Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Asperger-szindrómásként lehet...

Asperger-szindrómásként lehet személyi segítő kutyám?

Figyelt kérdés
Más, mentális problémákkal is diagnosztizálva vagyok. Van lehetőségem ilyen képzést, egy gondosan kiválasztott kutyával elvégezni?

2022. febr. 17. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Meg kell keresni egy ezzel foglalkozó szervezetet. Pl. [link] ők ott minent elmondanak, de arra készülj fel, hogy kevés a kutya, kevés a kiképző, és elég hosszúak a várólisták.
2022. febr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
És egy kutya miben segíthet egy mentális betegnek? Tényleg érdekel, mert eddig csak vakot, hallássérültet, mozgáskorlátozottat segítő kutyákról olvastam.
2022. febr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
98%
Erről egyszer egy előadását hallottam Mányik Richárdnak (segitokutya.net) és nagyon szépel elmondja. Egyrészt pont az asperger, auti vonalon lehet szorongás, lehet szociális mindenféle érintettség és ebben tud seggíteni egy kutya. Pl. eltéved az utcán valaki és pont a betegsége miatt nem mer tanácsot kérni, hogy merre menjen tovább. Ha kutyával van akkor ez segíhet neki abban, hogy megszólíson embert, hog merre az előre. ÉS még mondott jó pár példát. Keress rá, youtubeon is van fent rakás videójuk.
2022. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Ez tök jó, köszönöm a választ. Mindenképpen rá fogok keresni, mert nagyon érdekel a téma mióta gyerekfejjel olvastam az Emma meg ént.
2022. febr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam egyszer régen egy ismeretterjesztô filmet, ahol egy talán pánikbeteg vagy szociális fóbiás nônek volt segítô kutyája. A nônél elôfordult fôleg nagyobb bevásárló központokban, ha sok volt körülötte az ember, hogy pánikrohamot kapott és nem találta a kijáratot. Ilyenkor a kutya jelzésre visszavezette a kijárathoz.
2022. febr. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!