek szemelyes tapasztalatok vele.
2022. febr. 12. 23:38
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

A muteti ruha nagyon konnyu anyag en minden masnap atmostam. Addig mig meg nem szaradt meg figyeltem a kutyat. Radiatoron kb fel ora alatt megszaradt. Annyit csak tudtok ra figyelni.


Kenni semmivel nem kell.



Kanomnak meg gyerek bodyt vagtam szet, kanoknak valo ivartalanitasi ruha szart sem ert, pont a seb volt szabadon.... De az o home made muteti alsonadragjat is minden masnap atmostam,ra a radiatorra hamar megszaradt.


Szukamnal setanal rajta volt a ruha. Kanomnal nem.

2022. febr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is két kutyám van, mindkettő nagytestű, hoszúszőrű az egyik "búrában" a másik ruhában vészelte át azt az egy-egy hetet, pedig volt felfújható gallérunk is :D


A ruhás: ő maga a kedvesség és együttműködés mintaszobra, ami mellett egy érzékeny primadonna is, őt tuti pszichiáterhez kellett volna vinnem ha egy hétig gallért rakok rá, szóval első körben megpróbáltuk a ruhát és tökéletesen bevált. Ő az első 3 napban szinte alig mozdult, nem is viselte jól a műtétet, meg úgy alapvetően a fájdalmat, ezért csak a lehető legkevesebbet volt hajlandó mozdulni. A ruha egy elég vékony darab, egyáltalán nem volt benne melege (pedig nyáron volt műtve akkor még klíma nélküli házban), ahhoz hogy a sebet meg tudjam nézni könnyen el lehetett húzni (én kék lukáccsal azért szorgalmasan kenegettem, persze tök feleslegesen, még jó, hogy nem ártottam vele), és mikor mélyen aludt pár órára le is tudtam venni róla mosni (amúgy lehet belőle 2 darabot is venni, nem egy nagy összeg).

DE! ahhoz hogy ez működjön nagyon kellett a kutya személyisége is, tényleg egy könnyű póló vastagságú anyag, ami arra persze jó volt, hogy ha egyszer-egyszer megpróbált odanyúlni, megnyalni, abban meggátolta, hogy közvetlenül a sebhez jusson, de ha minimálisan több kitartás is szorult volna a kutyámba és módszeresen nyalogatja simán átázott volna, sőt kényelmesen szét is szedhette volna.


A műanyag galléros: na ő meg egy terminátor, akiről tudom, hogy már másnap simán megoldotta volna a varratszedést és nagyjából az első éjszaka alatt csatakosra nyalta volna a sebet a ruhán keresztül is, szóval ezért lett galléros. Viszont mivel a fájdalomküszöbe az egekben van és tényleg a bármikor, bármiért tűzön-vízen át típus ez egyáltalán nem viselte meg, persze amiben lehetett megkönnyítettük az életét, elpakoltunk körülötte, végig kísértük.


Felfújható gallér tapasztalat: nekünk semmit nem ért, pedig kettőt is kaptunk kölcsönbe. A kisebbel kényelmesen elérte a hasát, a nagyobb meg kényelmetlenebb volt, mint a műanyag, mert nem tudta benne kényelmesen letenni a fejét, össze-vissza nyeklett-nyaklott benne szegény. Nem mondom, hogy nincs tökéletes méretű felfújható gallér, vagy a gallérhoz tökéletes méretű kutya, aki kényelmesen párnaként tudja használni ha le akarja tenni a fejét, de azért legyen B opciótok is :)


Szóval én azt mondom egyébként, hogy szerintem kutyafüggő kinek mi válik be, nekem az egyik kutyámnak állatkínzás lett volna a műanyag gallér, a másiknak meg életveszély a ruha, de ezt nagyjából a habitusukból elég jól lehet látni.

2022. febr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A felfújhatós gallér hivatalosan csak a mellkas és a hát védelmére szolgál, hajlékonyabb kutya sajnos simán eléri benne a hasi sebeket. Esetleg ruha lehet opció, mosógépben moshatók egyébként, amikor a gazdi tud rá figyelni le kell venni, kimosni, ha megszàradt mehet vissza. Amennyiben esetleg mégis muszáj hagyományos gallért tenni rá (mert mondjuk a ruha valamiért nem elég vagy nem megfelelő) akkor etetés és séta idejére amíg úgysem a sebbel foglalkozik le lehet venni róla. A lényeg hogy felügyelet nélkül sosem szabad hagyni nélküle!
2022. febr. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyen is ruhát raknak a szukákra ivartalanítás után. 10-20% -uk nem bírja csak elviselni és letépik magukról, ők sajnos gallért kapnak. Ott 1-2 hétig éjjel-nappal rajtuk van, nem szokott probléma lenni a sebgyógyulással.
2022. febr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, akkor megiscsak ruha lesz. Nyugis kutya alapbol, meg mutet utan vele leszek 4 napig, direkt ugy idozitettunk, aztan parom vigyaz ra, amig dolgozom.
2022. febr. 13. 09:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk végig rajta volt a ruha, vékony anyag, szinte semmi meleget nem tart meg, emiatt nem kell aggódni.

Ha tudsz rá figyelni, akkor kimoshatod, mi nem mostuk ki, mert kicsit így is kicsi volt rá, örültünk hogy kinyúlt rajta, ha kimossuk össze ugrik, úgy elég kényelmetlen neki.

Kenni lehet, de nem kötelező, a seb szépen gyógyul anélkül is, ha nem éri kosz, sár, víz akármi. Ha ilyenek érik, akkor fertőtleníteni kell, mert akkor már elfertőzödhet.

2022. febr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!