Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időre lehet kiskutya...

Mennyi időre lehet kiskutya mellé másik kölyköt hozni?

Figyelt kérdés

Jó multkorában kérdeztem, hogy milyen színű tacsik jöhetnek, bizonyos alomból.

Párom foglalózott egy fekete kan tacsit. Viszont én szerettem volna egy kávé barna kislányt. Az alomban csak fekete kislány volt,s bevallom nekem nem nagyon tetszenek.

S az lenne a kérdés, hogy mennyi idősen lehet új kicsit hozni, hogy a másik ne bántsa?



2022. febr. 18. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Mihamarabb annál jobb nekik. De egyáltalán nincs megszabva idő.

Egy felnőtt kutya se fogja bántani a picurkát. A kutyák is tudják, ha egy fajtársuk még baba, ezáltal semmiben sem ellenfér. Nem bántják őket. Max "rájuk szólnak" ha túlmennek egy határon.

Illetve ha mindkettő pici, biztos sokat fognak birkózni, de csak játékból, hagy őket kibontakozni. Ha véletlen fájdalmat okoznak a másiknak, azt a másik úgyis jelzi neki, és azonnal abba fogja hagyni bármit is csinál. Okosak és kedvesek. Nagyon félre kell nevelni őket, ahhoz hogy kifejezetten agresszívak legyenek.

2022. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Először neveljétek meg jól a jelenlegi kiskutyát és csak utána hozzatok másikat! Egy kutya neveléséhez is kell megfelelő tudás és tapasztalat! Egyszerre kettő nevelése pedig még sokszorosan nehezebb!
2022. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez csak attól függ, hogy nektek mennyi időtök van a kuytikra. Nálunk volt már 2 kölyök és egy felnőtt kutyus is, mégis mindháromra jutott megfelelő idő és pénz. Roti és pitbull volt a két pici és egy németjuhász keverék volt a felnőtt. Mindhárom kutya kifogástalanul volt nevelve, szocializálva. Jól kijöttek más kutyákkal, cicákkal, mivel volt hörcsögünk azzal is, idegen emberekkel és gyerekekkel is. Igen ez nem kevés idő és gyakorlás volt. Nagyon szigorúan következetesnek kellett lennünk és igen nagyon sokat kellett sétálni a kuytikkal, hiába keretes házban éltünk. De mi vállaltuk és meg is csináltuk.

A ti felelősségetek eldönteni, hogy nektek mennyi fér bele. Már nálatok vagy a pici vagyis tudjátok mi vár rátok, ha még egy bekerül a családba és hogy lenne e rá időtök, energiátok. Csak rajtatok áll a dolog. A kutyák szemszögéből lényegtelen.

2022. febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Anno fél éves kutya mellé hoztunk 11 heteset.

Majd később a 6 éves kutya mellé (elpusztult sajnos az idősebb.szívritmus zavar,szív elégtelenség) hoztunk 9 hetest.


Egyiknél sem volt probléma úgyhogy nem hiszem,hogy kor határozná ezt meg.Leginkább az,hogy mennyire szocializált a már meglévő.

2022. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Anyóséknál egy csivava és egy spicc baba érkezett és láss csodát mindkét csöppség gyönyörű és okos és egészséges lett.

Van, akinek van erre ideje, energiája, van, akinek nincs.

Gazdiktól függ minden. De úgy tűnik ez a puszta tény itt nagyon sok mindenkinek fáj :D

2022. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Ez olyan, mint azt mondani, hogy egy babával is nehéz, hát még hármasikrekkel. Persze, nehezebb, de nem lehetetlen, mindenki megbirkózik vele, akinek ikrei vannak. Akkor hozzatok második kiskutyát, amikor úgy érzitek, hogy belefér, készen álltok rá. Ez bármikor lehet. Példának okáért nekem 5 hónapos a kiskutyám és nagyon szófogadó, okos, bújós, nem egy ilyen “Marley meg én” féle rosszaság :D A cipőket próbálja néha lopkodni, de semmi más galibát nem okoz. Ez csak a nevelésen múlik. Következetesnek és határozottnak kell lenni, sokat mozogni, játszani vele, jól szocializálni, kutyaoviba/suliba járni és akkor nagyon hamar kinövi a kiskori vadócságot, jólnevelt lesz. Úgy meg már akár 5-6 hónapos korában be lehet vállalni egy másodikat is, szerintem örülne is egy játszópajtásnak.
2022. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%

Persze, bármikor hozhattok kiskutyát. De ha a jelenlegivel vannak olyan gondok, amiket nem tudod higy oldj meg (mint pórázhúzás, nem stabil behívás, ételfelevés, kutyára reaktivitás stb) addig ne legyen második kutya! Ha vannak ilyen gondok és ezeket meg tudtad oldani, utána legyen csak még egy. Amíg vannak nevelési gondok, addig ezeket a második kutyánál sem fogod tudni kezelni, nála is elő fognak jönni.


Annak meg nézz utána hogy kell kölyköt nevelni másik kutya mellett. Kb 1 évig bizony külön kell vinni őket, külön kell fárasztani, nevelni őket majd minden nap.

2022. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!