Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak felírt az orvos...

Kutyámnak felírt az orvos vízhajtót. Nem kéne mellé káliumot is szednie?

Figyelt kérdés
Napi 1 Verospiron 25mg és szombat-vasárnap emellé még 2xfél Furosemid 40mg. Én úgy tudom vízhajtó mellé fontos a kálium. Igaz hogy két állatorvosnál is voltunk és egyik sem mondta.
2022. febr. 13. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Ha csak bizonytalan vagy, hívj fel egy állatorvost. Ha okosabb akarsz lenni, menj a ... ba
2022. febr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
De. Ezt mért nem az orvostól kérdezed?
2022. febr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Erről kérdezd meg a saját állatorvosodat, de megoszlanak a vélemények. Van aki azt mondja, hogy kutyáknál nem szükséges a kálium pótlása.
2022. febr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi ma délután rendel, mindenféleképp felhívtam volna csak addig tapasztalatokat gyűjtöttem volna de köszi 1-es, menj te a ...ba.
2022. febr. 13. 09:49
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem feltétlenül szükséges a kálium pótlás.


Ha jól értem nem is mindennap szedi a vízhajtót.


Az én kutyám is szed vízhajtót és nem kell neki kálium, azt mondta az orvos ha nagyobb adagban szedné, akkor már kéne a kálium pótlás. Amit viszont nehéz beállítani, hogy mennyi a szükséges. Természetesen ha úgy kéne szednie akkor felírná neki és vérvizsgálattal ellenőrizné.


A lényeg ha nem mondta az orvos, sőt két orvos sem akkor nem kell. Illetve az orvost is nyugodtan megkérdezeted, hogy miért nem írt mellé káliuomot.


Nekem is elmagyarázta hogy mit miért kell szednie, hogyan hat és miért nem kell a kálium.

Annál azért ahogy én leírtam részletesebben mondta de nem vagyok orvos és kb. ez volt a lényeg.


Nyugodtan kérdezd meg.

2022. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A verospiront minden nap szedi, napi 1-et. Szombaton és vasárnap pedig verospiron napi 1, furosemid napi 2x fél. Azért szedi csak hétvégén mind a kettőt mert hétköznap dolgozunk és nem tudjuk olyan sűrűn levinni mint hétvégén. Köszönöm szépen a választ!
2022. febr. 13. 11:00
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

5.vagyok,biztos jó úgy. Olyan szerintem nincs, hogy elfelejti az orvos. Az már lehet, hogy sok dolog között elfelejti elmagyarázni. Az én kutyám 3 éve szedi, kálium nélkül és nincs baja. Mármint, szívbeteg, de hogy úgy nincs baja attól, hogy nem kap káliumot.


2-3 havonta viszem ellenőrzésre orvoshoz.


Lehet neked is kell vinni kontrollra, ha így van szerintem kérdezd meg vagy hívd fel.

2022. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Visszük majd rendszeresen kontrollra. Köszönöm szépen válaszod!
2022. febr. 13. 13:35
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Verospiron K spóroló diuretikum, mellé nagyon nem ajánlott K adása . Furosemid pedig pont K vesztő. Kiegészítik egymást . Bízd ezt rá az orvosra, tudja mit csinál .
2022. febr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!